Zkusenosti s firmou Sofa Land

Moderátor: Living

Zkusenosti s firmou Sofa Land

Odeslatod alevy v Čtv 02. Říj 2008 10:35:27

Ahojte, chtel jsem se zeptat, jestli nekdo z vas nema zkusenost se spolecnosti Sofa land.
Byl jsem v Pruhonicich v prodejne, libi se mi tam jedna pohovka, tak jen sonduji, jestli si nahodou tam nekdo neco nekoupil a jak je spokojeny.
Stranky jsou stejne, jen cz na konci.
Nejedna se o reklamu....

Diky za pomoc
Alevy :palec_up:
alevy

Re: Zkusenosti s firmou Sofa Land

Odeslatod mandlova v Čtv 02. Říj 2008 20:07:44

Mám, jen se stolkem, který jsem u nich kupovala. Ne moc valné. Chtěla jsem stolek s policí, dostala bez police. 2x jsem jim kvůli tomu volala, 2x slíbili, že to budou řešit a ozvou se mi. Neozvali, jelikož byl cennový rozdíl jen asi 3 stovky, nerešila jsem to. Už jsem na to tenkrát neměla energii. Ale samozřejmě mě napadá, jak by to asi bylo se sedačkou za úplně jiné peníze.... :?:
mandlova

Odeslatod kisucik v Čtv 11. Bře 2010 12:31:16

Dobrý den, musím se jich trochu zastat.S manželem jsme více než 2 roky (i za pomoci bytového architeka) tvořili a následně hledali vybavení interiéru do domečku, který už stojí a spokojeně si v něm bydlíme. Sofaland ve Spektru v Průhonicích jsme navštívili za tu dobu několik krát - nakonec padla volba právě na ně - i na základě doporučení našich známých, který od nich sedačku mají a byli spokojení, měli ji jěště dřív než byl dodací termín, taky servis, který jim tato firma poskytla byl víc něž stadartní. Naštěstí to stejně v pohodě dopadlo i u nás - sedačku jsme měli doma o 3týdny dříve než slíbil. Komunikace a ochota poskytnout jakékoliv informace, nebo domluvit konkrétní termín dovozu sedačky byly perfektní a rychlé. Ty problémy co tam možná byly dříve zřejmě souvisí s personálním obsazením prodejny. Ze začátku se nám "věnovala" Lena Záhorská (celebrita známa z Big Brother na Nově) - z ní jsme měli hodně rozpačitý dojem - pokaždé jsem na ni čekali, než došla do prodejny a bylo poznat,že opět někam spěchá. Ale delší dobu ji tam není vidět - zřejmě tam už nepracuje. Místo ní se nám věnovala mlaďounká milá a usměvavá holka, která o sortimentu věděla snad vše, na co jsme se ptali - a co nám slíbila to i udělala. To se dneska hned tak nevidí. Dovoz snámi komunikoval vedoucí prodejny - taky dobře. Byly jsem tam opět teď o víkendu - otevřeli hned vedle další novou hezkou prodejnu na postele. Jak budou penízky, tak si od nich obstaráme taky postel. Moc se nám zamlouvá polstrovaná postel Pinero II. Hezký den
kisucik

Odeslatod Pitrsd v Pon 08. Pro 2014 13:50:38

:smile-42: :ugeek: No i já jsem si před cca dvěma lety koupil sedací soupravu od společnosti Sofa Land v Průhonicích. Sedačka vypadala hezky a tak jsme se pro ni rozhodli. Po nějaká době v sedačce praskl úchyt pro pružinu pod sedákem, pružina se tedy uvolnila a zapíchla se do vysouvací přistýlky, kde poškodila čalounění a v místě vpichu se vytvořila boule. Proto jsem tyto dvě závady reklamoval. K nám domů přijel pan jednatel, když pro tak těžkou sedačku přijel sám nabídl jsem mu, že se sedačkou pomohu. On to odmítl, že to zvládne sám. Když sedačku odvezl, všiml jsem si, že podlaha v novém bytě, je poškrábaná po manipulaci se sedačkou. Po vrácení sedačky jsem zjistil, že je vyměněná pouze vadná pružina, ale poškozené čalounění je neopravené. Proto jsem se ptal pana Vrábela, proč to není opravené, on mi odpověděl, že mu bylo sděleno na Slovensku, kde probíhá výroba a případné opravy, že se to opraví samo. I jsem čekal asi půl roku, ale zázrak se nekonal a samo se nic neopravilo. Proto jsem sedačku reklamoval znovu s tím, že jsem reklamoval další projevené závady jako je třeba uvolněná látka na opěrkách, na soklu, dále jsem reklamoval posunutí molitanu na sedáku. Tentokráte sem již upozornil, že požaduji minimálně dvě osoby na odvoz , abychom předešli dalšímu poškození podlahy. Všechny mnou reklamované vady pan jednatel uznal a sedačku odvezl. Po vrácení jsem již při převzetí upozorňoval, že nejsem spokojený s provedenou opravou. Molitan byl stále pod potahovou látkou posunutý. Na to jsem se reakce nedočkal. Proto jsem toto uvedl do předávacího protokolu. Po cca půl roce se opět začaly projevovat opět ty samé vady, které jsem již v minulosti reklamoval. Proto jsem se rozhodl, že odstoupím od smlouvy. Pan Vrábel aniž by sedačku viděl, tak stav vyhodnotil dle fotek, které jsem mu poslal a odstoupení od smlouvy zamítl s tím, že se jedná o běžné opotřebení a že není půjčovna sedaček ač tyto vady již byly jednou uznané jako oprávněné. Jenže já zase nejsem sponzor nekvalitních výrobců a tak sem se rozhodl, že celou záležitost budu řešit soudním sporem. Pro představu jsem přiložil fotku sedačky a sami zhodnoťte zda se jedná o běžné opotřebení. To podotýkám, že sedačka stála 40.000,- Kč. Já tedy s touto firmou nemám vůbec dobré zkušenosti a v žádném přÍpadě Vám ji NEDOPORUČUJI.
Přílohy
IMG_0798.JPG
takto vypadá sedačka po roce a půl užívání :o(
Pitrsd

