Kuchyně Ikea-zkušenosti

Moderátor: Living

Re: Kuchyně Ikea-zkušenosti

Odeslatod henrieta18* v Sob 22. Bře 2014 13:19:07

Ja mám kuchyňu IKEA asi tri roky, je do U, dĺžky ramien sú 5m,4m a 2m, nad tým 5 metrovým "ramenom" sú 4 skrinky. V rohoch mám rohové skrinky s karuselmi, jedem je 180 stupňový, druhý ten 3/4 kruhový. Som s ňou maximálne spokojná, šuflíky sa zatvárajú, dveirka nepadajú, skrinky držia pokope. Skrinky som si skladala sama, do zostavy mi ich zmontovával kmotor.
Keď nejde o život, nejde o nič
henrieta18*

Odeslatod Rotator v Sob 22. Bře 2014 15:41:53

Asi jako podstatná část mladé generace máme v současném bytě z ikei půlku věcí. CO se kuchyně týče, vybírali jsme z řešení od více výrobců, nicméně flexibilita ikei předčila v kombinaci s cenou všechny jiné. Je pravda, že o nějaké dlouhodobé kvalitě a odolnosti před poškozením nemůže být řeč, ale myslím si, že za ty peníze to vážně stojí a v poměru ceny a výkonu budete jen těžko hledat nějakou alternativu.
Rotator

Odeslatod lucka31 v Ned 23. Bře 2014 17:52:33

Máme z Ikey taky spoustu nábytku, v posledních letech jde kvalita bohužel trochu dolů. U kuchyní je to podle mého názoru pořád za tu cenu velmi slušné. Ve starém bytě jsme měli malou sestavu z Ikea (cca 4 roky), v domě další kuchyň z Ikea (cca 3 roky) a velká spokojenost. Byla jsem moc spokojená se zásuvkovými spodními skříňkami i těmi výklopnými horními. Obojí fugnovalo skvěle i při větším zatížení. Možná je trochu slabší kvalita povrchu dvířek, ale s jinými kuchyněmi zkušenost nemám, takže nemůžu posoudit.
Pokud nepotřebujete moc prvků řešit na míru, tak bych v klidu doporučila, jinak to pak vyžaduje nějakého kutila, který sem tam něco přidělá/dodělá.
lucka31

Odeslatod henrieta18* v Ned 23. Bře 2014 18:58:49

henrieta18* napsal:Ja mám kuchyňu IKEA asi tri roky, je do U, dĺžky ramien sú 5m,4m a 2m, nad tým 5 metrovým "ramenom" sú 4 skrinky. V rohoch mám rohové skrinky s karuselmi, jedem je 180 stupňový, druhý ten 3/4 kruhový. Som s ňou maximálne spokojná, šuflíky sa zatvárajú, dveirka nepadajú, skrinky držia pokope. Skrinky som si skladala sama, do zostavy mi ich zmontovával kmotor.

A zabudla som to hlavné - vyšla ma na cca 2100 € (63 000 Sk) :) Keď som porovnávala ceny ostatných kuchýň v takejto veľkosti, vyšli by ma minimálne okolo 3000 €.
henrieta18*

Odeslatod LoremIpsum v Čtv 15. Kvě 2014 8:47:12

TO ajta.krajta
Otázkou je, čemu a kdo z nás říká kvalita. Deset let bez poskvrnky a zádrhelu, to je má zkušenost s ikeáckou kuchyní. A protože jsem také potřebovala linku "vyladit" do příslušného prostoru (tj. byla jsem na tom byla obdobně jako ty), tak jeden korpus jsem nechala dělat u truhláře - to byla hotová katastrofa. Kromě keců, že IKEA je drahý šunt, nic kloudného nepředvedl, někde jsem to tu už asi psala. No a protože já jsem taková :D zvídavá, tak jsem se šla do Ikey zeptat, jak to s tou jejich kvalitou a cenama je a celkem jsme se pobavili, protože oni tam čeští vykutálení "takyvýrobci kuchyní" nakupují korpusy ve velkém, protože za ty prachy se jim korpus vyrábět nechce a zůstává jim tak slušná rezerva pro "tvorbu jejich ceny".
Tím ale nechci říct, že nechat si dělat kuchyni na zakázku je špatně. Já mám ale tak katastrofické zkušenosti s řemeslníky všeho druhu, že radši koupím stavebnici v Ikei - do 90 dnů ji mohu vrátit a po celou reklamační lhůtu reklamovat. Mimochodem záruka u mé ikeácké kuchyně je 25 let, to ti ten tvůj truhlář taky dal?
Pozn.: Tento příspěvek zcela určitě neměl vyznít negativně.
LoremIpsum

Odeslatod Majka v Čtv 15. Kvě 2014 11:53:57

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec_up:
Majka

Odeslatod Rutja, syn boha Ukka v Čtv 15. Kvě 2014 12:06:57

Máti si před x lety nechala udělat dřevěné, zdobené dvířka do kuchyňské linky, chtěla je vyměnit za původní obyčejné. Mistr truhlář, kterého si zavolala, jí tvrdil, že to nejde, že by se musela vyměnit kompletně celá linka. Pak si poradila nějak jinak, znáte to, jižní Morava všichni umí všechno a říkala, že se docela dobře bavila, když pak pán přišel a ty namontované dvířka v lince viděl.
Dodávka 750 kil Semtexu se uskutečnila a zajišťovali ji lidé kolem tehdejšího prezidenta Václava Havla.
I tak ho osud dostihl.
https://www.youtube.com/watch?v=r7IBtz1QP0s
Rutja, syn boha Ukka

Odeslatod henrieta18* v Čtv 15. Kvě 2014 17:55:38

LoremIpsum napsal:TO ajta.krajta
Otázkou je, čemu a kdo z nás říká kvalita. Deset let bez poskvrnky a zádrhelu, to je má zkušenost s ikeáckou kuchyní. A protože jsem také potřebovala linku "vyladit" do příslušného prostoru (tj. byla jsem na tom byla obdobně jako ty), tak jeden korpus jsem nechala dělat u truhláře - to byla hotová katastrofa. Kromě keců, že IKEA je drahý šunt, nic kloudného nepředvedl, někde jsem to tu už asi psala. No a protože já jsem taková :D zvídavá, tak jsem se šla do Ikey zeptat, jak to s tou jejich kvalitou a cenama je a celkem jsme se pobavili, protože oni tam čeští vykutálení "takyvýrobci kuchyní" nakupují korpusy ve velkém, protože za ty prachy se jim korpus vyrábět nechce a zůstává jim tak slušná rezerva pro "tvorbu jejich ceny".
Tím ale nechci říct, že nechat si dělat kuchyni na zakázku je špatně. Já mám ale tak katastrofické zkušenosti s řemeslníky všeho druhu, že radši koupím stavebnici v Ikei - do 90 dnů ji mohu vrátit a po celou reklamační lhůtu reklamovat. Mimochodem záruka u mé ikeácké kuchyně je 25 let, to ti ten tvůj truhlář taky dal?

Moja reč. Neviem, prečo niektorí napádajú kuchyne IKEA, aj keď ich nemajú. Otázka bola, myslím, smerovaná na majiteľov kuchyne IKEA.... Alebo sa mýlim?

Ja som si vyskladala kuchyňu už do existujúceho priestoru (prerábaný starý dom) a bez problémov, bez akýchkoľvek medzier, alebo "z núdze cnosť" riešení
henrieta18*

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design