Kavovar Delonghi - cim odvapnit?

Moderátor: Living

Re: Kavovar Delonghi - cim odvapnit?

Odeslatod Kabelka v Stř 07. Led 2009 16:12:05

Tak mě naopak v návodu upozornili, že samotná kys. citronová naleptává gumové prvky... co si matně pamatuji, tak ty čističe obsahují kyselinu amidosírovou.

Zase na druhou stranu, podle mého by se měla dodržovat jakási úměra mezi cenou kávovaru a investicí do čistících prostředků... ale s tím se každý musí poprat sám, aby pak "nesplakal nad vejdělkem".
A taky asi nejde použít vše všude, myslím že materiály ze kterých jsou vyrobeny vnitřky kávovarů se dost různí a tomu by se měla přizpůsobit ta údržba (třeba my máme uvnitř vše z nerezu, tedy kromě hadiček na mlíko, takže si můžu dovolit více než běžný majitel vestavného kávovaru, kde bývá samotný vnitřek vždy umělohmotný).
Kabelka

Odeslatod robijn v Stř 07. Led 2009 17:51:53

Kabelka napsal:Tak mě naopak v návodu upozornili, že samotná kys. citronová naleptává gumové prvky ... takže si můžu dovolit více než běžný majitel vestavného kávovaru, kde bývá samotný vnitřek vždy umělohmotný).

no jestli naleptava gumy tak nevim proc by si mel majitel umelohmotneho vnitrku delat tezkou hlavu.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod pajaruza v Ned 11. Led 2009 12:09:44

Radek...X napsal:Zdravim vsechny,

mame novy kavovar Delonghi ESAM 4500, v krabici bylo jedno baleni odstraneni vodniho kamene NOKALK. Dival jsem se na cenu a zjistil jsem, ze jedno odvapneni nas pomoci NOKALK bude stat cca 400KC. To je neunosne. Co pouzivate vy s timto typem pristroje na odvapneni? Dival jsem se na web Miele a tam maji nejake tablety, 6 ks za cca 400 Kc? Jak funguji ty tablety? Neslo by je pouzit na odvapneni Delonghi?

Ahoj všichni, mám pro Vás pár zkušeností s odvápňováním plnoautomatů. V práci máme (DeLonghi) ESAM 4200 a doma mám ESAM 3100. Když jsme řešili odvápňování a nechtěli jsme pokaždé kupovat přípravek NOKALK od DeLonghi za 400 Kč, bylo nám doporučeno vyzkoušet rozpustný odvápňovací přípravek-prášek na plnoautomaty od firmy Melitta. Prodává ho DATART, je to krabička, kde jsou 2 šáčky s práškem a stojí něco kolem 70 Kč. Prášek se rozpustí v nádobce na vodu a spustí se proces odvápnění. Tímhle systémem odvápňujeme něco přes rok a musím říct, že je všechno O.K. Osobně bych si drahé přípravky nekoupil, protože princip odvápnění a složení odvápňovacích přípravků je stejné, ať použijete přípravek za 70 Kč nebo za 500 Kč ...
Z vlastní zkušenosti můžu tenhle výrobek jen doporučit.
Pro informaci přidávám odkaz, abyste viděli, jak prášek vypadá: http://www.datart.cz/katalog/Prislusens ... ovary.html
pajaruza

Odeslatod eva.hancilova v Pát 13. Úno 2009 8:32:34

Vážení všichni,
také jsem se zděsila při pohledu na cenu za jedno odvápnění u espessa DeLonghi, ale naštěstí je na krabičce NOKALK složení, které hlásá, že jde o 30-50% lactic acid, tedy o kyslinu mléčnou. Problém spousty odvápňovacích prostředků je v tom, že většinou obsahují kyselinu citrónovou, které je více agresivní. Bohužel u velké většiny přípravků chybí složení úplně.
Takže rada - hledejte prostředky s kys. mléčnou, připadně si ji zkuste sehnat - zatím se mi to nepodařilo a pak ji nařeďte na 40% roztok - to chce trochu chemických výpočtů :-) . Tak hodně štěstí.
eva.hancilova

Odeslatod dmkmanak v Pon 09. Bře 2009 10:25:20

Dobrý den,
Váš kvalitní přístroj na kávu De'Longhi Perfecta ESAM 5400 se může odvápňovat speciálním odvápňovačem durgol swiss espresso, který byl pro něj vyvinut. Minulý měsíc se začal prodávat i v ČR. Spotřebitelské balení, které obsahuje 2 lahvičky po 125 ml pro 2 dokonalá odvápnění stojí 199 Kč. Obyčejné odvápňovací přípravky používejte jen pokud je to nezbytné, jinak může dojít k poškození přístroje, proč, to se podívejte na
http://durgolswissespresso.cz/cs/je-dob ... u-ani-ocet

S dotazy poradí Zákaznické centrum DURGOL.CZ, http://www.durgolswissespresso.cz, mail info@durgol.cz, +420 244 460 574.

S pozdravem

David Maňák
Zákaznické centrum DURGOL.CZ
dmkmanak

Odeslatod Markicek v Ned 03. Pro 2017 13:53:26

Existuje kávovar, který by mi připravil espreso z klasické mleté kávy?
Markicek

Odeslatod Mlato v Pon 04. Pro 2017 15:00:37

Mrkněte se na kávovar od Oravy ES-250 K, připravý mi po ránu vždy velice kvalitní kávu
Mlato

Odeslatod Markicek v Stř 06. Pro 2017 19:00:08

Nevíte kolik ten kávovar tlačí barů? nikde jsem to nenašel :-(
Markicek

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design