Myčka Bosch - 1/2 nápln; Prosím o zkušenosti+porad'te model

Moderátor: Living

Re: Myčka Bosch - 1/2 nápln; Prosím o zkušenosti+porad'te model

Odeslatod Laďa V v Pon 02. Bře 2009 11:58:24

Ještě k doporučeným modelům:
Bosch SMI 68m05eu ,Smi 69m15EU , Smi 69 t05
a u Siemensu SN 56 M580 Eu.
První co mají výměník a jsou i na ně dobré recenze.
Akorát jsou trochu dražší-na netu jsou ceny nejnižší okolo 20 tis.
Laďa V

Odeslatod Evas2 v Pon 02. Bře 2009 23:46:51

20 tisíc za myčku jsem dala před 10. roky - teď už by se mi nechtělo. Ceny šly dolů a i myčka Bosch střední třídy je tichá a perfektně umyje a usuší nádobí. A když neusuší ( například u mé Boschky program " RYCHLÝ 45st.", kdy je umyto za 30minut, ale bez funkce sušení), tak nádobí je tak teplé, že po pár minutách doschne tak jako tak.Funguje to asi jako když při normálním mytí dáte nádobí do odkapávače a po pár minutách uklidíte... Nastavení dvířek bych neřešila - není potřeba.Uspořádání košů mají také všechny myčky už dobře promyšlené a na drobné změny v uspořádání si časem zvykneš.Nebo pokud jsi nováček, tak časem z tebe bude mistr ve skládání nádobí do myčky.... (Poloviční náplň nemám. Kdysi jsem četla informaci,že ta funkce ve skutečnosti ušetří pouze 30% energií).
Evas2

Odeslatod Dea v Úte 03. Bře 2009 22:47:33

Laďa V : No, ta Siemens SN 56 M580 EU vypada moc dobre, uz jsem na ni koukala i driv, akorat ze mi prijde tak trochu draha... ;)
jidole, Evas2: Kdyz jsou dvirka porad zavrene, nevytvari se zapach, eventualne plisen?
Dnes jsem se zase sla kouknout "live". Prodavac mi potvrdil, ze Boschky nemyvaji s polohovatelne dvirka. Rikal, ze nejlepsi jsou jednoznacne Miele, ze stredni tridy pak Bosch. Co me ale prekvapilo (neprijemne, protoze jsem laik a plastum moc neverim) bylo, ze vetsina Bosch-ek mely plastove dno (vana), zatimco napr. Whirlpool byla celonerezova...
Dea

Odeslatod Evas2 v Úte 03. Bře 2009 23:11:34

Moje má dno celonerezové.
Problémy se zápachem nemám. Občas vložím do myčky (do košíku na příbory) plátek citronu a nechám ho tam i po dobu mytí. Nádobí se pak i hezky leskne. A je fakt, že talířek třeba od syrečků dám do myčky jenom když vím, že ji hned pustím :mrgreen: . Dost záleží na zvyklostech rodiny, ale všeobecně když vaříš, tak zaplníš myčku a když nevaříš, tak hrnek od kafe a talířek od pečiva cítit není...
Jako zarážku na dvířka jsem chvíli používala kousek dřívka. Původně jsem měla myčku Elektrolux a ta je polohovatelná měla, ale časem jsem prostě dvířka přestala řešit...
Evas2

Odeslatod vena105 v Stř 04. Bře 2009 9:51:36

Takže přidávám můj výběr. Koupila jsem myčku Whirlpool http://www.bilezbozi.cz/vestavne-mycky-60cm/whirlpool-adg-6370?v=348024
Vybirala jsem docela dlouho na netu a vybrala tuto. Je vestavna s panelem, muzes si vybrat barvu (bila, cerna, nerez). Uz ji mam doma asi mesic a uz to vypada, ze snad o vikendu ji pripojime. Takze zatim nemohu rict konkretni zkusenost.
Jinak u rodicu jsme meli Bosch, uz asi 10 let a stale je bez problemu. Takze bych osobne volila mezi Bosch a Whirlpool. O Miele jsem taky cetla super chvaly, ale taky ze je to mercedes mezi myckami. Tomu vsak odpovida i cena:-(
vena105

Odeslatod Miluscha v Stř 04. Bře 2009 13:21:02

Mycku Bosch uz mam asi vic, nez 15 let, doposud bez zavady, jen jednou byl takovy buben zacpany kamencem, zijeme v oblasti, kde je jedna z nejtvrdsich vod, kamenec rychle a vsude. Kamenec jsme odstranili, mycka slape od te doby vpohode dal. Dvirka jsou polohova, zustavaji v te poloze, kam je otevru. Nedavno jsme kupovali mycku na chalupu, Privileg, tam dvirka nezustavaji v poloze, dvirka musim porad pridrzovat kolenem, jinak by mi sklapla i kdyz je vyjety dolni kos. Dost na mrtvici, ale bylo mi receno, ze az na ni zabudujeme predni desku, budou dvirka drzet v te poloze, kam se otevrou, tak jsem zvedava.
Taky jsem zjistila, ze je docela dulezite dlouha trvani myti, nikde to neuvadeji, ale u te Privileg mi pripada myti 1 1/2 hod dost dlouho, ta Boschka mi umyje nadobi stejne za polovinu casu.
Miluscha

Odeslatod Evas2 v Stř 04. Bře 2009 21:36:50

Oproti Elektroluxu myje Bosch delší dobu. Programy na 50, 65 a 70stupňů 2- 2,2 hod. Ze začátku mi to dost vadilo, teď už mi to j jedno. Pokud máme třeba početnější návštěvu a nádobí potřebuji rychle otočit, tak používám 30.minutový program na 40st.(plastovou krabičku od oleje by ale dobře neumyl). Je pravda že ta délka mytí se nikde neuvádí...
Evas2

Odeslatod jusa* v Sob 11. Črc 2009 13:15:32

Oživuji dizkuzi,potřebovala bych poradit. Po 12-ti letech mi odešla myčka Ardo. Chtěla bych novou zn. Bosch. Bolavá pata té staré byly košíky. Drátěné, nastříkané,nebo potažené nějakou folií. Časem se povrch porušil a odhalené dráty samozřejmě zrezavěly. Máte nějaké zkušenosti s košíky novějších myček,případně nějaké konkrétní rady k myčkám zn. Bosch? Nepotřebuji speciální funkce, víc než 12000.- dát nechci. Děkuji
Obrázek
jusa*

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design