ABradio - poslouchej online!

malý pokoj, dvě funkce

Moderátor: Living

malý pokoj, dvě funkce

Odeslatod eltazar v Pon 18. Úno 2013 17:12:01

zdravím living.cz!

jste super web, našel jsem tu spoustu užitečných rad a určitě ještě i najdu ;)

v květnu se chystáme do rekonstrukce pokoje, který slouží ke dvěma účelům - jakožto počítačová pracovna a místnost na spaní. bohužel, jinak to v bytě momentálně zařídit nejde a do budoucna to asi lepší nebude. tento pokoj již takto slouží ale jeho dispozice je hlavně kvůli starému a nevhodnému nábytku zcela špatná.

hlavní náplní je pracovna, spaní je v podstatě až "druhořadé" - spím zde já, občas i s přítelkyní (střídáme bydlení podle aktivit u našich rodičů a u ní), proto je nutná dvoupostel. nicméně občasné návštěvy se zdržují hlavně u pc, takže v má představa je vytvořit z jednoho malého pokoje "dva" ještě menší :) je to z důvodu částečné ochrany soukromí, kdy v součastné dispozici je v podstatě celý pokoj otevřen všem pohledům už z chodby, a tomu bych chtěl zamezit.

pokoj má asi 12.5m2 (cca 4,4x2,8), orientace je na délku od dveří. vstup je hned za vchodovými dveřmi. na tomto odkazu se můžete podívat, jak bych si představoval novou dispozici pokoje:

http://www.uschovna.cz/zasilka/L4PL64WPAZ6T4JKD-9TK

pokud půjdeme od dveří doprava, je zde vestavěná skříň, skládací lůžko, komoda/noční stolek, lampa, zástěna/posuvná stěna, skříňka+knihovna, počítačový stolek. jediné okno je téměř přes celou zadní stěnu pokoje, orientace lůžka je možná i o 90° (ke stěně, nikoliv k oknu). u vchodu do pokoje to vidím s vysokým nábytkem, který bude postupně přecházet do nízké pohovky/lůžka. popsal jsem pouze věci, které budou ležet na zemi, centrální lustr a nějaké poličky jsou samozřejmostí.

o co mi jde - nemáte někdo podobnou zkušenost se stejně malým pokojem? rád bych věděl, jak funguje to mnou "vymyšlené" částečné oddělení pos. stěnou v takto malém pokoji. no a pokud někdo máte jiný nápad, jak si s tímto oříškem poradit, sem s ním, jsem naprostý laik v bytovém designu a rád si nechám poradit!
Naposledy upravil eltazar dne Pon 18. Úno 2013 18:34:00, celkově upraveno 1
eltazar

Re: malý pokoj, dvě funkce

Odeslatod eltazar v Pon 18. Úno 2013 17:20:41

eltazar napsal:zdravím living.cz!

jste super web, našel jsem tu spoustu užitečných rad a určitě ještě i najdu ;)

v květnu se chystáme do rekonstrukce pokoje, který slouží ke dvěma účelům - jakožto počítačová pracovna a místnost na spaní. bohužel, jinak to v bytě momentálně zařídit nejde a do budoucna to asi lepší nebude. tento pokoj již takto slouží ale jeho dispozice je hlavně kvůli starému a nevhodnému nábytku zcela špatná.

hlavní náplní je pracovna, spaní je v podstatě až "druhořadé" - spím zde já, občas i s přítelkyní (střídáme bydlení podle aktivit u našich rodičů a u ní), proto je nutná dvoupostel. nicméně občasné návštěvy se zdržují hlavně u pc, takže v má představa je vytvořit z jednoho malého pokoje "dva" ještě menší :) je to z důvodu částečné ochrany soukromí, kdy v součastné dispozici je v podstatě celý pokoj otevřen všem pohledům už z chodby, a tomu bych chtěl zamezit.

