Myčka - ano či ne

Moderátor: Living

Re: Myčka - ano či ne

Odeslatod LDavid v Čtv 21. Led 2010 7:42:36

Eva2: ono je otázka, co to je kvalitní voda... Z hlediska myčky a jiných spotřebičů měkká, z hlediska pití zase tvrdá (přiměřeně).

Jinak leštidlo, ač se tak jmenuje, neslouží, aspoň primárně ne, k nablýskání nádobí, ale ke snížení povrchového napětí vody. Ta pak na nádobí netvoří kapičky, protože nedrží pohromadě, všechno by mělo stéct dolů a ten vodní film, co zbyde, se pak odpaří při sušení.

My máme dost tvrdou vodu (z městského vodovodu), takže měkkou trochu závidím.
LDavid

Odeslatod renataaali v Čtv 21. Led 2010 8:40:12

Toho leštidla myčka spotřebuje velice málo.
renataaali

Odeslatod Kysucania v Čtv 21. Led 2010 9:24:06

moochera napsal:
Kysucania napsal:Jedna otazocka mi "vrta" v hlave (inac davam umyvacke riadu "ano"): Co ta chemia, ktora zostane na riadoch? Ved ta zlozka, ktora rozpusta mastnotu a umyva pripalene hrnce, to musi byt riadne svinstvo... sice sa oplachne, ale potom pride na rad lestidlo a to tam uz asi ostane (myslim... zatial umyvacku nemame, tak nemame ani skusenosti, ako to vlastne funguje).
A co ekologicke cistiace prostriedky? Su naozaj v tomto smere nezavadne?

já tam leštidlo nedávám - místo něj kus vymačkanýho citronu

:palec_up: Taketo riesenia sa mi pacia.
My mame vodu stredne tvrdu.
Inac, ja zas pri prani spodnej, detskej a postelnej bielizne pouzivam namiesto avivaze ocot. Odporucam. Nieje to teda take nadychane, ale setrne k pokozke, k pracke, k penazenke aj k prirode :innocent:
Kysucania

Odeslatod geoamona v Čtv 21. Led 2010 10:40:14

Za mne dávám myčkám také zelenou... Do zásobníku na leštidlo můžete dávat pouze ocet, pakliže nechcete používat k oplachu chemii. Efekt je stejný jako s leštidlem a ještě si pokaždé myčku pročistíte. ;)
geoamona

Odeslatod ka-mi v Sob 23. Led 2010 20:14:55

první jsme měli AEG 45cm a i když jsme dva tak nám nestačila, běžně vařím a peču a ta velikost nic moc-muselo tam být nádobí dost nacpané po jednom vaření. Ted máme Siemens 60cm a velikost dobrá i když i tak se kolikrát musí nacpat :lol: jo a AEG nemyla tak dobře jak Siemens. Myčku bych určitě doporučila ;)
ka-mi

Odeslatod Hanka.Z v Ned 24. Led 2010 9:37:28

Myčku sem si pořídila asi před měsícem do nové kuchyně.Dlouhých 25 let sem myla v dřezu, nijak mi to nevadilo,pomohly děti, občas manžel..pouze víkendové mytí bylo protivné,jenže myčka se mi do staré kuchyně prostě nevešla..Mám Elektrolux 65 cm, sem ráda, že sem dala na radu zkušených, o víkendech myju denně, v týdnu ob den, dva, nádobí je krásně umyté,pouze sklenky na víno měly skvrny, takže je myju v dřezu.Používám tablety Calgonit, 1y týdně dosypu sůl.Ušetřený čas využiju třeba teď na běžkách..takže myčku rozhodně ano :palec_up:
Dej každému dni příležitost,aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.
Hanka.Z

Odeslatod mavrza v Ned 24. Led 2010 12:31:33

První myčku jsem měla před 9.lety,AEG a byla super.
Pak jsem v minulé kuchyni měla Electrolux,byla dobrá, ale v porovnání s první myčkou prostě horší.Rozdíl v kvalitě mytí, sušení,občas skvrny na skleničkách.
Teď mám krátce Amicu, myčku za pár korun, oproti těm dvěma zmiňovaným a pokud nemyje nejlépe z nich, tak minimálně srovnatelně s AEG.Jen ten design, tam teda pokulhává...
Leštidlo nepoužívám,používám citron, sůl minimálně a raději prášek, než jakékoliv tablety.
O Vánocích se mi 2x stalo, že jsem tam zapomněla nasypat prášek a taky jsem koukala, jak už tu někdo zmiňoval, že se to na nádobí vůbec nepoznalo. :smiley14:
Takže sama za sebe určitě myčku ano, ale obešla bych se bez ní.To bez indukce už ne.. :palec_up:
mavrza

Odeslatod hanaja v Pon 25. Led 2010 21:00:50

myčku som si vytrucovala- 7 rokov som mala v linke dieru na myčku a manžel tvrdil že sa chcem rovnať snobom, teraz bude mať 3 roky (umývačka-manžel má viac rokov)mám fagorku s vyššej cenovej ponuky a môj manžel tvrdí že po chladničke a aut. práčke je to tretí najsuper pomocník v kuchyni.
Výhody: za vodu platí cca o 300 sk - resp. 10 euro štvrťročne menej, má to vplyv aj na elektriku ale to mi je ťažko odhadnúť pretože sme naraz kupovali aj novú chlad. s mrazákom , bojler ostal starý - hrial vodu aj na riad(ktorý som bola zvyknutá umývať pod tečúcou vodou.)
Ale posledné tri roky mávame preplatok za elektrinu a vždy platím len predpísané zálohy- nie viac..
proste myčka je super nápad a dobrý pomocník hlavne pre mňa veľmi nilú- považujem čas strávený pri umývaní riadu za absolútne stratený...a prípravky - najlacnejšiu soľ a leštidlo a tabletky dm drogérie- používala som prášok Calgonit bola som spokojná ale v snahe ušetriť som skúsila dm a spokojnosť
hanaja

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design