Kavovar Delonghi - cim odvapnit?

Moderátor: Living

Re: Kavovar Delonghi - cim odvapnit?

Odeslatod mira180 v Ned 04. Led 2009 22:10:20

Dík za info. Napřed se mi víc líbil Jura Ena5, ale kvůli lépe vyřešenému zpěnovači mléka dávám taky přednost DeLongi. Ať ti dobře slouží.
Pro Stepana:
Tvé argumenty uznávám, ale na plnoautomatu se mi právě líbí to, že mi to kafe udělá sám a sám se propláchne. To mi za ty peníze stojí. A ta poruchovost snad nebude tak hrozná.
mira180

Odeslatod stepan v Ned 04. Led 2009 22:26:06

mně se na automatu líbí integrovanej mlýnek... automat ti neudělá latté art :-) ale chápu, že to pohodlí plně automatický kávovar nabízí. Každopádně hodně štěstí a nepodceňovat údržbu, zvlášť, jeslti máte tvrdou vodu. A nezapomeň čistit i mlýnek, čluklý kafe neni nic moc a ten tuk se v kamenech mlýnku drží. provává se na to bazmek zvanej Grindz, ymslím, jsou to v podstatě slisovaný otruby, který se tím mlýnkem proženou.
stepan

Odeslatod robijn v Ned 04. Led 2009 22:36:43

mam delonghi pul roku. Cistila jsem jednou tim co u toho bylo a dvakrat kyselinou citronovou za par korun. Ale jak se to projevi na zivotnosti za dva roky to si netroufam rict.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod mira180 v Ned 04. Led 2009 22:38:53

Dík za radu s čištěním mlýnku.
Latte art si určitě někdy z nudy vyrobím i na automatu, když si mléčnou pěnu udělám extra do hrnečku. :smiley16:
mira180

Odeslatod stepan v Ned 04. Led 2009 22:41:39

já si snad ještě teď půjdu dát alespoň presso s kapkou pěny :smiley15:
stepan

Odeslatod Kabelka v Ned 04. Led 2009 22:59:48

Na toto téma jsem nedávno koukala na řadu internetových diskusí (i na livingu toho jde dost dohledat ve starších tématech, vůbec se nedivím že se Ti nechce kupovat to, co jste měli přibaleno), nejvíc tipů směřovalo k běžnějším značkám Melitta nebo Swirl, tu Melittu určitě vede Datart, mají ji v internet shopu a lidi na těch diskusích to kupovali i v kamenném Datartu. Neštudovala jsem, zda potřebuješ odvápňovač ve formě tablet či tekutiny, ale Melitta vyrábí oba typy - http://www.datart.cz/katalog/prislusenstvi-espresa.html
Jinak jak tu zmiňovali to jiné (další) čištění kávovaru - odstranění tuků a oleje z mlýnku, tak i náš kávovar tohle potřebuje, kupujeme taky od Swirl či Melitta)..
Ńo aby Ti to placení za čističe nepřišlo tak krušný, tak jen zmíním že konkrétně náš stroj vyžaduje kromě těch 2 výše uvedených čističů ještě takovej sajrajt na pročistění mléčných hadiček (a zrovna v těchto tekutinách není výběr mezi levnějšíma variantama a navíc se to musí čistit pokaždé když se nechá mléko projít hadičkama, aby se při další kávě s mlékem člověk nepřiotrávil..nebo je taky řešení vodit si domů celou bytovku, aby se stihl interval mezi jednotlivými výdeji kávy a bacily se v hadičce nestihly namnožit :smiley12:
Naposledy upravil Kabelka dne Ned 04. Led 2009 23:04:19, celkově upraveno 1
Kabelka

Odeslatod Kabelka v Ned 04. Led 2009 23:00:38

... to je tady kafařů na diskusi před půlnocí! :smiley15:
Kabelka

Odeslatod yagi v Úte 06. Led 2009 0:11:07

Jak už psal někdo výš, nejlepší je obyčejná kyselina citronová.
Mám presostroj Delonghi, byl vyřazenej na jednom pracovišti pro nefunkčnost, kafe jen pomalinku ukapávalo. Rozpustil jsem kys. citronovou asi v litru teplý vody, nalil do nádrže a proháněl s asi čtvrthodinovou pauzou strojem, pak důkladně propláchl vodou a šlape jak novej. Myslím, že ty drahý prostředky stejně obsahujou to samý.
yagi

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design