Myčka - ano či ne

Moderátor: Living

Re: Myčka - ano či ne

Odeslatod E-liška v Pon 18. Led 2010 16:43:35

Za sebe myčku ANO.
Strašně mě nebaví mýt nádobí, myl ho většinou naštěstí přítel, myčka byl můj sen. Jsme dva, máme 60 cm Bosch SMI68N05EU, asi půl roku. Při vaření jí naplním v pohodě celou, plech se mi tam vejde buď sirší stranou, nebo pokud jich je víc, tak vyndat horní koš. Pokud špiníme nádobí běžně, naplníme jí tak za dva dny. Nebála bych se toho, i když se to nezdá, s myčkou přestanete přemýšlet nad tím, jestli si vzít čistý talířek nebo skleničku, najednou je toho nádobí nějak víc. Doporučuju mít aspoň dvoje příbory a dostatek talířů. Nemyju tam akorát kočkám misky z Ikey, puchří jim gumičky. Používáme gel,zatím nejlepší, třeba tableta od Calgonitu se mi nerozpustila ani po dvou mytích.
Na příbory oceňuju zásuvku, košík mi přijde, že zabírá moc místa, navíc přítel se tam s tím skládá podle druhu příborů, takže stačí pak jen shrábnout :2_hot:
Co se týká vody v nádobí, zůstává pouze v prohlubinách, ve kterých se usadí víc jak loužička vody, tedy vršky málo nakloněných hrnků. Nádobí mi to teda zatím nerozbilo žádný, fleky nikde nejsou, kapky taky ne.

Ale většinou se o myčku stará on, já to jen občas "stihnu" zapnout. :mrgreen: Taky je dobrý ukazatel času, i když po domytí se to nádobí moc vyndat nedá, je dost horké.
E-liška

Odeslatod renataaali v Pon 18. Led 2010 17:33:56

Já na myčku taky nedám dopustit! Mám Whirlpool 8282 IX a je super! Z programů skoro vždycky používám krátký program. Kapky na skleničkách nemám, za to vděčím leštidlu. A nechce se mi věřit, že skleničky časem zešednou. Já je mám zatím nádherně lesklé! Pokud je v nějaké prohlubni voda, tak ji prostě vyliju a nechám nádobí doschnout, je to chvilička. A co se mi na myčce nejvíc líbí kromě toho, že mi ušetří práci? Že mám vždy poklizeno! Nikde není žádné špinavé nádobí a to je paráda!
renataaali

Odeslatod robijn v Pon 18. Led 2010 20:08:39

kamoska napsal:
viva napsal:A neznášam utieranie riadu a v kuchyni je vždy poriadok!! V
Než jsem měla myčku tak jsem nádobí také neutírala-vždy do druhého dne uschlo na odkapávači.Mám myčku Bosch SMV 50M00 EU a když vytahuji hrníčky,tak je musím doutřít-to mě celkem naštvalo.

kdyz ti nevadilo nadobi do druheho dne na odkapavaci, tak proc si po umyti nepootevres dvirka a nenechas to doschnout?

jedna vec mi na mycce vadila. Bakelitove ucha na prvnich hrncich mi zesedly a mezi hrnec a ucho se pod ten nerezovy mezikus dostala voda, ktera pri vareni zacla vytekat na sporak. Nastesti ucha do roka urezly, no a u dalsich hrncu uz jsem si dala pozor. Nerezove dute taky nic moc, zustava v nich voda. A sklenene poklicky, ty hodne vypoulene zabiraji hrozne moc mista. Nevejdou se na stojato jako talir.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod Miluscha v Pon 18. Led 2010 21:12:23

Robijn, tak je tam dej nasisato! Pres celej kos, jako hrnec! Mista na vejsku je tam dost. Ja stosuju hrnce jeste nad kos s priborama, jen pak koukam, aby se mi ta vrtule jeste mohla tocit.

