Vinylová podlaha - zkušenosti

Moderátor: Living

Re: Vinylová podlaha - zkušenosti

Odeslatod fan_tomas v Stř 09. Dub 2014 16:02:17

Zdravím. Mohu se zeptat na zkušenosti s podlahou FatraClick? Jak jste s ní spokojeni, není např.hlučná? Co údržba?
A jak pokládka, pokládali jste si ji sami nebo firma? :lol:
fan_tomas

Odeslatod Ela007 v Čtv 22. Kvě 2014 5:31:50

Tomu opravdu nevěřím. Bydlím sama, chodím většinou naboso nebo v ponožkách, zouváme i obouváme se (návštěvy i já) na chodbě a po třech letech provozu na vinylové podlaze škrábance mám. Ve všech místnostech. Nic dramatického, ale jsou tam. Zrovna včera jsem při vybalování a zkoušení letních sandálů jednu pořádnou rýhu vyrobila, na vině byl zaseklý kousek ostrého kamínku v podpadku. Jestli ležel na podlaze (např. při přenášení vyzutých bot z chodby do bytu se svinčík taky trousí) a při zkoušení se zasekl nebo se mi ho nepodařilo odstranit při podzimním ukládání, tak to nevím a je to celkem jedno, protože vinyl, jako každý jiný povrch, má své výhody i nevýhody. Tvrdit, že po roce používání máte vinyl ZCELA nepoškozený - tomu vážně nemohu uvěřit. Možná by pomohly :mrgreen: silnější brýle.
Ela007

Odeslatod PetrCZB v Úte 12. Srp 2014 19:45:59

Když už sem dáváte reklamu, tak alespoň nekecejte o nezničitelnosti vinilu, ty reklamní keci bla bla mě taky štvou.
Na vinilovou podlahu jsem narazil na veletrhu systém bez lepení a asi ji dám do patra, ale rozhodně ne dolů tam přijde dlažba. A proč chci dát vinil, protože tam bude podlahovka a je to vhodnější než parkety :-(, ale ne hezčí i když to vypadá celkem věrohodně.
A rozhodně mě nepoučujte, že jsou i dřevěné podlahy na podlahovku jsou, ale to není dřevo jen jakejsi slepenec.
PetrCZB

Odeslatod FilipFS v Pon 08. Pro 2014 10:05:45

Máme ve firmě Thermofix a řekl bych, že je vcelku odolný. Položený je 8 let, provoz - kancelářský. Je to klasická varianta, ne ta tlustší do provozu, ale je v pohodě. Je viditelné opotřebení - zmatněla, ale bez škrábanců, děr nebo protlačenin. Když jsme stěhovali nábytek, tak jsme podlahu sem tam "řízli", ale výhodou vinylu je, že poškození není viditelné tak jako u laminátu, chce to podrobné zkoumání. Osobně mám už koupenou podlahu opět Thermofix a to sibiřskou borovici a tmavý cedr. Položená ještě není.
FilipFS

Odeslatod Dancax v Pát 22. Dub 2016 11:44:21

Podlahy dřevěné nebo imitace se mi moc nelíbí. Taková moc velká klasika. Mám doma od piedra kamennou a vypadá to perfektně.
Dancax

Odeslatod lukyto v Pon 25. Dub 2016 13:39:41

Ahoj, ohledně vinylových podlah se v současné době taky rozhoduji, našel jsem fajn článek (https://www.floorwood.cz/novinky/vinylo ... podlahami/), ale nutno říct, že na internetu je spousta článků a diskuzí, kde se řeší přínosy a nevýhody vinylových podlah.

Nemá někdo zkušenosti, jak vypadá vinylová podlaha v reálu v podobě imitace textilu? Vidím na obrázku kousek, vypadá to k světu (samozřejmě každý má jiné preference).

Díky všem.
lukyto

Odeslatod lukyno v Úte 26. Dub 2016 20:34:22

Kameny má kámoš na schodech a zemi na dvoře. Vypadá to dobře.
lukyno

Odeslatod Dancax v Stř 27. Dub 2016 20:27:40

Je to krásné. Docela trend v poslední době, co jsem si všimla. My to máme delší dobu, ale jsem spokojená.
Dancax

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design