Odeslatod SOFALAND s.r.o. v Pon 27. Čer 2016 9:51:34

Dobrý den, v reakci na výše uvedené vkládáme (za naši společnost) výňatek z poměrně rozsáhlého vyjádření k předmětné reklamaci pana Dočkala
„Vážený pane Dočkal…
……
……
Vyjádření ke "krabacení" na soklu, opěrácích a horní i spodní části sedací soupravy a "posunutí molitanu" na lůžku - resp. modulu Longchair:

- K věci "krabacení" - správně „zvlnění“ potahové látky Holiday 03, při užívaní sedací soupravy není její vada, ale je její vlastnost. Viditelnost této vlastnosti souvisí zejména s typem potahové látky nebo kůže, její barvou, její umístěním v prostoru, se kterým souvisí – směr osvětlení sedací soupravy přes den a ve večerních hodinách. Čím je látka bledší, tím víc je zvlnění vidět (zejména při denním příkrém bočním světle - což je Váš případ). U tmavších odstínů potahových látek (matných) je zvlnění stejné a přirozené, ale není tak viditelné, v některých případech téměř vůbec ani při denním bočním světle. U světlé potahové látky se pravidlem,že případné povrchové znečištění tuto vlastnost ještě zdůrazňuje. Viditelné zvlnění se po použití sedací soupravy dá výrazně zmírnit vyhlazením rukama.
Obrázek
Obrázek
Doporučujeme: udržovat sedací soupravu čistou, odžmolkovanou odžmolkovačem, který je běžně k dostání. Místa, kde se často opírá hlava a jsou viditelně znečistěné, je potřebné vyčistit plochu roztokem jádrového mýdla nebo roztokem tekutého pracího prášku, nebo opakovanému znečištění rovnou předcházet použitím vhodného a příjemného plédu. Jednou za čas - dle vašeho uvážení doporučujeme kompletní odborné vyčištění celé sedací soupravy nejlépe firmou, která se na tuto činnost specializuje.
Dalším a poměrně jednoduchým řešením viditelnosti zvlnění je pootočení nebo přemístění sedací soupravy na jiné vhodnější místo. Toto řešení ve Vašem případě vzhledem k dispozici pokoje asi možné nebude, proto doporučujeme dbát výše uvedených pokynů.

- K věci "posunutí molitanu" na lůžku, resp. modulu Longchair – ve Vašem případě správně „mírnému prosezení“.
Doporučujeme: dbejte na běžné zatížení jednoho sedáku do 120kg a též na rovnoměrném zatěžování celé sedací soupravy. Pokud si sedáte každý den pouze na jedno a totéž "oblíbené" místo, očekávejte vyšší opotřebení (natažení versus vytažení) látky a molitanu vůči ostatním sedákům, díl Longchair je optimálně navržen pro rozložení váhy odpočívajícího těla po celé své délce nikoli jednostrannému zatížení sezením na malé ploše jako je sezení pouze ve spojovací části mezi díly 2F a Longchair.
Obrázek

Závěrem:
Návod na běžnou údržbu sedacích souprav v různých potahových látkách a kůžích najdete podrobně zpracovaný na našich webových stránkách http://www.sofaland.cz – sekce „rady a tipy“
Fotodokumentace zvlnění různých sedacích souprav, různých potahových látek při různých úhlech denního a večerního osvětlení Vám bude zaslaná emailem nebo přes http://www.uschovna.cz. Sedací soupravy byly dokumentované na showroomu v Průhonicích.
Zároveň si Vás dovolujeme pozvat na návštěvu prodejny - showroomu, nejlepé v dopoledních skorých odpoledních hodinách - kvůli dennímu světlu, na důkaznou prezentaci výše uvedených vlastností sedacích souprav.
S pozdravem Igor Vrábel - jednatel společnosti V Praze dne 26.11.2014“

