Shrnovací dveře v bytě

Moderátor: Living

Shrnovací dveře v bytě

Odeslatod Matjan v Pon 11. Črc 2011 7:40:36

Plánujeme nějaké úpravy v bytě a uvažujeme o změně klasických panelákových dveří za shrnovací. Přece jen pokoje nejsou zase až tak velké, tak nás napadlo, že by se tím dal prostor lépe využít. Nemáme financí nazbyt, proto bychom mohli koupit jen obyčejné shrnovací dveře. Zatím neuvažujeme o posuvných dveřích, i když by se mi líbily asi víc, hlavně do některých místností. Prosím o vaše zkušenosti a ráda bych viděla i fotky, jak takové obyčejnější "harmonikové" dveře nakonec vypadají v reálu. Zajímá mě hlavně, jestli propouštějí více hluku do místnosti, jak jste si zvykli na manipulaci s nimi (hlavně děti) a vůbec všechno, co vás k tomuto tématu napadne. Děkuji ;)
Matjan

Re: Shrnovací dveře v bytě

Odeslatod zatinka v Pon 11. Črc 2011 8:10:47

Mno, do shrnovaček bych asi nešla, kdysi jsme je měli u rodičů a bylo to spíše za trest. Hluku samozřejmě propouštějí nesrovnatelně více než klasické dveře, samozřejmě i samotné shrnování dělá kravál. Po čase začalo zlobit dovírání. Navíc já osobně jsem pociťovala i jakousi ztrátu soukromí, není nad klasiku :-) Je ale fakt, že už je to tak 15 let a od té doby se mohla kvalita dvěří podstatně změnit.
zatinka

Odeslatod nadja v Pon 11. Črc 2011 8:45:10

Matjane, my máme shrnovací dveře Marley New Generation už sedm let do koupelny. Pro nedostatek místa to nešlo jinak řešit ( max. bychom mohli mít posuvné po zdi, ale ty jsem tenkrát nechtěla). Co se týká hluku, zvuky jsou určitě víc slyšet než přes klasické dveře, ale není to zase žádná hrůza, zavírání je celkem míň hlučné než u obyčejných skládaček, dobře drží i zaklapnuté v zárubni. Děti (10 a 5 let) s nimi neměly a nemají při otevírání a zavírání žádný problém.
http://www.glynwed.cz/cs/pozemni-stavit ... ation.html
8838e00263.jpg
8838e00263.jpg (17.33 KB) Zobrazeno 3320 krát
nadja

Odeslatod LDavid v Pon 11. Črc 2011 9:15:35

My jsme před pár lety měly takové ty "hadrové" i plastové.

Hadrové - samy nedrží v otevřeném stavu - kdo chce mít otevřené tak, aby zabíraly co nejmíň místa, musí si to vyřešit nějakým držákem.

Plastové to trochu povrzávalo, ale narozdíl od hadrových nijak nepružily. Nezapomenout, že to zúží průchod původními futry.
LDavid

Odeslatod Matjan v Pon 11. Črc 2011 14:14:26

Díky za reakce. LDavide, obhlíželi jsme ty plastové, běžnou nabídku v OBI a podobných obchodech. Zúžený průchod by nám asi nevadil, to bychom i využili, že bychom mohli ke stěně směrem ke dveřím dát třeba postel, která se tam teď právě kvůli dveřím nevejde - chybí pár cenťáků. Jen bych ráda viděla interiéry s takovými dveřmi, jak to vypadá v reálu. Třeba někdo něco vloží.
Zatinko, s hlukem mám právě trochu obavu. My bychom asi nejvíc potřebovali 2 dveře vyměnit za shrnovací, ale to by asi vypadalo divně mít v bytě jedny dveře takové a druhé makové. A měnit všechny to taky nevím. Abychom toho nelitovali. Do některých pokojů máme skoro pořád otevřeno, tak to by tyhle dveře asi nevadili, zavírají se jen někdy. Ale do jiných pokojů tase mám strach, že by právě prostupoval hluk. No nevím, musíme to ještě zvážit a promyslet. Snad ještě někdo napíše své zkušenosti.
Matjan

Odeslatod gryllus v Úte 12. Črc 2011 9:54:20

Máme na WC a u koupelny takové ty plastové shrnovačky tuším z Hornbachu nebo Globusu namontované do dřevěných futer od truhláře; bylo to pro nás při vyzdívání jádra nejschůdnější řešení dost nemožné dispozice, kde se na metru čtverečním předsíně srážely dveře bytu, WC, koupelny a ještě vestavěné skříně (autor projektu by byl fakt zasloužil cenu, a kdo ví, jestli ji tenkrát v 60. letech opravdu i nedostal ;) ).
Zvukově nic moc, ale ujde to; vzhledově se to hodně vylepšilo náhradou šeredných plastových madýlek dřevěnými. Mile mne však překvapila životnost - po 13 letech bez údržby s výjimkou mytí a občasného promazání zatím bez problémů.
gryllus

Odeslatod Matjan v Úte 12. Črc 2011 10:46:33

Grillus, chápu to, občas ty dispozice panelákových bytů jsou opravdu skoro jako za trest :o Nechceš vložit nějaké fotky, jak takové dveře vypadají v reálu?
Matjan

Odeslatod gryllus v Čtv 14. Črc 2011 6:52:24

Zde jsou fotky - kvalita nic moc, ale jsem ráda, že jsem to aspoň jakž takž dostala do záběru. Madýlka jsou poněkud nestandardní, ale O MOC hezčí než ten původní kus novoduru v barvě lejna 8-) . (Že mám šikovného muže?)
P7140275.JPG
P7140278.JPG
P7140279.JPG
P7140276.JPG
P7140280.JPG

P.S. Špatně jsem počítala - je to "jen" 11 let.
gryllus

Další

Zpět na Bydlení a design