Nátěr interiérových dveří a zárubní

Moderátor: Living

Nátěr interiérových dveří a zárubní

Odeslatod gosia v Pát 28. Pro 2012 15:01:04

Dobrý den. Potřebovala bych změnit barvu dveří v bytě, ale koupě nových, včetně obložek z finančních důvodů nepřipadá v úvahu. Existuje nějaký druh nátěru, kterým by se původní dveře daly natřít. Bohužel netuším, o jaký materiál se jedná. Předpokládám, že jde o folii nebo dýhu. Ale jistě to nevím.

Děkuji za rady

Gosia
gosia

Re: Nátěr interiérových dveří a zárubní

Odeslatod gryllus v Ned 30. Pro 2012 9:30:10

Dřevo nebo sololit by mělo njít natřít normálně, dýha by snad taky mohla jít, o folii trochu pochybuju. Svého času byl v módě takový jako ďubkovatý barevný nástřik, který držel na všem včetně umakartu, ale po pár letech vypadal hnusně. Pokud jsou dveře ve slušném stavu, asi bych do toho nešla, pokud jsou omlácené, nedá se zas tak moc zkazit.V každém případě sama to asi dělat nebudete, a natěrače radši požádejte o kontakt na někoho, komu podobný typ dveří přetíral,
gryllus

Odeslatod LoremIpsum v Ned 30. Pro 2012 12:35:10

Odmastit, případně lehce zdrsnit (smirkovým papírem) a natírat. Postup funguje i na lamino. Typ barvy si vyber podle svého gusta. Já měla do nedávna nejradši syntetiku (potřebuje ředidlo, déle zasychá a taky víc smrdí, ale vzhled je super) a akryl (je vodouředitelný, zasychá rychle a téměř není cítit). Syntetika by měla být odolnější, ale naposled jsem futra natírala nějakou značkou z Hornbachu a neosvědčilo se to ani odolností ani vzhledově, takže se chystám to cvičně přetřít akrylem, se kterým mám rok od roku lepší a lepší zkušenost, třeba to bude to pravé ořechové. Na radiátorech ten akryl drží jak přibitý. Na barevné nátěry momentálně používám Genius Pro 2 v 1 z BauMaxu (mají slušnou barevnou škálu, i několik odstínů bílé, to 2 v 1 znamená, že se dá použít i na základní nátěr), na radiátory jsem použila barvu přímo s názvem Akryl. Dříve jsem natírala Balakrylem, ale kvůli barevnosti jsem přesedlala na toho "génia". Tím Balakrylem jsem provizorně "zkulturnila" i umakartové jádro a drželo to velice uspokojivě, až jsem při bourání zamáčkla slzu :D
Pozn.: Tento příspěvek zcela určitě neměl vyznít negativně.
LoremIpsum

Odeslatod gosia v Ned 30. Pro 2012 12:57:31

Ahoj, dekuji moc za rady a inspiraci.
No, nejpsis se ted vetsina z vas bude drzet za hlavu, protoze dvere jsou to nove a ve skvelem stavu. Kupujeme byt, ktery je 4 roky stary, jen je proste dle naseho gusta velmi nevkusne zarizeny. Nektere veci zvladneme predelat uplne, ale na dvere a dalsi jim podobne financne jiz nedosahneme. Kdyby se jednalo o rok ci dva, tak to samozrejme vydrzime, ale kdyz jsem si delala podrobny plan, jak co budeme postupne menit a vylepsovat, tak na nove dvere by se dostalo za cca 8 let, a to si rikam, ze se mi zase tak dlouho zit v necem, co se mi opravdu hodne nelibi, nechce. Byt je ve vysnene lokalite, dispozicne perfektni, vse je proste super, jen jsme se neshodli v zarizeni bytu s predchozimi majiteli (coz je obvykle).
Dvere jsou znacky Sapeli, ale jeste nebydlime, stehovat se budeme pozdeji v pristim roce, takze netusim, co presne za material. Pretirat chci na bilou barvu. Ted maji dreveny decor, ktery ovsem neladi vubec s nicim okolo, a o to mene samozrejme s nabytkem, ktery si tam prineseme.

Diky

Gosia
gosia

Odeslatod robijn v Ned 30. Pro 2012 15:53:53

a co se pokusir ty dvere prodat? Obycejne bile dvere stoji pakatel. Naterem je s nejvetsi pravdepodobnosti akorat zkurvite.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod Stoupa64 v Ned 30. Pro 2012 16:04:25

V mých uších to zní jako sen - byt v ideální lokalitě a jediné, co je špatně, je zařízení bytu. Alespoň bych měl pádný důvod k tomu to změnit a udělat po svojem, což bych udělal tak jak tak ;) Ať se vám v bytě daří!

Odeslatod gosia v Ned 30. Pro 2012 17:02:10

Ano, on to sen je :-). Jsme vazne nadseni. Krome vybaveni a ceny bytu :). Proto uz neni za co okamzite byt zaridit nove.
Prodej dveri me napadl taky, ale to znamena poridit oblozky i dvere nove, a prijde mi, ze to stoji hodne penez, a neverim, ze dvere se mi prodat podari. Maximalne za nejakou symbolickou cenu. A to bychom jeste potrebovali prodat kuchynskou linku (tusim hanak nebo sykora :-) ).
gosia

Odeslatod Ladena v Pon 31. Pro 2012 17:22:41

Zrovna mám za sebou natírání spousty věcí /veškerého nábytku v předsíni, který byl původně namořen zeleným Luxolem/, radiátory a shrnovací plastové dveře, všechno akrylovou barvou Denas . Stačilo, jak už tady bylo řečeno, odmastit, zdrsnit / u plastu/ , natírala jsem válečkem, dnes jsou k dostání molitanové se sametovým povrchem, s kterými se natírá skvěle. S touto barvou mám skvělé zkušenosti, natírala jsem s ní i papírové tapety, výsledek bezvadný. Vůbec bych se nátěru dveří nebála. A to, že je barva vodou ředitelná znamená, že je pak lehce opravitelná. Je třeba si vyzkoušet krytí / jak moc ředit /. Zdraví L.
Ladena

Další

Zpět na Bydlení a design