Vana Kaldewei

Moderátor: Living

Vana Kaldewei

Odeslatod Elko v Úte 17. Lis 2009 21:15:44

Máte někdo Typ Novola Star? Nemáme možnost si ji vyzkoušet, jak je pohodlná.
http://www.kaldewei.com/cz/produkte/bad ... =1&form=36

Původně jsme chtěli nějakou designově hranatější - to dno - ale tato je za super cenu.
Elko

Re: Vana Kaldewei

Odeslatod TygriceT v Úte 14. Čer 2011 9:20:52

vytahuji na světlo tuto diskuzi - nemáte prosím někdo doma JAKOUKOLIV vanu Kaldewei? Pošlete prosím fotky, zkušenosti - vybíráme vanu a tyto jsou ve velmi úzkém výběru. Nebo i jinou značku, ale jedná se nám o ocelové smaltované vany. Díky moc :-)
TygriceT

Odeslatod zahrádka v Úte 14. Čer 2011 12:17:22

Máme smaltovanou vanu Kaldewei asi 5 roků. Máme klasický rozměr - obdélník. Nemáme s ní žádný problém, akorát manželovi připadá užší než vana, která se prodává v obchodech.
zahrádka

Odeslatod paaja v Úte 14. Čer 2011 12:23:42

A co by vás konkrétně zajímalo? Koupili jsme cca před 2 lety Kaldewei, plechovou, rovnou, 170x70, byla tenkrát za směšných necelých 2t. i s nohama (relativně pevnýma). Jediné k čemu mám zatím výhradu je poměrně kompikované a málo pevné ovládání spodní výpustě přes kolečko na horním přepadu.
paaja

Odeslatod Jana2 v Úte 14. Čer 2011 14:12:24

Mají ji moji rodiče, jestli dobře počítám, tak už asi 13 let, obyčejnou, rovnou. Koupou v ní i jejich psa (boloňák), nemá koupání moc rád, tak docela hrabe, ale vana není poškrábaná nebo jinak poškozená.
Jana2

Odeslatod TygriceT v Úte 14. Čer 2011 14:48:50

Zdravím všechny přispívající, moc děkuju za dosavadní zkušenosti :-) Napíšu víc info o naší představě:
- chceme kvalitní vanu, kterou nebudeme za 5 let vybourávat, protože bude rozvrzaná (akrylátovky to dělaj), zašedlá, nepohodlná ;-)
- rozměr 170 X 75 (vešlo by se i 180x80 ale asi je to zbytečný)
- uživatelé-varianty: já sama, manžel sám, oba dohromady, naše roční mládě
- v dolní koupelně už máme sprchový kout, takže to bude vana výhradně koupací - čili je důležitý, aby byla pohodlná (jak se Vám ve Vaší
Kaldewei leží?)..proto se ptám na zkušenosti, protože vany Kaldewei nejsou nikde vystavený, objednává se z katalogu
- aby byla bezporuchová (vypouštěcí odpad - je tam nějaký problém, na co se zaměřit?)
- vany Kaldewei nejsou zrovna levný, a nejsme milionáři..proto pokud investovat, tak do něčeho kvalitního, co nám bude roky bezproblémově sloužit :-) nebo mám koupit obyčejnou smaltovanou vanu z Obi za cca 2000?
- co se vyplatí koupit za příslušenství? madla? antislip(jak se to udržuje?)?

..nějak jsem se rozepsala, díky za trpělivost a pište pište.. dík :-)
TygriceT

Odeslatod ellin v Úte 14. Čer 2011 19:54:10

Máme vanu Kaldewei 5 let, ten nejběžnější tvar, je skutečně jako nová. Koupili jsme si ji s madly, sice to instalatér montoval poprvé, ale podle návodu to zvládl. Madla, odpad, smalt, všechno v pohodě, mohu jen doporučit.
ellin

Odeslatod Pajach v Stř 15. Čer 2011 4:44:02

Dobrý den, tuto vanu máme asi 2 roky. Máme úplně běžný tvar i rozměr. Tenkrát byla nějak v akci i s tou úpravou proti usazování kapek.
Je dobrá, žádné problémy. Možná se mi jen trochu zdá, že zkraje se tolik neusazovala špína, že ty kapičky skutečně více klouzaly. Leží se v ní pěkně, možná (jak někdo psal výše), je nepatrně uzší než naše stará původní. To je ale postřeh, který jsem si připomněla díky příspěvku a který jsme konstatovali při prvních použití, teď to vůbec nevnímáme.
Máme obyč, bez madel atd.
Tak ať dobře vyberete ;)
Pajach

Další

Zpět na Bydlení a design