Myčka - ano či ne

Moderátor: Living

Myčka - ano či ne

Odeslatod pekcarka v Sob 16. Led 2010 9:52:38

Potřebovala bych poradit. Stěhujeme se do nového domečku a plánujeme kuchyň (spíše kuchyňský kout). Doposud jsme bydleli v paneláku s klasickou "rádobykuchyní". Myčku jsme neměli, takže na ni ani nejsem zvyklá.
Připadá mi nepředstavitelné, že budu např. dva dny skládat špinavé nádobí do myčky, to zde bude "hnít" a pak myčku teprve zapnu.
Slyšela jsem, že myčka nádobí poškozuje, že zůstává špinavé, sklenice zašednou, ...
Na druhou stranu má myčka určitě cosi do sebe.
Manžel mi moc neporadí. Kuchyň nechává viceméně na mě.
Pokuste se mi poradit, zda myčku ano či ne, její výhody a nevýhody.
A pokud ano, tak jakou? Něco kvalitního a levného.
Jsme čtyřčlenná rodina.
Děkuji
pekcarka

Re: Myčka - ano či ne

Odeslatod Evanka v Sob 16. Led 2010 10:39:31

Ja ti myčku jednoznačne do novej kuchyne doporučujem. Poznám ľudí, ktorí to zavrhli a teraz ju dodatočne do kuchyne komponujú. Ak ste 4 členná rodina, tak ju naplníš veľmi rýchle. Treba mať dostatok riadu a používať riad určený do myčky, čo však väščina riadu spĺňa. Čo sa týka skla, je pravda, že vraj niektoré sklo zošedne (korózia skla), záleží od zloženia skla, mne sa to však nestalo so žiadnym, ani s tým najlacnejším, sklom. Ak zaváraš, tiež oceníš myčku.
Myčku používam už cez 10 rokov a nedám na ňu dopustiť. Tiež som spočiatku váhala, ale dnes jej prácu oceňujem.
Evanka

Odeslatod Pajule v kuchyni v Sob 16. Led 2010 11:48:04

Já myslím že za dva dny ti nádobí a zbytky na něm neuhnije ani náhodou a často máme nádobí na kredenci nechané taky třeba přes noc a nic nehnije. Jestli ji nechceš tak si ji tam nedávej ale je to ulehčení jedné z prací, které člověk zrovna moc rád nedělá. Určitě sklenice zešednou, ale já mám sklenice za 9 korun tak těch mi líto opravdu není - a až zešednou, tak koupím nové. Jsou tak bytelné, že asi nezešednou nikdy:))))))))Sklenice na víno nedávat do myčky vůbec. Dřív než by to zešedly tak by se spíš rozflákaly
Jsem jednoznačně pro myčku
Pajule v kuchyni

Odeslatod danah v Sob 16. Led 2010 13:19:25

Ahoj, myslím, že jsem ta pravá, abych ti myčku doporučila :D ....léta jsem z podobných důvodů a nevím proč ještě, myčku odmítala.... v létě jsme dělali kuchyni novou, tak jsem si ji, po dlouhém přesvědčování kamarádek a synů, dala a jsem nesmírně spokojená a nechápu, jak jsem bez ní mohla být :D
A to jsme po většinu týdne už jen dva, jen na víkendy jezdí synové. Nádobí jsem nikdy neměla tak perfektně umyté, obzvlášť sklo - kompot. misky a obyč sklenice na vodu, i na víno tam dávám (mám zbytky z několika servisů, tak mě případné rozbití netrápí) a zatím dobrý :palec_up:
Přes týden, kdy moc nevařím, hrnky opláchnu, talíře, hrnce z nejhoršího spláchnu a v myčce klidně můžou počkat i 3 dny, než ji naplním. O víkendu jede i několikrát denně.
Známá prodavačka mě přesvědčila, že hlavně nemám chtít 45cm širokou a aby měla min. 2 mycí ramena. Máme Whirpool - nevím jaký typ - bych se musela kouknout - cca za 8500,-.
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

Odeslatod pravítko v Sob 16. Led 2010 16:18:51

Myčka ano
pravítko

Odeslatod Hedvika v Sob 16. Led 2010 17:16:51

Jednoznačně ANO! Zrovna včera obdivovala má přepečlivá maminka, že naše sklenice jsou křišťálově lesklé a její, stejné, ale ručně myté ten lesk nemají. O šednutí skla v myčce jsem neslyšela a jak vidět může to být i naopak. Stejná věc s nerezovým nádobím. Já mám hrnce po 10 letech jako nové, maminka ty stejné zvenku musí drbat dráťenkou, aby vypadaly slušně. Dokonce jeden v kterém jsme si odvezli jídlo nemohla po mytí u nás poznat. Na myčku nedám dopustit, maminka ji dostane k narozeninám.
Hedvika

Odeslatod hanach v Sob 16. Led 2010 18:59:10

Musím souhlasit s Danah,také jsem si myčku koupila pozdě až po rekonstrukci naší kuchyně před 2 roky.Přes týden jsem většinou sama,takže myji jednou za týden.O víkendu se nás sjede 5 i více,to pak myčka myje i 3krát za den.Hodně záleží na tom,jak nádobí narovnáme,pokud si dáme záležet je opravdu pěkně umyté.Pár prasklých skleniček jsem myčce odpustila za tu práci,kterou za mne odvedla.Moje dospělé dcery mi ke koupi myčky řekly,že koupit jsme ji měli už dávno.Předešli bychom prý mnoha hádkám :D
hanach

Odeslatod danah v Sob 16. Led 2010 19:36:23

hanach napsal:......
Moje dospělé dcery mi ke koupi myčky řekly,že koupit jsme ji měli už dávno.Předešli bychom prý mnoha hádkám :D

:D :D :D :D Hanach, mně synové řekli, že mohli mít šťastnější dětství :lol: pacholci, tolik se toho zase nenaumývali, spíš utírat jsem je honila :mrgreen:
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

Další

Zpět na Bydlení a design