granitový dřez - jsou vidět kapky od vody?

Moderátor: Living

Re: granitový dřez - jsou vidět kapky od vody?

Odeslatod mavrza v Úte 11. Srp 2009 17:29:13

Taky uvažuju o granitovém dřezu, spíše tmavé barvy,nejraději zmiňovaný antracit.Ale když to tak čtu, tak nejsem nadšená zkušenostma s ním, docela mě to překvapuje.Teď mám rok nerezový od Franke a nemám s ním sebemenší problém.Pár škrábanců by se našlo, ale jinak je stále jak novej.Tak teď nevím, zda si zase nekoupit ten.Cho jo...
mavrza

Odeslatod Zabak v Úte 11. Srp 2009 17:34:35

Tak já mám granitový dřez Schock - tmavě šedý, sem tam je v něm nějaká tečka - nevím jak se ten odstín jmenoval ale klidně najdu a není na něm vidět vůbec nic :palec_up: Myju ho více tak 1x za měsíc? někdy ani to ne. Já jsem fakt spokojená maximálně :-)
Zabak

Odeslatod minimi v Úte 11. Srp 2009 20:54:03

Ono taky záleží, od které značky budeš dřez chtít, protože ty povrchy jsou různé, některý je hladší některý drsnější, ten náš je docela drsný, teda na omak jemný, ale asi bude pórovitější než třeba jeden černý, co si kamarád kupoval od Teky, ten se mi zdál takový i lesklejší....
minimi

Odeslatod Zabak v Úte 11. Srp 2009 21:13:44

Zabak

Odeslatod Báša v Úte 11. Srp 2009 22:06:02

Já mám barvu Lava-ale teprve dnes zapojen-takže nevím...,ale byl doporučován.
Přílohy
P8081378.JPG
Báša

Odeslatod kamoska v Stř 12. Srp 2009 6:18:24

Na tomto není vidět ani kapka.
Přílohy
RD 006.jpg
kamoska

Odeslatod llllucka v Stř 12. Srp 2009 7:48:45

Má šedý (tak středně tmavý,máme nerez desku a je o trochu tmavší než ta) a max. spokojenost.Investice se vyplatila a všem vřele doporučujiNerez dřez už nikdy.Jen mi do něj manžel dal spálený hrnec a na dně je od něj kolo.
llllucka

Odeslatod Zdislava v Stř 12. Srp 2009 9:15:16

Mám taky Blanco černý granit jako minimi, jen velmi krátce. Mapy se trochu dělají, protože máme ve zvyku nádobí na odkapávači nechat uschnout - na to jsem si ho pořizovala, zatím to vždy zvládla houbička s trochou octa.
Kdo má dřez z umělého kamene, tak většinou má nějaký čisticí prostředek - ti se světlým na čištění skvrn od borůvek, čaje apod, ti s tmavým na mapy od vody. My se rozhodli pro tmavý, aby v nevelké lince ladil s varnou deskou. Nelituju, ale mít tvrdou vodu, tak bych do toho nešla.
Pokud jde o kapky od vody, tak nezáleží nejvíc na typu dřezu, ale na tvém postoji, a jestli zbývající členové domácnosti mají podobný. Měla jsem dřív nerez dřez, a vrásky mi nikdy nedělal. Jednou jsem ale uklízela apartmán v Itálii, kde jsme museli po sobě uklidit, a čekali jsme až ho přijde správce převzít. Nerez dřez jsem utírala do sucha asi 5x, pokaždé někdo ze spolubydlících ještě pustil vodu, docákal (třeba při napouštění flašky) nejen dřez, ale i linku včetně vařiče, a v klidu odešel bez sebemenší pochybnosti, že by snad něco bylo v nepořádku. Kdyby to bylo delší dobu, tak snad vraždím. Doma jsem nad kapky povznesená, dřezík utřu leda když se na odkapávači náhodou zrovna nic nesuší, a žije se mi lépe ;) (a podobně to tu už někdo popisoval v souvislosti s leštěním nerez spotřebičů).
Zdislava

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design