ABradio - poslouchej online!

Velká ložnice

Moderátor: Living

Velká ložnice

Odeslatod LN v Ned 15. Lis 2009 10:50:02

Potřebuji pomoci se zařízením, výmalbou, celkovým barevným laděním ložnice.
Ložnici máme - řekla bych - až atypicky velkou. Má 26,56 m2 a velmi netradiční tvar. Jedná se o půdní vestavbu, ale jelikož je zde štítová zeď, šikminy až tak příliš nezasahují.
Je orientovaná na SV, tudíž slunce si užijeme opravdu jen brzo ráno. Okna jsou řešena pultovým vikýřem.
Máme koupenou laminátovou podlahu s dekorem bambusu, přikládám foto (nic moc kvalita, přesný odstín barvy nejblíže na fotce s bleskem :-( ) a dveře budou buk, rovněž přikládám obrázek.
Se zbytkem už si ale nevím rady. Místnost by chtěla určitě opticky zmenšit, zateplit, abysme se tam moc neztráceli.
Co se týče vybavení, budeme dokupovat postupně. Už z toho důvodu bych chtěla mít přesnou představu, aby z toho nevylezla pak nějaká šílenost :-(
Postel bude stopro na stěně u dveří (5520) - vedle postele asi nějaké ty stolky, nevím, zda nezakomponovat nějakou polici apod. Pak bych chtěla mít v ložnici toaletku (stůl, zrcadlo...).
Mimo ložnici máme šatnu, takže skříně zde určitě nejsou potřeba.
Uprostřed místnosti je výlet na půdičku, takže i na to je třeba brát ohled.
Určitě víc napoví fota, takže přikládám současný stav :-)

Prosím o nápady, jak to útulně zabydlet, vymalovat, jaké barvy zvolit... Moc moc děkuji za všechny podněty.
Přílohy
PB152376_resize.JPG
PB152375_resize.JPG
PB152374_resize.JPG
PB152373_resize.JPG
PB152372_resize.JPG
PB152371_resize.JPG
PB152370_resize.JPG
PB152393_resize.JPG
Buk.jpg
Ložnice.JPG
LN

Re: Velká ložnice

Odeslatod ada71 v Pon 16. Lis 2009 18:29:59

Viem, ze si rozhodnuta umiestnit postel na stenu 5520, ale napadla ma aj ina varianta...vyuzit sikmu stenu a umiestnit na sikmo postel. Vznikne tak trocha netradicna spalna a priestor sa viac zaplni.
Stena za postelou je oblozena. Namiesto obkladu moze byt aj farebna tapeta, alebo len jednoducho stena natreta tmavsim odtienom ako su ostatne steny. Farba stien mala byt kremova, i ked na fotkach sa zda tmava.
Vzhladom na to, ze je to izba na SV volila by som na tvojom mieste svetle a teple farby.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ada71

Odeslatod LN v Pon 16. Lis 2009 19:10:17

Děkuju moc, obrázky naprosto úžasné.
Jen ta základní věc - takhle umístěná postel asi opravdu neprojde. O téhle variantě jsme také uvažovali a to docela vážně a nakonec jsme se přesto rozhodli pro postel vedle dveří. Pro mě byl důležitý důvod to, že mám ráda, když mě budí slunce (jelikož vstávám před pátou, stane se mi to i v létě opravdu jen výjimečně) a kdyby byla postel na šikmé stěně, byla by směrovaná na ten sever....Další věcí je to, že už jsou udělané rozvody elektřiny, ale budiž, to by se ještě dalo. Co už ale nezměníme je vstup na půdičku po schůdkách. Dělal se tak, aby nepřekážel posteli na rovné stěně...

V čem se rozhodně shodnem, je nápad s obkladem, tedy spíše tapetou, za postelí. V hlavě jsem si s touhle myšlenkou pohrávala dlouho a jak vidím, vypadat by to špatně nemuselo.

