granitový dřez - jsou vidět kapky od vody?

Moderátor: Living

granitový dřez - jsou vidět kapky od vody?

Odeslatod vecerka v Úte 11. Srp 2009 11:51:15

prosím o radu majitelky granitových dřezů. Zařizuji novou kuchyň a chtěla bych si pořídit granitový dřez místo nerezového. Ale nemám zkušenost s tím, zda na něm nejsou vidět kapky od vody jako na nerezovém. Ještě jsem se nerozhodla zda budu mít světlý nebo tmavý. Kuchyň mám slonovou kost a tmavě hnědou desku, tak nevím, jaký by byl lepší nebo na jakém budou méně vidět ty kapky.
děkuji za všechny rady
vecerka
vecerka

Re: granitový dřez - jsou vidět kapky od vody?

Odeslatod renna v Úte 11. Srp 2009 12:00:21

na tom mém nejsou... :D mám béžový s drobnými hnědými tečkami, takže tam není vidět v malém množství ani logr. :D se světlým ani tmavým zkušenosti nemám, ale tento je co do údržby naprosto ideální. :)
renna

Odeslatod minimi v Úte 11. Srp 2009 12:40:18

Já mám barvu antracit od Blanco a flekatý je řádně...samozřejmě nevytírám dřez do sucha po každém použití, takže jsou na něm normálně mapy, které mi nejsou úplně odstranit ani octem ani např. cilitem, který jinak docela zabral...už jsme se dostali tak daleko, že jsme dřez natřeli olejem, nechali působit a pak opláchli a výsledek je tak na 90%, ty největší mapy zůstanou, hlavně tam, kde je vodovodní baterie....Ale stejně bych šla do tmavé barvy znovu, přijde mi mnohem elegantnější než světlý....i když teď jsme objednávali barvu havana, taková pěkně světle hnědá a je mooc pěkný, ale ještě není použitý, tak nevím, co s ním voda udělá 8-) .
minimi

Odeslatod bambik v Úte 11. Srp 2009 12:52:50

ahoj, mám granitový dřez a jsem maximálně spokojena.
Je to světlá barva, nevím přesně název odstínu, vypadá jako bílá káva.
kapky od vody na něm nejsou ABSOLUTNĚ žádné. Po nějaké době se v určitých místech (znáte to - kolem odtoku, v záhybech) usadí nějaká taková špína... Takže ho tak jednou týdně vyčistím. Čištění probíhá tak, že ty místa ca. 4x přejedu drsnou stranou houbičky a je to hotovo. Vlastně jsem ho ještě ani jednou nečistila žádným přípravkem. sakryš, to bych asi měla, že? :-) teď si připadám jak prasátko. Ale fakt na něm nic nejde vidět, tak mě to nenutí.
Mamka má nerezový a to byl fakt děs, když jsem tam ještě bydlela. čistila jsem ho každou chvíli Cifem a to jakože fakt čistila a drhla. A stejně to vydrželo čisté jenom do příštího opláchnutí hrníčku. Hrůza.
bambik

Odeslatod Manu v Úte 11. Srp 2009 12:53:54

Máme barvu "šedý kámen" od Franke a fleky od vody jsou vidět :( . Je to teda pořád lepší než nerez, ale čekala jsem to lepší. Mmch, co se vám osvědčilo na čištění?
Manu

Odeslatod vecerka v Úte 11. Srp 2009 13:10:49

tak já teda nevím. Právě, že teď mám doma taky nerezový a je to opravdu hrozný. Dřez bych mohla čistit každý den. Proto jsem myslela, že ty granitové budou o 100% lepší. Ale koukám, že je to taky vidět. Tak asi bude lepší ten světlejší než ty tmavší. Myslím, že u toho co bych chtěla je barva buď antracit nebo písková. Takže dám asi tu pískovou.
Bambiku mohla bys dát fotku toho tvého? myslím, že budeš mít stejnou barvu co bych chtěla asi já.
vecerka

Odeslatod Woodoo v Úte 11. Srp 2009 14:01:16

Mam barvu pisek (sand) a kdyz ho neumyji za cely mesic, tak to rozhodne nikdo nepozna.
Uz nikdy vice nerez!
Woodoo

Odeslatod neczuz v Úte 11. Srp 2009 15:11:09

Woodoo napsal:Mam barvu pisek (sand) a kdyz ho neumyji za cely mesic, tak to rozhodne nikdo nepozna.
Uz nikdy vice nerez!

Naprosto souhlasím. Mám taky písek. Kapky vidět nejsou. A v podstatě ani nic jiného. Maximálně něco hodně barevného - ale jde to dolu raz dva. Nerez už ani omylem.
neczuz

Další

Zpět na Bydlení a design