granitový dřez - jsou vidět kapky od vody?

Moderátor: Living

Re: granitový dřez - jsou vidět kapky od vody?

Odeslatod llllucka v Stř 12. Srp 2009 7:48:45

Má šedý (tak středně tmavý,máme nerez desku a je o trochu tmavší než ta) a max. spokojenost.Investice se vyplatila a všem vřele doporučujiNerez dřez už nikdy.Jen mi do něj manžel dal spálený hrnec a na dně je od něj kolo.
llllucka

Odeslatod Zdislava v Stř 12. Srp 2009 9:15:16

Mám taky Blanco černý granit jako minimi, jen velmi krátce. Mapy se trochu dělají, protože máme ve zvyku nádobí na odkapávači nechat uschnout - na to jsem si ho pořizovala, zatím to vždy zvládla houbička s trochou octa.
Kdo má dřez z umělého kamene, tak většinou má nějaký čisticí prostředek - ti se světlým na čištění skvrn od borůvek, čaje apod, ti s tmavým na mapy od vody. My se rozhodli pro tmavý, aby v nevelké lince ladil s varnou deskou. Nelituju, ale mít tvrdou vodu, tak bych do toho nešla.
Pokud jde o kapky od vody, tak nezáleží nejvíc na typu dřezu, ale na tvém postoji, a jestli zbývající členové domácnosti mají podobný. Měla jsem dřív nerez dřez, a vrásky mi nikdy nedělal. Jednou jsem ale uklízela apartmán v Itálii, kde jsme museli po sobě uklidit, a čekali jsme až ho přijde správce převzít. Nerez dřez jsem utírala do sucha asi 5x, pokaždé někdo ze spolubydlících ještě pustil vodu, docákal (třeba při napouštění flašky) nejen dřez, ale i linku včetně vařiče, a v klidu odešel bez sebemenší pochybnosti, že by snad něco bylo v nepořádku. Kdyby to bylo delší dobu, tak snad vraždím. Doma jsem nad kapky povznesená, dřezík utřu leda když se na odkapávači náhodou zrovna nic nesuší, a žije se mi lépe ;) (a podobně to tu už někdo popisoval v souvislosti s leštěním nerez spotřebičů).
Zdislava

Odeslatod stela v Čtv 13. Srp 2009 11:33:19

ahoj, zatím nemůžu přispět do vaší diskuze svojí zkušeností, ale taky jste mi trochu zkomplikovali výběr :( Můžete mi prosím poradit, jestli byste řešili dřez s prkýnkem? Nebudu mít velkou pracovní plochu a tak mi to přijde na první pohled praktický, ale potřebovala bych poradit, je to třeba tenhle:http://www.kuchynske-drezy.cz/drezy/granitove-drezy/26-amadeus-701/ a nemáte někdo dřez od fa Jelínek? Díky za názory předem
stela

Odeslatod cowboy961 v Úte 28. Úno 2017 20:13:35

stela napsal:ahoj, zatím nemůžu přispět do vaší diskuze svojí zkušeností, ale taky jste mi trochu zkomplikovali výběr :( Můžete mi prosím poradit, jestli byste řešili dřez s prkýnkem? Nebudu mít velkou pracovní plochu a tak mi to přijde na první pohled praktický, ale potřebovala bych poradit, je to třeba tenhle:http://www.kuchynske-drezy.cz/drezy/granitove-drezy/26-amadeus-701/ a nemáte někdo dřez od fa Jelínek? Díky za názory předem

Ano, řešil bych to. Spíše bych volil dřez s odkládací plochou pro prkynko, příp. odkapávač apod. věci.
Jinak, u granitových dřezů není úplně jednoduchá údržba - čili nestačí se o to starat jako o nerez, ale i dávat bacha na to, co do toho padá a jak se s tím zacházíte.
cowboy961

Odeslatod Bambička v Stř 15. Bře 2017 16:28:38

u nás nejsou vidět.
Bambička

Předchozí

Zpět na Bydlení a design