ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

Re: Selsky dvorecek...
29.08.2016 14:39
Re: Receptář selskéh...
28.08.2016 12:40
Re: Rady jak se přip...
29.08.2016 16:38
Re: Vestavěné skříně...
29.08.2016 16:37
Re: stehovani stareh...
29.08.2016 13:19
Re: ZFP akademie zku...
28.08.2016 23:18
Re: Levandule...
24.08.2016 13:45
...
19.08.2016 10:51
...
29.08.2016 16:31
Re: Okna Vekra...
29.08.2016 14:06

Zastřešení pergoly

Moderátor: Living

Re: Zastřešení pergoly

Odeslatod renna v Čtv 18. Zář 2008 11:35:02

Pauliska,
já mám zatím zkušenost s grilováním na malém rozpadajícím se litinovém grilku a při jeho zapalování dochází k poměrně nepříjemnému všudypřítomnému kouři. a ten se natáhne dovniř a smrad z něj přetrvává ještě dlouho poté, co venku už po žádném grilování není ani památky. (něco jako když ti vytečou olomoucké syrečky na pánev) taky ne a ne se jich zbavit.... :mrgreen:
no a když bychom tam postavili krb s komínkem, budem si čudit přímo do dětského pokoje a v horším do ložnice sousedům, kteří jsou přímo napojeni. (cosi jako dvojdomek, ale ne řadovka - oba domy mají poměrně velký pozemek - prostě stará zástavba) No takže se snažíme grilování posunout trochu dál... aby se ten kouř tak nějak rozptýlil, chápeš.

hmmm tak v tom stále nemám jasno. ale spíš se mi jeví ta průhledná. jen nechci zatékání.... ani zelenání.... ach jo. :confused:
renna

Odeslatod Zvedava v Čtv 18. Zář 2008 13:35:41

Renno, ať zvolíš jak zvolíš, dokonalý to stejně nebude nikdy. :mrgreen:

Zapomněla jsem na to grilování.
Grilujeme přímo na terase - na lávovém grilu. Jasně, trochu to čmudí, ale terasu mám dost velkou a mám na to vyhrazené místo co nejdál od fr. dveří.
Cítit to jde určitě, ale je mně to srdečně jedno- kdybych nečmudila já, ucítím čmoud všech ostatních grilujících maniaků v okolí. A můžu vás všechny ubezpečit, že když griluje soused (x metrů od našeho domu), tak je to děs. Protože má právě ten venkovní gril (ta stříška s topeništěm z bauhausu) - jen než rozpálí ta polena, která předtím řeže motorovou pilou :palec_down: , tak mu celá ta akce, kdy se pak rodina vrhá na dva plátky krkovice, trvá 3 hodiny.

Suma sumárum mám z mého grilování kousek od vstupu do obýváku daleko míň smradu, než z grilování souseda o x metrů dál.
Zvedava

Odeslatod renna v Čtv 18. Zář 2008 13:46:08

Zvědavko, máte ten lávový gril na plyn nebo na dřevo či uhlí? Manžel ho chtěl,ale přijde mi to na tom plynu takové jako že to nemůže být ono a taky že to musí chutnat jako z pánve. prostě žádné nezdravě očouzené... :mrgreen:
renna

Odeslatod Zvedava v Čtv 18. Zář 2008 14:00:12

Renno, je to plyn. láv. gril - buď úplně klidná, smrdí to a je to nezdravé úplně stejně, jako na dř. uhlí či polenu. :mrgreen:

Ten smrad a čoud vzniká totiž z toho, jak kape mastnota do plamínků (a je úplně fuk, z čeho ty plameny vznikají-jestli z plynu nebo dřeva). Načež se plamínek posílený tukem velmi rozraduje a stane se z něj veselý, velký plamen, olizující vnadnou, tučnou krkovici. :mrgreen:
Podle mě prostě v momentě, kdy něco hoří, tak už je ten tolik očekávaným karcinogenní smrádek...proto si myslím, že jedině s elektřinou by asi člověk neměl pocit, že skutečně griluje.

Renno, u nás nikdo není na nějaké dlouhé přípravy- manžel není ten "správný chlap, co griluje s pivkem v ruce" - tudíž je to na mně. No a mně tohle přijde docela pohodlné, rychlé a hlavně neobtěžující okolí.
Jinak to neberte, že někomu vymlouvám zahradní topeniště - prostě to jen není pro nás.
Zvedava

Odeslatod Pauliska v Čtv 18. Zář 2008 14:18:31

taky máme plyn. lávový gril a taky spokojenost. právě jsem ani neuvažovala o jiném sezení na zahradě, protože si tenhle gril troufnu dát do rohu terasy. rodiče mají zahradní krb a v něm grilují, ten oheň je pěkný, sedí se nám u toho dobře, ale domů jsme to nechtěli, manžel tvrdí, že to je pro důchodce, kteří na to mají čas :D

kdyby někdo poradil ohledně toho polykarbonátu, nebo jakéhokoli progresivnějšího zastřešení pergoly budu ráda. Existuje spousta druhů, jsou nové technologie, ale zkušenosti neznám...

Ještě by mne zajímalo, čím máte pergoly porostlé, pokud máte. Uchvátil mne chmel, zdá se mi zajímavý a netradiční, navíc jsme na kopci a je tu větrno.

Předem díky!
Pauliska

Odeslatod Universal v Sob 08. Čer 2013 16:51:22

Pro zastřešení pergoly vřele doporučuji dutinkový polykarbonát - makrolon. Ze zkušeností mohu říct že je to velmi odolný materiál. Jediná špatná vlastnost by mohla být poměrně velká rozpínavost která způsobuje občas nepříjemné lupání. Pokud si to ale necháte udělat od odborníků, tak to nehrozí protože desky podlepují speciální páskou.

K mání jsou standardně různě tlusté čiré a kouřové varianty.
Servismont s.r.o. zámečnictví - Zastřešení a stříšky na míru, stříšky nad vchod pro Vás
Universal

Odeslatod Pavlos1983 v Úte 12. Srp 2014 13:28:55

Já bych pergolu, pokud jí mate ze dřeva, nechal zastřešit opět dřevem. Vše se dá udělat přesně na míru. Je to fešné a odolné. Já osobně takhle pergoly dělám...
Výroba altánů a pergol na zakázku. Vetas.cz
Pavlos1983

Odeslatod Prší1 v Čtv 12. Úno 2015 12:17:06

Chci si postavit na jaře pergolu a taky budu určitě dělat střechu ze stejného materiálu a navhoru nějakou lepenku...jen teď zvažuji, jaké dřevo je nejlepší použít...myslíte, že modřín?
Prší1

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design