Kuchyně Ikea-zkušenosti

Moderátor: Living

Re: Kuchyně Ikea-zkušenosti

Odeslatod Bajbic v Pon 19. Kvě 2014 14:37:59

My máme kuchyni z IKEA, jen desku jsme si nechali udělat jinde. IMHO v současné době nejlepší poměr cena / výkon :) Jasný, nikdy to nebudete mít tak betelný a kvalitní jako od tesaře, na druhou stranu trochu dražší verze IKEA kuchyní už se jim prakticky vyrovnají...

Odeslatod Woodoo v Pát 07. Lis 2014 18:17:41

No ono pul roku nevypovida o nicem....
Napis zas tak za 15-20 let ;)
Woodoo

Odeslatod jiřin v Pát 07. Lis 2014 20:22:52

"Kačenka" si ráda za kvalitu připlatí a přitom je spokojený :D :D . Tady by se měl jít někdo léčit a měli by mu naordinovat i to, že reklama patří jinam.
jiřin

Odeslatod FilipFS v Pát 07. Lis 2014 21:10:57

Já jsem měl Ikeu v plánu, několikrát jsem ji mlsně navštívil. Nakonec jsem bohužel byl omezen tím, že nemá instalační mezeru vzadu a některé části kuchyně nevyhovovaly ani rozměrově. Našel jsem si truhláře, který mi kuchyni navrhl. Vybral jsem si od Eggeru dvířka (mají jich habaděj), kování a výklopy Blum, šuplíky strongboxy, prostě skládačka podle toho, kolik mi dovolí rozpočet. Korupsy mám taky 18 mm a dřevotříska se mi zdá kvalitnější a třeba rohovou nemám ten obyčejný otočný koš jako Ikea, ale ledvinku - stavitelnou a mnohem bytelnější a samozřejmě dražší. Nakonec mě vychází návrh o krapet levněji než Ikea. Jsem zvědavý na výsledek, ale strýc má od něj taky a kvalita zpracování je OK, za mechaniku už dopovídají výrobci :-) Každopádně, pokud by mi rozměrově pasovala, tak neváhám a beru Ikeu. Má docela dost zásadní výhodu - koupím, složím a mám kuchyň. Klidně za 2 - 3 dny...
FilipFS

Odeslatod Majka v Pát 07. Lis 2014 22:56:03

Ikea má taky výsuvnou ledvinu. Syn teď dokupoval nějaké vnitřní vybavení do Oresi, páč ta kuchyň, co byla v bytě, byla absolutně nedotažená. No a všechno tak třikrát dražší, než Ikea, ale kvalitou nic moc. Ikeácké vybavení není bohužel kompatibilní na hloubku.
Majka

Odeslatod kašpi v Sob 08. Lis 2014 17:46:56

Tož když už tuto diskuzi vytáhl na světlo a aby tu bylo něco, co sem opravdu patří a třeba to někomu pomůže v rozhodování, dám k dobru svoji zkušenost. Ikea sice už dělá jiné kuchyně, ale asi v tom nebude velký rozdíl.
Máme Ikea Faktum linku, dvířka Stat, pracovní deska olejovaný masivní buk. Ve většině skříní plnovýsuvy, otočná ledvina v rohové skříňce. Keramický dvoudřez. Varná deska plynová, digestoř a horkovzdušná trouba taky Ikea - Datid. Jen myčku jsme pořídili jinde.
Bydlíme asi dva roky, což není moc dlouhá doba, ale dvě malé děti s různými vozítky do linky narazily snad tisíckrát, vařím každý den, peču tak třikrát týdně, myčka jede jednou až dvakrát za den. Všechno funguje, nic odřeného, nic nezadrhává. Jediný problém jsou dveře od myčky, na kterých teď v poslední době na malém kousku zboku popraskal lak, to chceme reklamovat. Na desce se nám podařilo vyrobit kroužek od červeného vína, na to se musí dávat pozor, to bereme jako daň za přírodní materiál a neschopnost uklidit hned po večírku.
Linku jsem skládala sama v 7. měsíci těhotenství, nic těžkého to nebylo. Jen desku nám přidělával a sesazoval v rohu stolař a dřez vážící asi 50kg tam položili chlapi. Dva dny po nastěhování nám kočka shodila z okna z výšky asi metr dvacet do dřezu celkem velký květináč, měla jsem asi infarkt, ale dřez přežil bez úhony.
To je vše, přátelé...
kašpi

Odeslatod LoremIpsum v Ned 09. Lis 2014 10:15:03

FilipFS napsal:Já jsem měl Ikeu v plánu, několikrát jsem ji mlsně navštívil. Nakonec jsem bohužel byl omezen tím, že nemá instalační mezeru vzadu ...

Taky jsem preferovala instalační mezeru vzadu. Všichni mi sice říkali, že je normální nedávat na skříňky záda a vyříznout v bočnicích otvory a vést přívody a odpady přes ně. Jenomže mně to teda normální nepřijde vůbec, navíc mi jednou ročně chodí revize na plyn, to bych musela vyklidit celý obrplnovýsuv... Tak jsem skříňky předsunula a pracovní plochu mám hlubší, cca 80 cm. A protože na lepší si člověk rychle zvykne, když mám dnes "operovat" v kuchyni s hloubkou pracovní desky :D jen 60 cm, tož z toho jsem celá nesvá.
Pozn.: Tento příspěvek zcela určitě neměl vyznít negativně.
LoremIpsum

Odeslatod Majka v Ned 09. Lis 2014 16:44:33

Tak s tím souhlasím, mám ze stejného důvodu hloubku 70 cm a jsem za ni moc ráda.
Majka

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design