Vana Kaldewei

Moderátor: Living

Re: Vana Kaldewei

Odeslatod Jindra2 v Úte 21. Čer 2011 20:17:24

Díky - v Siku o víkendu nebyla a zítra běžím na Vodní - díky za tip!! :D
Jindra2

Odeslatod Jindra2 v Úte 21. Čer 2011 20:24:07

a co ta protišpinivá úprava, jak voda stéká po kapkách - máte to? Je poznat rozdíl?
Jindra2

Odeslatod stepankabecvarova v Úte 21. Čer 2011 21:15:19

máme klasickou kaldewei saniform plus 180x80 - je pohodlná, kvalitní. Sklon na ležení má fajn, je na délku i šířku akorát. Pokud plánujete koupání ve dvou, tak bych vybrala vanu, která má odpad uprostřed a šikminu na ležení i pro druhého. Vana trochu víc klouže, takže děti občas "hází záda" :-) Mám bez povrchové úpravy proti usazování kapek a vodní kámen tam trochu mám, ale je fakt, že vanu neotírám po každém mytí do sucha a myju ji jen vyjímečně. Celkově jsem moc spokojená a jinou bych nechtěla.
stepankabecvarova

Odeslatod potmesila v Úte 21. Čer 2011 22:29:47

Měli jsme v naší pidikoupelně Kaldeweiku 150x70 (Saniform Plus) klasického tvaru 8 let a žádné potíže jsme s ní neměli, i když nemůžu říct, že by se tam vůbec nedal najít škrábaneček na dně. Teď jí máme opřenou na dvoře a je ještě 22 let v záruce. Úzká mi přišla leda ve dvou ale to byla i krátká. Naši mají akrylátovou širší a teď se tam během přestavby myju a naopak ta mi přijde úzká, protože má ty záda nějak divně zakulacená a tak to zaobluje ramena a příjdu si tam i já přimáčkle. Teď čekáme na dodání jiné Kaldeweiky do naší nové koupelny. Tvarově jsme měli dlouho vybrané Avocado od Ravaku jako malou vanu na koupání hlavně pro děti, protože budem mít sprcháč a byl to takový rozdíl proti naší staré Kaldeweice, že jsme po osobním prohlédnutí Avocada překopali celou dispozici koupelny aby se nám vešla opět Kaldeweika ale jiného tvaru - Mini 157x70 zkosená. Chtěli jsme opět malou vanu i proto, že máme bojler na noční proud a napustit si malou vanu jde i když se pak myjí další 3 členové domácnosti. U velké vany by to nehrozilo. Ta stará byla pohodlná tak doufám, že bude i ta nová. Ostatně kdyby měl někdo zájem o tu naší starou, tak jsem ještě nedala inzerát.... :) Ještě tedy musím dodat, že já jsem největší z rodiny a mám 175cm a 65kg, takže taky asi záleží kdo se v té vaně myje. Těsně před porodem mi malá přišla, protože mi čouhalo břicho pořád z vody :)
potmesila

Odeslatod Esa v Stř 22. Čer 2011 22:28:52

Také budeme mít kaldewei 170x70x42 Puro. Chtěla jsem trochu nižší než máme dnes, která je od podlahy 51cm a blbě se mně do ní leze. ;) Nevím, jak vysoko vyjde tato, ale nožičky se určitě nedají o moc zkrátit, ani nevím, jak jsou vysoké, prodávají se zvlášť. Až se vykope stará vana, pokusím se s řemeslníky domluvit, zda by nešla usadit níže. Máte někdo zkušenosti s nižším usazením?
Esa

Odeslatod TygriceT v Čtv 23. Čer 2011 8:24:31

Díky všem přispěvatelům za zkušenosti :-) Zatím máme předběžně vybrané tyto 170x75:

- Puro - zdá se mi dle obrázků, že má užší dno..zase má pěkný neokoukaný tvar
- Saniform Plus - ta je za dobrou cenu 6990, taková klasika
- Classic Duo - pro koupel ve dvou asi nejideálnější, ale nevím, jak moc ten odpad ve středu vany vadí jednotlivě se koupající osobě :-)

Jakou byste volili z těchto třech? Nemáte někdo fotku některé této vany v koupelně?

Slibuju, že až koupelnu uděláme, tak sem pak fotku dám ;-)
TygriceT

Odeslatod Esa v Čtv 23. Čer 2011 9:23:55

Odpad ve středu bych si osobně nedělala. ;)
Neměla jsem už čas, ani chuť hledat, kde Puro uvidím na vlastní oči, ale mám ráda rovné linie, tak jsem zvolila tuto. Je zajímavé, že i po 5 letech, kdy se měla koupelna dělat ;) , jsem měla vybránu tuto vanu - našla jsem to ve starých záznamech. :D
Esa

Odeslatod Kunka v Čtv 23. Čer 2011 9:45:36

Mame ten odpad v strede, a priznavam, ze netusim, preco by mal pri kupani nejako vadit. Mozno maximalne pri sprchovani, ked clovek sem-tam moze stupit na ten odpad a on sa privrie a potom neodteka voda, ale ja osobne v tom nevidim problem.
Kedze vanu vyuzivaju hlavne deti, tak sme chceli napustanie aj odpad v strede, aby sa ziadne z nich nebuchalo do baterie.
Kunka

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design