látkové rolety - údržba?

Moderátor: Living

látkové rolety - údržba?

Odeslatod Rachael v Stř 25. Úno 2009 20:50:54

Chtěla bych vědět, jak se udržujou látkové rolety nalepené na plastových oknech ..? Máte někdo zkušenosti? Chytají se do toho mouchy nebo jiná havěť?
Rachael

Re: látkové rolety - údržba?

Odeslatod David Lengyel v Čtv 26. Úno 2009 22:38:33

Ahoj, látkové rolety máme 3 roky a nemuseli jsme na ně sáhnout. Nic se na ně nechytá, ani hmyz. Jen zatáhneš a vytáhneš. Bezvadné. Asi neuškodí, když se např. při praní záclon přejedou luxem. Šťastnou ruku při výběru. 8-)
David Lengyel

Odeslatod Elle2 v Pát 27. Úno 2009 16:27:40

Můžu se zeptat na ty látkové rolety? Máte je na plastových oknech? Já jsem jednou viděla rolety přichycené na oknech jako se přichycují žaluzie. Myslím, že to bylo od firmy Pavaon nebo tak nějak. Nedopídila jsem se ale kde je prodávají a kolik stojí. Nechci vrtat rolety do zdi, ale chtěla bych je mít přímo na okeních křídlech jako se dávají žaluzie.
Elle2

Odeslatod Zabak v Pát 27. Úno 2009 17:48:39

Mám látkovou roletu přímo na rámech okna od styltexu - mají je tam v rolety - minirolety - nalepovací roletky Romance nebo plast miniroleta
Zabak

Odeslatod David Lengyel v Ned 01. Bře 2009 20:55:33

Elle2 napsal:Můžu se zeptat na ty látkové rolety? Máte je na plastových oknech? Já jsem jednou viděla rolety přichycené na oknech jako se přichycují žaluzie. Myslím, že to bylo od firmy Pavaon nebo tak nějak. Nedopídila jsem se ale kde je prodávají a kolik stojí. Nechci vrtat rolety do zdi, ale chtěla bych je mít přímo na okeních křídlech jako se dávají žaluzie.

Ano, máme je přímo na plastových oknech v konzolách jako žaluzie. Roleta sjíždí uchycená za lištami, takže se dá otevřít ventilačka a roleta stále drží na okně. Bohužel nevím od jaké je to firmy, neboť jsme rolety měli jako součást dodávky oken.
David Lengyel

Odeslatod Perpetua v Úte 10. Bře 2009 11:33:53

To David Lengyel a Zabak: Mohla bych poprosit o nějaké foto jak to vypadá? A pokud se to na ty plastová okna přilepí, není pak problém to případně odstranit?
Někde jsem viděla rolety co se zahákly za rám okna, takže se s nimi dalo volně manipulovat, ale zase mám strach aby to neodneslo těsnění u okna... :(
Perpetua

Odeslatod Zdislava v Stř 11. Bře 2009 9:32:05

O miniroletkách jsem taky uvažovala a tak trochu lituju, že jsem si je nedala. Tehdy mě odradilo, že roleta nebo její kazeta vyčnívá dopředu, a pokud je okno ve výklenku, nejdou krajní křídla úplně otevřít.
Jinak doporučuju postudovat články na zaclona.cz (stínící systémy-látkové rolety), jsou tam i nějaké fotky. třeba v tomhle starším článku jsou druhy minirolet i s fotkama detailů:
http://www.zaclona.cz/index.asp?menu=732&record=4259
V Hornbachu nebo Bauhausu jsem ale viděla asi novější typ - vypadalo to jako roletka s kazetou, ale byla to taková harmonička. Myslím to bylo i na střešní okna - jezdilo to v lištách a vypadalo to dost dobře.
Zdislava

Odeslatod Kikča v Stř 11. Bře 2009 9:48:46

máme rolety asi 2 měsíce, žádný problém s nima není. Čistit eventuelně čistou houbičkou nebo klidně vysavačem, ale myslím, že ani nebude proč.
16.1.09 088.jpg
Kikča

Další

Zpět na Bydlení a design