Jinak se pripojuju k ostatnim, kdyz uz, tak uz. Do 60-tky se vejdou vetsi hrnce, na chalupe mam z duvodu mista 45-tku, a vejdou se jen male kastrulky, takove ty 5-litrove hrnce tam nenacpu. Do 60-tky jo.
Miluscha

Odeslatod Laďa V v Úte 19. Led 2010 9:48:36

paaja napsal:Není. Ale automatka není myčka. A Láďa naznačoval, že myčku pod 30 ee ;)
Fakt je, že než myčku za 30, raději do mytí zapojím děti, má to mj. i výchovný efekt. (Neteř je shnilá tak, že je jí zatěžko jenom naskládat nádobí do myčky :undecided: ) A až děti vypadnou, já s manželkou už toho moc nezašpiníme.
Tož tak. Ale odpůrcem myček opravdu nejsem, jenom mě z těch chvalozpěvů už brní hlava

No tak popravdě, na mytí nádobí je dle mne nejhorší právě to mytí, než to utírání. Netvrdím, že nejsou i levnější myčky, které jsou bezproblémové-mytí a sušení bez jakékoliv výhrady. A hranici bych nenastavil na 30 tis, ale na myčky, které už mají výměník tepla.
V případě Siemensu či Bosch je to v rámci internetových cen okolo 20 tis. U jiných výrobců se můžete dostat níže.-nevím jiné výrobce jsem nezjišťoval.

Váš argument je jako, že raději budu chodit pěšky a jezdit autobusem.Neboť Ta Octavia co bych si moh koupit by stejně pro mne nebyla bezvýhradová jako třeba Ferari.

Nicméně pokud máte hrníčky s vypouklým dnem a postavíte je v myčce rovně, tak Vám garantuji, že s enevysuší dno zcela ani u myčky s výměníkem tepla. Proto mají většinou nové myčky část koše určený na sklenice a hrnečky zešikmený.
Laďa V

Odeslatod robijn v Úte 19. Led 2010 14:24:25

Miluscha napsal:Robijn, tak je tam dej nasisato! Pres celej kos, jako hrnec! Mista na vejsku je tam dost. Ja stosuju hrnce jeste nad kos s priborama, jen pak koukam, aby se mi ta vrtule jeste mohla tocit.

Jinak se pripojuju k ostatnim, kdyz uz, tak uz. Do 60-tky se vejdou vetsi hrnce, na chalupe mam z duvodu mista 45-tku, a vejdou se jen male kastrulky, takove ty 5-litrove hrnce tam nenacpu. Do 60-tky jo.

jo ja je stosuju nad pribory nebo je dam jeste nahoru na hrnicky. Ale s placatejsima je to jednodussi. Panve ktere bych tam mohla stosovat tak tam radsi nedavam, protoze by se opiraly teflonem o pribory.
Nekde uz jsem to psala driv, ze dalsi mycka co si poridim bude ta extra vysoka.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod Kysucania v Stř 20. Led 2010 22:07:53

Jedna otazocka mi "vrta" v hlave (inac davam umyvacke riadu "ano"): Co ta chemia, ktora zostane na riadoch? Ved ta zlozka, ktora rozpusta mastnotu a umyva pripalene hrnce, to musi byt riadne svinstvo... sice sa oplachne, ale potom pride na rad lestidlo a to tam uz asi ostane (myslim... zatial umyvacku nemame, tak nemame ani skusenosti, ako to vlastne funguje).
A co ekologicke cistiace prostriedky? Su naozaj v tomto smere nezavadne?
Kysucania

Odeslatod Evas2 v Stř 20. Led 2010 22:38:05

Už jsem to tu sice psala, ale nedá mi to.... Máme měkkou vodu. Když jsme koupili první myčku (asi před 14 lety), tak jsem z pilnosti volala do místní vodárny abych zjistila kolik soli do myčky.Řekli mi že žádnou, že není potřeba. Takže do myčky nedávám sůl ani leštidlo (a někdy nedám ani prášek na mytí) a nádobí mám krásné a lesklé. Leštidlo jsem přidala před vánocema, aby bylo extra nablýskáno, ale žádný extra rozdíl jsem neviděla... Pokud je kvalitní voda, tak se dá přisun chemie snížit opravdu na minimum.
Evas2

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design