Měla bych obrovskou prosbu - zda by bylo možné nakreslit totéž s tou postelí na rovné stěně. Člověk si hned udělá lepší představu....

Jinak co myslíš za barvu nábytku, spíše trochu tmavší? Buk by byl asi moc stejnavý, že?
LN

Odeslatod Majka v Úte 17. Lis 2009 11:32:35

Ta šikmá varianta bylo taky to první, co mě napadlo a myslím, že je naprosto ideální. Už kvůli tomu, že v té vaší na rovné zdi budete mít průvan od okna přes hlavy ke dveřím a spáč na pravé straně bude muset celou postel nelogicky obcházet. Přes léto si můžeš okno zatáhnout, aby tě slunce nebudilo, já osobně ovšem neznám příjemnější probuzení. Za mě je šikmá jediná správná, to se mi stává vážně málokdy, že jsem si 100% jistá :x-winking:
Majka

Odeslatod LN v Úte 17. Lis 2009 12:31:56

Majka: nevím, jestli jsem to blbě napsala nebo ty špatně pochopila. Ale napsala jsi tu největší pravdu - neznám hezčí probuzení, než je to sluncem...a to zažiju právě na té rovné zdi, proto jsme se nakonec rozhodli pro postel u ní.
Průvanu bych se rozhodně nebála, nespíme při otevřeném okně a už vůbec ne při otevřených dveřích....

Prosím, prosím, už mě nepřemlouvejte na postel jinde. Byla možnost bez sluníčka, ale asi hezčí uspořádání nebo s ranním sluncem v posteli a rozhodli jsme se pro druhou variantu.
A jak jsem psala, je zde stejně výlez na půdičku a schůdky po stažení v současné době vyjdou do prostoru, kde by mohla být postel u té šikmé stěny....
LN

Odeslatod ada71 v Úte 17. Lis 2009 13:55:39

:D :D :D ach to sluniiiiiiicko.....ok, nechajme teda postel tam, kde planujes ;)
prikladam foto vsetkych moznych kombinacii/farieb, stylu.../, co ma napadli. Samozrejme existuje dalsich xy moznosti, takze ak mas vybratu tapetu, popripade nabytok, skus prilozit foto, mozem sa pokusit o preklesenie.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

namiesto polic, som pouzila niky,ktore by mali byt osvetlene bodovkami .... aj pri nikach je moznost mnohych kombinacii tvarou, ci farieb
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ada71

Odeslatod Majka v Úte 17. Lis 2009 14:15:28

I na té šikmé zdi tě bude budit slunce, pokud tedy dopadá na tu rovnou, ale odrazem. Když je u okna nějaká rostlina a třeba žaluzie, dělá to neuvěřitelný projekce. Takže já pořád hlasuju pro šikmou :x-winking: Schůkdy na půdičku otoč, stojí to za to.
Majka

Odeslatod LN v Úte 17. Lis 2009 14:31:06

ada71: moc moc díky, nádhera. Mám zelené období :oops: , takže je jasný, co byla láska na první pohled.... Zelený už bude obývák :-) Takže jako další asi ta oranžová s bílou.
Tak ne, přítel překvapivě schválil zelenou variantu s tmavším nábytkem :shock:
Toaletku bych umístila asi na tu šikmou zeď (co byste rády tu postel ;) ), zrcadlo vodorovně.
I když se mi ty niky děsně líbí, budu se nejspíš muset spokojit s nějakou sestavou polic.
Co jsem nenapsala, jsem květinomilec, takže určo nějaké kytičky budou i v ložnici.
Televize naopak určitě nebude.

Majka: slunce by bylo vidět, ale nebudilo by. Skutečně. Není to čistě východ, slunce jde opravdu jen brzo ráno a jde jakoby z toho pravého rohu. Nevím no, asi jsem blázen, ale i ten pocit, že z postele koukám směrem na zeleň mi je tak nějak příjemnější, než když koukám na paneláky ;) (jasně, ve skutečnosti z tý postele nevidím nikam :-)
LN

Další

Zpět na Bydlení a design