P.s.
Doporučuji jeden jednoduchý pokus – v tmavé místnosti (nejlépe večer) nasvítit „rovnou a hladkou“ zeď z boku priložením noční lampy – budete se divit . . .
Pokud si myslíte, že když si koupíte kvalitní sedací soupravu s taburetem, navíc rozkládací…cca za 40tis.Kč, tak se o ni nemusíte starat, tak se pletete.
Pokud si myslíte, že je dodavatel povinen tuto údržbu v rámci reklamační lhůty dělat za Vás, tak se pletete.
Pro jednoduché srovnání by se na základě Vašich představ o servisu by se dalo domnívat, že když si koupíte automobil renomované značky a nebudete ho pravidelně udržovat (pravidelně mýt, dolívat provozní kapaliny, uklízet interiér), a před uplynutím záruční lhůty se ho pokusíte vrátit, tak je více něž jasné, že neuspějete.

Můj osobní názor mimo reklamační řízení

Sedačku jsem viděl několik krát - sedací souprava byla po 2 letech povrchově zančně znečistěná, zažmolkovaná, na místech kde se opírá pravidelně hlava umaštěná a jsem přesvědčený, že možná kromě vysavače na ní po celou tu dobu nebylo „šáhnuto“.

S odstupem času a vzhledem k Vašemu jednání – hraničícím s arogancí (při našem posledním telefonním hovoru jste mi oznámil, že si veškerou naši komunikaci „nahráváte“pod vyhrůžkou „že to dáte do televize“(aniž bych byl na nahráváni předem upozorněn a požádaný o souhlas) a že nás budete žalovat), Vás tímto vyzývám – udělejte to!

Igor Vrábel – jednatel společnosti SOFALAND s.r.o.

Fotodokumentace vztahu "světlo a zvlnění sedací soupravy"
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
SOFALAND s.r.o.

Odeslatod ZOULÍKOVÁ RADKA v Ned 26. Lis 2017 12:27:55

Dobrý den , ráda se s Vámi podělím o mé půlroční zkušenosti s firmou Sofaland a hlavně s přístupem jejího jednatele pana Igora Vrábela.Do svého bytu jsem potřebovala plně funkční kombinaci sedací souprava versus kvalitní lůžko.Z reklamy jsem se dozvěděla o výrobcích zmíněné firmy.Předvedený výrobek na prodejně v Praze Čestlicích se mi svým provedením , rozměry a slovy chvály prodávající , která byla chvílemi až dost podbízející , zalíbil a rozhodla jsem se k jeho koupi. Cena výrobku se zdála vysoká (63.000,-kč), ale ujištění 100%kvality a plnohodnotně zastoupená funkce sedačky a postele byla rozhodující.Po složení nemalé zálohy začala má druhá stránka pohledu na firmu.Sedačka měla být dodána do šesti týdnů s tím , že se firma včas ozve.Po uplynulé době jsem musela urgovat a volat jen já a většinou se mi dostalo odpovědi : " Někdo se Vám ozve ." Po osmi týdnech jsem si konečně mohla svou sedačku vyzvednout s podmínkou , že paní ze skladu letí do zahraničí a tudíž není moc času na vyzvednutí.Nicméně vše se zdařilo.Sedačka i odlet.Po instalaci sedačky na místo přišlo hrozné zjištění.V mém novém bytě na novém , odbornou firmou položeném , přilepeném zátěžovém linoleu zanechala po první noci sedačka výrazné otisky a shrnutý povrch lina.K tomuto se ještě přidal další jev a to vrzání kování a pružin během pohybu na lůžku (a to vážím pouze 50kg!)
Vzhledem k zjištění těchto závad po prvních hodinách používání , jsem toto okamžitě reklamovala.Nejprve emailem na provozovnu v Čestlicích . Firma zažádala o foto a poradila podlepit kluzáky filcem.Foto jsem zaslala.Se sedačkou jsem nic nedělala a podkládala jsem kluzáky silným kartonem ve snaze chránit si podlahu.Firma od té doby mlčela a odpověď nepřišla žádná.Po cca měsíci od podání reklamace jsem volala přímo pana Vrábela.Byl obeznámen s reklamací a z jeho úst zněla jen slova arogance : " Já s Vámi nebydlím , nemůžu vědět co máte na podlaze . Nepojedu k Vám je to daleko a technika k Vám nepošlu , protože je drahý." Po žádosti o zaslání reklamačního protokolu mi toto přislíbil.Zřejmě podle rčení slibem nezarmoutíš se toto do dnešního dne 26.11.2017 nestalo a z dotyčné firmy se už nikdo nikdy neozval.Výrobek ani firmu vzhledem k jednání jejího zástupce bych si již nikdy nevybrala !!!!!!
ZOULÍKOVÁ RADKA

Zpět na Bydlení a design