pokoj má asi 12.5m2 (cca 3,3x3,8), orientace je na délku od dveří. vstup je hned za vchodovými dveřmi. na tomto odkazu se můžete podívat, jak bych si představoval novou dispozici pokoje:

http://www.uschovna.cz/zasilka/L4PL64WPAZ6T4JKD-9TK

pokud půjdeme od dveří doprava, je zde vestavěná skříň, skládací lůžko, komoda/noční stolek, lampa, zástěna/posuvná stěna, skříňka+knihovna, počítačový stolek. dvouokno (75/25%, levá část větší) je téměř přes celou zadní stěnu pokoje, orientace lůžka je možná i o 90° (ke stěně, nikoliv k oknu). u vchodu do pokoje to vidím s vysokým nábytkem, který bude postupně přecházet do nízké pohovky/lůžka. popsal jsem pouze věci, které budou ležet na zemi, centrální lustr a nějaké poličky jsou samozřejmostí.

o co mi jde - nemáte někdo podobnou zkušenost se stejně malým pokojem? rád bych věděl, jak funguje to mnou "vymyšlené" částečné oddělení pos. stěnou v takto malém pokoji. no a pokud někdo máte jiný nápad, jak si s tímto oříškem poradit, sem s ním, jsem naprostý laik v bytovém designu a rád si nechám poradit!
eltazar

Odeslatod nene v Pon 18. Úno 2013 17:44:50

Já bych otočila tu skříň o devadesát stupňů a přirazila k posteli, zástěna by dojížděla na ni, chtělo by ale to pořádné světlo,aby bylo vidět do skříně.
Nebo udělat podium a postel buď zajížděcí pod něj nebo na něm a pod podiem úložný prostor, na podiu něco jako zábradlí a dřevěnou žaluzii od stropu na soukromí.
nene

Odeslatod Majka v Pon 18. Úno 2013 20:16:49

Já bych, s dovolením, přiložila obrázek, abychom věděli, o čem se vlastně bavíme.
Přílohy
2013-02-18_201431.jpg
Majka

Odeslatod Majka v Pon 18. Úno 2013 20:22:59

Velikost dvojlůžka lůžka je daná? Jaký je jeho rozměr?
Pod oknem je radiátor?
Oddělení tedy potřebuješ pouze optické? Tedy aby nebylo vidět hned od dveří do postele?
Majka

Odeslatod eltazar v Úte 19. Úno 2013 8:00:25

nene napsal:Já bych otočila tu skříň o devadesát stupňů a přirazila k posteli, zástěna by dojížděla na ni, chtělo by ale to pořádné světlo,aby bylo vidět do skříně.
Nebo udělat podium a postel buď zajížděcí pod něj nebo na něm a pod podiem úložný prostor, na podiu něco jako zábradlí a dřevěnou žaluzii od stropu na soukromí.

díky za tipy; bohužel, pódium pro postel si nedovedu dost dobře představit, můžete prosím poslat nějaký link s fotkou? ale stejně mám pocit, že to nepůjde, postel po složení funguje jako gauč pro sledování PC, které supluje televizi. z toho samého důvodu nevidím jako ideální otočení skříně - to jsem asi v provním příspěvku opomněl dodat, že je nutno z gauče vidět na pc :) omlouvám se, ale jinak děkuji za rady!

Majka napsal:Velikost dvojlůžka lůžka je daná? Jaký je jeho rozměr?
Pod oknem je radiátor?
Oddělení tedy potřebuješ pouze optické? Tedy aby nebylo vidět hned od dveří do postele?

210x140, po složení je to 210x80. pod oknem je radiátor do vzdálenosti cca 140cm (polovina pokoje) z levé strany (tedy tam kde v mém návrhu není postel). ano, oddělení chci pouze optické, představuju si polopropustnou zástěnu cca do poloviny pokoje. dávat tam něco na pevno by imo používání pokoje znemožnilo.
eltazar

Odeslatod eltazar v Úte 19. Úno 2013 10:35:01

tak ještě jeden návrh, na barvičky prosím nekoukejte, spíš si jen tak hraju :) tenhle návrh mnohem víc odpovídá realitě v rozměrech pokoje, ten první byl víc "čtvercoidní" a odpovídá i rozměr postele.
Přílohy
first-design2.jpg
eltazar

Odeslatod funkdesign v Úte 19. Úno 2013 11:49:47

Ahoj,
Pre inšpiráciu prikladám vizualizaciu ako sa da pohrat s malým viac funkčným priestorom.
Chce to len trochu naštartovať kreativitu ;)

Riešenie by ma zaujímalo, preto keď bude hotovo pls, postni fotky realizácie.
Přílohy
04.jpg
01.jpg
funkdesign

Další

Zpět na Bydlení a design