záclony až k zemi nebo jen pod okno?

Moderátor: Living

Re: záclony až k zemi nebo jen pod okno?

Odeslatod robijn v Stř 06. Říj 2010 19:51:02

Esa napsal:Mám všude dlouhé a muž u sebe v pokoji krátké. Často slyším, jaká blbost je topit do záclon a ještě do závěsů. Uznávám, že má pravdu, ale mně se krátké nelíbí. ;)

pokud mu ten zaves (zaclona) konci pred radiatorem a ne za nim, tak vyjde temer na stejno nez kdyby to mel az po zem. Rozdil je jen kdyz by tam byl nad radiatorem parapet a zaves jen po nej.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod nimha v Stř 06. Říj 2010 20:24:26

Aktuální stav po rekonstrukci je, že jsou tam už látkové klasické rolety. Akorád v případě těch balk. dveří nejdou až dolů, protože říkali, že by je museli sešívat ze 2 kusů; to se mi nechtělo, dneska toho trochu lituju protože mi zrovna tou škvírou svítí z ulice lampa přímo do ksichtu. Takže tam dávám na noc kus překližky :-)

Nad radiátory ještě budou klasické bílé PVC parapety "od zdi ke zdi".

Ano, pokud by se neplatilo za teplo, tak bych to neřešil. Ale takhle je právě dilema šetření teplem x vzhled. Dlouhé jsou hezčí, to je jasné.
nimha

Fórum obyvatel Proseka - http://www.jablonka.cz/forum
nimha

Odeslatod Taška P v Čtv 07. Říj 2010 12:00:45

nimha napsal: Takže tam dávám na noc kus překližky....

:mrgreen: :palec_up:

To je dobrá záclona!
Taška P

Odeslatod homolova v Úte 07. Kvě 2019 17:58:45

nimha napsal:Zdravím,

blíže se kýžená chvíle kdy po rekonstrukci bytu nasadím opět záclony a závěsy. Mám ale dilema, jak s délkou.

Byt má 4 pokoje:
- ve dvou jsou dveře na balkon (klasické plastové proklené) a pod oknem které je hned vedletěch dveří, je vždy radiátor, který bych také nerad zakrýval.
- druhé dva pokoje mají pouze okna pod nimiž je radiátor. V rohou obou místností vedou teplovodní stoupačky od topení.

Jak to udělat s délkou závěsů a záclon?
Chápu ještě zkrácení záclon nad radiátory v místnostech, kde nejsou ty balkonové dveře, ale tam kde jsou, by to asi vypadalo dost blbě, ne?
Mít to v rámci jedný místnosti půl na půl (krátkou a dlouhou), to taky, ne?
Další věc - je esteticky možný mít jinak dlouhý závěs a jinak dlouhou záclonu (na jedné garnyži)?

06_sestava-okno_okno.jpg
05_sestava-okno+dveře.jpg
obývák_okna.jpg

Ahoj,
já doporučuji dle velikosti okna, tady jsem našla pěkný návod jak to přesně změřit https://www.dante.cz/Zaclony/
homolova

Předchozí

Zpět na Bydlení a design