Kuchyně Ikea-zkušenosti

Moderátor: Living

Kuchyně Ikea-zkušenosti

Odeslatod janet v Úte 14. Čer 2011 22:03:14

Dobrý večer,
zřejmě zde podobné téma již je, ale nenalezla jsem...Budu velmi ráda za Vaše zkušenosti a postřehy ohlkedně kuchyní Ikea..a jak vycházejí finančně v porovnání s kuchyněmi " na míru".. a když přidáte fotky, bude to super...moc díky:)))
janet

Re: Kuchyně Ikea-zkušenosti

Odeslatod zatinka v Stř 15. Čer 2011 11:15:31

Rozsáhlé téma tu je: http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=35&t=2174648

Jsou tam postřehy i fotky.
zatinka

Odeslatod Pavča. v Pát 21. Bře 2014 16:14:49

janet napsal:Dobrý večer,
zřejmě zde podobné téma již je, ale nenalezla jsem...Budu velmi ráda za Vaše zkušenosti a postřehy ohlkedně kuchyní Ikea..a jak vycházejí finančně v porovnání s kuchyněmi " na míru".. a když přidáte fotky, bude to super...moc díky:)))

Dobrý den,
kuchyň z Ikea máme 6. rokem. Konkrétně Fagerland. Dali jsme za ní včetně všech spotřebičů cca 67 000 kč :-) A kvalita? Možná brzy na hodnocení, ale za tu dobu, co ji máme vypadá pořád stejně. Jsme s ní velmi spokojeni.
Ikea ale tyto kuchyně teď doprodává, budou mít nějaké nové.
Na tyto jsou akce. Ale chce to opravdu jednat rychle, jestli už dokonce nebude pozdě.
Pavča.

Odeslatod Zdislava v Sob 22. Bře 2014 0:03:35

No, Davide, upřímnou soustrast. A tu tyč pro striptérky ti navrhli odborníci?

Janet, já se obávám, že jsi to už prošvihla. Ikea současné kuchyně vyprodává, a nové jsou hodně jiné, koukala jsem na anglickou Ikea. Pokud jde o kvalitu, náš truhlář, který nám dělal nábytek do zbytku bytu, říkal, že Ikea kuchyně jsou kvalitní (on má hodně práce a tak nemusí pomlouvat konkurenci, a o zakázku malé kuchyně ani nestál). Mám ji 4 roky a jsem spokojená. Nejvíc se oplatí, když si montáž děláš sama, ale někde na webu jsem viděla firmu, která montuje nábytek na zakázku, psali že se na Ikea kuchyně specializují, a ceny byly celkem normální. Jací jsou, to nevím, mou kuchyň montoval manžel s kamarády (a hrozně nadávali u horních skříněk, že jsou těžké). Je to prostě sektor, a to ještě o něco sektorovatější než jiné - např. korpusy jen bílé, 45 dvířka na myčku jen 1-2 barvy, skříňky jsou tak hluboké, že je třeba deska hlubší než 60 (to může být ale i výhoda, pokud plánuješ hlubší desku dát), a jejich desky 62cm jsou max.246cm (nebo na míru za dvojnásobnou cenu). Pokud to v konkrétní kuchyni nevadí, tak je Ikea dobrá volba.
Zdislava

Odeslatod evaka2 v Sob 22. Bře 2014 1:12:48

Jinak Ikea kuchyně, které se vyráběly a prodávaly doteď jsou cenově hodně někde jinde a i přesto, že nejsou drahé tak za určitých daných okolností naprosto vyhovují jak funkčně tak kvalitou. Sesadit rohy jinak než na tupo není problém, šuplíky mají jedny z nejkvalitnějších dojezdů a sestavit celou kuchyň dokáže i trochu šikovná ženská. Máme ji zatím 3 roky, je do L, v paneláku, bez spotřebičů stála něco málo nad 30 tis. a jsem s ní naprosto spokojená.
Jak bude vypadat ten nový typ zatím nevím, nikde jsem neviděla víc než jen pár obrázků, protože jsem se o to detailně nezajímala, ale myslím, že zásadní rozdíly v šířce modulů nebudou a horší nejspíš taky ne.
evaka2

Odeslatod Majka v Sob 22. Bře 2014 10:39:52

Bez komentáře :mrgreen:
Mimochodem, chtěla bych si do ikea kuchyně dokoupit šuplíky do špajzu, než to úplně zruší. Mám tu menší hloubku skříněk, tak tam nejde drátěný program. Ale klidně vrazím prachy do klasického šuplíku. Jen mám obavu, jestli to bude fungovat, když mám otvírací dveře. Nemáte někdo zkušenost s vnitřníma šuplíkama? V pondělí tam jedu, tak bych chtěla být připravená.
Majka

Odeslatod jiřin v Sob 22. Bře 2014 11:28:03

Zásuvky se budou dát otevřít, pokud se vymění klasické panty za http://eshop.pentaco.cz/kpfg-pant-fgv-165-nalozeny-x-92953-detail-B0T0000101.aspx .
Je zapotřebí pant o otvírání 165st, ten dveře úplně odhodí od korpusy a zásuvky jdou vysunout. další řešení je dát ještě jeden vložený bok do skříně ke straně pantů, ale pak tam nepůjdou typizované zásuvky, ale musí se o tl. vloženého boku zúžit.
jiřin

Odeslatod Majka v Sob 22. Bře 2014 11:41:18

To jsem v háji, páč já ty dveře otvírám ke zdi.
Majka

Další

Zpět na Bydlení a design