ABradio - poslouchej online!

Vymalování stropu

Moderátor: Living

Vymalování stropu

Odeslatod denisa.ang v Úte 11. Čer 2013 21:54:27

Hezký večer,
chtěla jsem poprosit o radu.
Chystáme se malovat pokoj a ložnici a jelikož máme starší dům, máme nahoře zaoblené stěny a nechce se nám dělat linka a strop bílý nechceme. Tak přemýšlíme o tom, že vymalujeme celý pokoj jedním odstínem, do ložnice chceme tmavě modrou a do pokoje červenou. Myslíte si, že to pak na člověka opticky hodně "padá"? Nacházím názory, že ano, ale také že to je v pohodě a nevím tedy co si myslet, nikdy jsem v místnosti vymalované celou stejnou barvou nebyla. Děkuji moc za názory ;)
denisa.ang

Re: Vymalování stropu

Odeslatod evaka2 v Úte 11. Čer 2013 23:07:04

Tak já jsem v takové místnosti byla a to nebyla vymalovaná tmavě modře ani červeně, ale středně okrově. Připadala jsem si tam jako v konzervě nebo v noře, bylo to dost depresivní. Pokud bude místnost vymalovaná celá jednou barvou a ještě tmavou, koledujete si o infarkt (tedy alespoň já jo, já bych se tam udusila i kdyby ta místnost měla 50 m). Mám obavy, že lince se nevyhnete, pokud se chcete v místnosti cítit jakž takž dobře tak bych volila tu tmavou (když jinak nedáte) jen do standardní výšky (t.zn. cca 2,50 až 2,70 m) a ten zbytek nad tím včetně stropu třeba stejnou barvou, ale výrazně ! světlejším odstínem, když tedy nechcete bílou.
Taky se to řeší tak, že se udělá strop (třeba i bez přesahu do stěn) tmavší, aby se opticky snížil, ale stěny pak musí být o několik odstínů světlejší.

Když vymalujete celou místnost stejnou barvou, notabene tmavě modrou, celá se vám zcvrkne a fakt bude na vás padat nejen strop ale i ty stěny. Budete tam jako v rakvi ;)
evaka2

Odeslatod evaka2 v Úte 11. Čer 2013 23:14:06

denisa.ang napsal:Hezký večer,
chtěla jsem poprosit o radu.
Chystáme se malovat pokoj a ložnici a jelikož máme starší dům, máme nahoře zaoblené stěny a nechce se nám dělat linka a strop bílý nechceme. Tak přemýšlíme o tom, že vymalujeme celý pokoj jedním odstínem, do ložnice chceme tmavě modrou a do pokoje červenou. Myslíte si, že to pak na člověka opticky hodně "padá"? Nacházím názory, že ano, ale také že to je v pohodě a nevím tedy co si myslet, nikdy jsem v místnosti vymalované celou stejnou barvou nebyla. Děkuji moc za názory ;)

Tady si to vyzkoušej (jsou i další podobné weby):
http://www.jub.cz/
http://www.stavbadomusvepomoci.cz/dokon ... tudio.html

http://www.colordesigner.cz/
evaka2

Odeslatod Majka v Stř 12. Čer 2013 5:52:14

Taky bych do toho nešla, a to já jsem docela odvážná. Co dát barvu jen do výšky futer?
Majka

Odeslatod loro v Stř 12. Čer 2013 8:57:42

loro

Odeslatod Stoupa64 v Stř 12. Čer 2013 9:59:18

Doporučuji vymalovat pouze jednu nebo dvě stěny, zbytek nechat bílé včetně stropu. Jinak u nás je všechno bílé, ono přemalovávat třeba červenou zpět na bílou je celkem kumšt ;)

Odeslatod Šindel v Úte 18. Čer 2013 12:39:59

Osobně také byldím ve starém domě, také mám horní rohy kulaté a vymaloval jsem kompletně barvou stěny i strop. Tmavě modrá není podle mě úplně dobrá, zkuste světlý tlumený odstín. Když necháte výklenek okna bílý a máte třeba i bílé dveře, celá kompozice se příjemně odlehčí. Rozhodně si nemyslím, že byste měla mít pocit dušení, nebo padání stropu.
Ve starém bytě je velice těžké vymalovat omezenou plochu. Nejen že se u kulatých stropů nemáte kde zastavit, ale ani vodováhou vytýčená rovina nemusí být rovnoběžná se zemí a stropem, takže teprve POTOM dostanete pocit, že na Vás všechno padá.
Jak jsem se v malování zdokonaloval, vymyslel jsem novou metodu - stěny i strop barevně, ale celý fabion (kulatý horní roh) jsem nechal bílý. Chce to ale trochu šikovnosti, papírovou malířskou pásku a nějaký ten trik na to, aby byla páska nalepená na stěny rovnoběžně se stropem, i když je strop trochu křivý.
Šindel

Odeslatod marek99 v Čtv 27. Čer 2013 13:03:32

Celá místnost v jedné barvě není problém, ale dost záleží na výběru odstínu. Berte v úvahu i světlo v místnosti a co tam bude za nábytek.

Tmavě modrá bude působit chladivě a pokoj bude působit tmavě. Na druhou stranu je to dobrá uklidňující barva na spánek.

Celý pokoj v červené jsem už viděl a moc z toho nadšený nebyl. Červená vzbuzuje emoce. Je dráždivá, vzrušivá, agresivní. Pokoj bude působit teple.
LUKOSTAV - rekonstrukce bytu, koupelen i malování pokojů v Praze
marek99

Další

Zpět na Bydlení a design