ABradio - poslouchej online!

Vysouvací digestoř z pracovní desky

Moderátor: Living

Vysouvací digestoř z pracovní desky

Odeslatod Ribees v Stř 11. Úno 2009 8:39:14

Právě řešíme návrh kuchyně do našeho rozestavěného podkrovního bytu a jelikož nemáme možnost umístit komínovou digestoř nad ostrůvkovou kuchyň, kde bude varná deska (jde o otevřený prostor, kde je vysoká výška stropu), rozhodli jsme se pro vestavěnou vysouvací digestoř z pracovní desky.
Tento odsavač se instaluje přímo do pracovní desky, za varnou desku. Při spuštění se odsavač vysune a zastaví se přesně v úrovni, kde vznikají pachy, výpary a tuky, čímž je velmi dokonale zachycuje.

Příkladem je např. model De Dietrich DHD7000X (http://www.dedietrich-elektro.cz/odsavace_par/encimera/238/0/73/):

Obrázek

Krátké video najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=kHMmnNtXVWU

Nemáte někdo zkušenosti s tímto typem digestoří?
Ribees

Re: Vysouvací digestoř z pracovní desky

Odeslatod elvism v Stř 11. Úno 2009 9:30:23

At mate jakykoliv odsavac, tak vam stejne nikdy vsechno neodsaje a páry z vareni budou citit (proste rybu bez zapachu v cele mistnosti neudelate). A u toho odsavače za 55tisíc nějako nejsem moc přesvědčen o praktické funkčnosti a učinnosti.

Nebylo by reálne tam zavěsit něco takovéhoto ? http://www.absolut-elektro.cz/zbozi/661 ... -evolution Stejně tak i tak budete fungovat pouze na cirkulaci bez odtahu
elvism

Odeslatod David Šulák, supersektor.cz v Stř 11. Úno 2009 9:55:34

Výsuvná digestoř z pracovní desky je taková malá speciálka, kterou moc značek zatím nenabízí. Výsuvná digestoř Sirius je umístěna bezprostředně za varnou deskou tzn. hloubka pracovní desky musí být minimálně 80 cm. Problémem je potom složitost vedení odtahové roury a celková délka vedení včetně většího počtu ohybů, které snižují výkon digestoře. Motor digestoře může být umístěn ve skříňce pod varnou deskou ( odtahové roury pak vedou většinou přes skříňku ) nebo může být umístěn mimo místnost ( externí filtrační jednotka ). Digestoř je zajímavá, ale cena digestoře je poměrně vysoká ( k ceně digestoře je nutné přičíst ještě motor ).
David Šulák, supersektor.cz

Odeslatod Ribees v Čtv 12. Úno 2009 8:18:57

elvism napsal:... Stejně tak i tak budete fungovat pouze na cirkulaci bez odtahu

Odsávání budeme řešit trubkou do podlahy (máme k dispozici asi 20 cm výšky) a cca po 2 metrech od digestoře půjde trubka ven z bytu. Digestoř má výkon cca 900m3/h, tak snad by měla být dostatečná oproti recirkulačním digestořím.
Ribees

Odeslatod Wanda v Čtv 12. Úno 2009 14:44:43

Uvazujeme nad typom Sirius SDD2. Nevidela som ho nazivo, ale bola som sa pozriet v zastupeni firmy Sirius v Brne. Tie digestore su neuveritelne tiche a vykonne, nic podobne som pred tym nevidela. Chceme digestor, ktoru budeme moct kedykolvek zapnut a nebudeme sa citit ako na letisku. Kuchynu mame spojenu s obyvackou, aby sme boli spolu v kontakte, tak nechcem, aby mi tam zaclanala obluda visiaca zo stropu. Cena je sialena, ale to radsej pockam a dosetrim si nieco, ako kupovat lacne nahrady. A googlujem, aj ked sa mi velmi nedari. Vacsinou v zahranici su tieto veci lacnejsie, ale tento typ som objavila len v Madarsku a Holandsku a cena ziadna slava. Rozne znacky "downdraft" digestore predavaju v USA a cena je uplne niekde inde. Neviem ale, ci su rovnako vykonne a hlavne su na 120V. Ak este niekto objavite nieco zaujimave, rada sa necham poucit.
Wanda

Odeslatod David Šulák, supersektor.cz v Čtv 12. Úno 2009 16:36:43

Tak jsem prošel všechny možné katalogy výrobců digestoří ( Cata, Faber, Elica, Best, Air Pro, NT Air ... ) a nenašel jsem nic dalšího. Nabízí to asi jen De Ditrich a Sirius. Na výstavě v Miláně jsem tuto digestoř viděl od Hooveru, ale do Čech se dováží jen zlomek vestavných spotřebičů Hoover. Ještě se mrknu, ale momentálně mě nic dalšího nenapadá ...

to Wanda : ta zanedbatelná hlučnost je daná tím, že se v tomto případě používá externí filtrační jednotka, která je umístěna mimo digestoř. Toho se dá dosáhnout i u běžných digestoří, kdy v digestoři není motor ( speciální model ) a použije se úplně stejná externí filtrační jednotka.

Odeslatod Ribees v Pát 13. Úno 2009 7:07:13

Wanda napsal:Uvazujeme nad typom Sirius SDD2. Nevidela som ho nazivo, ale bola som sa pozriet v zastupeni firmy Sirius v Brne. Tie digestore su neuveritelne tiche a vykonne, nic podobne som pred tym nevidela. Chceme digestor, ktoru budeme moct kedykolvek zapnut a nebudeme sa citit ako na letisku. Kuchynu mame spojenu s obyvackou, aby sme boli spolu v kontakte, tak nechcem, aby mi tam zaclanala obluda visiaca zo stropu. Cena je sialena, ale to radsej pockam a dosetrim si nieco, ako kupovat lacne nahrady. A googlujem, aj ked sa mi velmi nedari. Vacsinou v zahranici su tieto veci lacnejsie, ale tento typ som objavila len v Madarsku a Holandsku a cena ziadna slava. Rozne znacky "downdraft" digestore predavaju v USA a cena je uplne niekde inde. Neviem ale, ci su rovnako vykonne a hlavne su na 120V. Ak este niekto objavite nieco zaujimave, rada sa necham poucit.

Ahoj Wando, tak konečně někdo s podobným "problémem" ;) Taky jsem sháněl a kontaktoval všechny možné výrobce a tyto digestoře nabízí zatím pouze De Dietrich a Sirius. Cena je skoro srovnatelná. Taky nechceme, aby nám šikminu v otevřené kuchyni-obýváku něco rušilo a tak jsme se rozhodli pro toto řešení. Je to sice dražší, ale údajně daleko tišší a výkon by měl být taky dostatečný. Zítra si jdeme do kuchyňského studia pro 3D návrh, tak jsem zvědav, jak to bude vypadat. Co se týče digestoří, tak to je prý nový trend a už jich několik namontovali přímo u nás ve městě.
Ribees

Odeslatod David Šulák, supersektor.cz v Pát 13. Úno 2009 15:00:20

Tak jsem našel digestoř od Bestu .... model DD01. Musím jen zjistit, zda se dováží do ČR. Bude to levnější varianta ... a do ČR se bohužel nedováží. :confused: Prošel jsem všechno možné a nic dalšího pro Vás bohužel nemám.
Přílohy
DD 01.jpg
DD 01.jpg (15.16 KB) Zobrazeno 5558 krát

Další

Zpět na Bydlení a design