Vinylová podlaha Fatra click

Moderátor: Living

Vinylová podlaha Fatra click

Odeslatod eliska2405 v Čtv 25. Črc 2013 13:26:34

Zdravím, přemýšlíme nad vinylovou podlahou do nového domu s elektrickou podlahovkou. Nejvíce nás zaujal dekor od společnosti Fatra. Je typ podlahy Fatra click vhodný na podlahové vytápění? Výrobce píše, že ano, zajímá mne spíš názor spotřebitele.
Chceme tuto podlahu i do kuchyně, ale podlahář nás zrazuje, že prý HDF vrstva (jak výrobce píše - se zvýšenou odolností proti vlhkosti) se při namočení zničí (např. kdyby náhodou vytekla myčka). Také říká, že tato krytina dlouhodobě zapáchá. Máte někdo zkušenost? Potvrdili se vám tyto věci?
Děkuji.
eliska2405

Re: Vinylová podlaha Fatra click

Odeslatod Majka v Čtv 25. Črc 2013 16:05:29

Nemám ji, ale podle mě je zespoda korek, což je natolik dobrý izolant, že bych to na podlahový topení nedávala. Osobně by se mi to líbilo do plánované ložnice, ale ta cena je v podstatě jak za dřevěnou podlahu, což mi přijde mimo.
Majka

Odeslatod koutasek v Čtv 25. Črc 2013 20:31:07

My se rozmýšleli nad click systémem a lepeným systémem. Už nevím, jestli argumenty proti klik systému byly jaké píšete. Rozhodli jsme se na lepenou fatru a myslím, že jsme vedle nešlápli. Podlaha je příjemná, teplá a pokud najdete schopného podlaháře neuvidíte ani mezírky mezi pásky.

Když se nad klik systémem zamyslím tak bude zase jednodušší a levnější na instalaci. No moc sem Vám nepomohl :-)
Máme rádi úspory energií, máme rádi http://www.snizujeme.cz.
koutasek

Odeslatod eliska2405 v Pát 26. Črc 2013 13:25:26

Ještě někdo nějaké zkušenosti s Fatra click, prosím? Potřebuji se rozhodnout celkem rychle, tak budu ráda za vaše názory :)
eliska2405

Odeslatod enika v Pát 26. Črc 2013 23:56:43

Mají rodiče v bytě, ale tam není podlahové topení, já mám z Fatry lepený termofix a nevidím na pohled rozdíl, ale já bych si to na podlahové topení určitě nedala, to je izolant, proto si to rodiče pořídili, aby neměli studeno od nohou, když je pod tím korek. S termofixem 100% spokojenost zatím po 3 letech užívání. Máme v celém domě jednotnou podlahu, kromě koupelny, prádelny a technické, netrpí ani od kolečkových židlí.
enika

Odeslatod Mates Picco v Sob 27. Črc 2013 7:46:27

Thermofix lepený je můj velmi oblíbený materiál díky jeho kvalitě, i když je hrozně na štíru s dekorama, tam je oproti konkurenci hodně pozadu, ale jeho systém clik je z mého pohledu docelal dost nevhodný na podlahové topení.
Za prvé obsahuje vrstvu korku, který je sám o sobě výborný izolant, takže se bude prohřívat déle a za druhé je to podlaha z více vrstev různých mateiálů a každý materiál má jinou tepelnou roztažnost, což by mohl být u podlahového topení problém.
Berte to ale jen jako můj soukromý názor, protože jsem se na toto téma dohadoval s jedním technikem výrobce podlah a ten mi tvrdil přesný opak, jaká je pecka dát korek na podlahovku a že materiály nemají šanci se roztahovat jinak, tak nevím, beru to jen selským rozumem.
Mates Picco

Odeslatod eliska2405 v Pon 29. Črc 2013 21:03:27

Děkuji všem za vaše názory. Nakonec jsme od Fatry ustoupily a pořídíme vinylovou podlahu Moduleo, bez hdf desky a korkové vrstvy :)
eliska2405

Odeslatod Marketka9999 v Pát 01. Zář 2017 14:52:01

Já jsem koupila velice kvalitní vinylovou podlahu, je mnohem hezčí než parkety, a také se mnohem lépe udržuje :-)
Marketka9999

Další

Zpět na Bydlení a design