Zastřešení pergoly

Moderátor: Living

Re: Zastřešení pergoly

Odeslatod remet v Pát 13. Úno 2015 9:11:45

No, kdyz tam bude lepenka, tak asi o estetiku nejde, jenom o preziti. pak staci cokoli, co se natre.
remet

Odeslatod richardsonec v Pát 12. Kvě 2017 9:05:19

Vidím, že je to nekonečný příběh s tím zastřešením pergoly. Jaké volíte nejčastěji? Nebo jaké byste volili? Polykarbonát a sklo, prý za sebou nechává velké teplo. Nějaké ty pojízdné hliníkové, to je zase strašně drahé. Pak se dá volit klasická krytina střešní nebo stříška ze dřeva, ale není to pak moc těžké? Jestli si to pak nežádá nějaké jiné základy a nebo ukotvení.
richardsonec

Odeslatod paaja v Pon 15. Kvě 2017 7:23:19

" ... Polykarbonát a sklo, prý za sebou nechává velké teplo ... " No tak samozřejmě, když slunce praží skrz průhlednou desku, ohřeje všechno za ní. Rozhodně ale ne víc, než když tam žádná střecha není. Nevím jak je vaše pergola velká, jestli přiléhá k domu a stíni okno ... ale obecně, cokoliv neprůhledného vám zatemní vše pod pergolou a vedle ní. A ve dnech, kdy je zataženo to bude sakra poznat.
Já bych hlasoval pro polykarbonát nebo i sklo, pokud pro vás peníze nejsou problém. Existují stínící tkaniny na kolejničkách, které se dají zespodu na pergolu namontovat a v příliš slunečných dnech zatáhnout. Myslím, že by se něco podobného dalo vyrobit celkem úspěšně i amatérsky.
paaja

Odeslatod revol v Pon 11. Pro 2017 12:13:16

paaja napsal:" Existují stínící tkaniny na kolejničkách, které se dají zespodu na pergolu namontovat a v příliš slunečných dnech zatáhnout.

Objevil jsem toto téma a také řeším zastřešení pergoly a přesně tohle řešení jsem si chtěl nějak vyrobit. Nevíte někdo o nějaké fotce, jak to vypadá, jestli to někdo prodává? Chci pergolu zastřešit něčím průhledným, ale bojím se toho horka. Zároveň se těším až v chladnějších dnech bude trošku svítit sluníčko a tím to tu pergolu vyhřeje (plánuji podobným způsoben zatáhnout i boční strany pergoly). Inspirace, nápady?
revol

Odeslatod paaja v Stř 13. Pro 2017 8:42:42

revol napsal:
paaja napsal:" Existují stínící tkaniny na kolejničkách, které se dají zespodu na pergolu namontovat a v příliš slunečných dnech zatáhnout.

Objevil jsem toto téma a také řeším zastřešení pergoly a přesně tohle řešení jsem si chtěl nějak vyrobit. Nevíte někdo o nějaké fotce, jak to vypadá, jestli to někdo prodává? Chci pergolu zastřešit něčím průhledným, ale bojím se toho horka. Zároveň se těším až v chladnějších dnech bude trošku svítit sluníčko a tím to tu pergolu vyhřeje (plánuji podobným způsoben zatáhnout i boční strany pergoly). Inspirace, nápady?

Google - heslo: dodatečné zastínění pergoly - přepnout na Obrázky a můžete se nechat inspirovat :)
paaja

Odeslatod revol v Stř 13. Pro 2017 11:30:27

Už jsem kdysi o Google slyšel, tak jsem ho teda zkusil, díky za tip :shock:

Nicméně jsem objevil jen profesionální řešení (=drahé) a já psal, že si to chci vyrobit. Takže dotaz hlavně směřoval, jestli to někdo zkoušel vyrábět.

Ikdyž uznávám, že jsem se také ptal, zda se to někde neprodává.... Vím o firmě, která šije z látek na stany, takže tam bych si látku nechal udělat. Spíš teď sháním ty pojezdy a lišty a jak to dopadlo u lidí, kteří si to dělali sami
revol

Odeslatod paaja v Pát 15. Pro 2017 8:04:08

Tak soryjako, no .... ;)
Já osobně si myslím, že i profi řešení může být inspirací pro amatérskou výrobu, proto jsem doporučil ty odkazy. Sám jsem se do toho ještě nepustil, protože moje pergola ještě nestojí.
paaja

Odeslatod revol v Pát 15. Pro 2017 16:08:57

Popravdě jsem se nevšiml,že jsi ten samý člověk co psal nadmnou a koho jsem částečně citoval:-)
V pohodě, odkazy i obrázky mám nastudované, ale konzultace se zkušenějším je také užitečná. Nějakou představu mám, přes zimu se to chystám nakreslit ve Sketchup a na jaře chci začít stavět. Chtěl bych to udělat nějak pěkně, aby to nebylo náročné na používání a zvládla to i holka. Krom vrchního zastínění chci udělat i boční na grilovačky na podzim. Součástí pergoly bude i krb, takže by to mohl i vytopit při chladnějších dnech. Ale pořádně jsem nenarazil na nějaké kolejničky a ty posuvy, které bych nechal našít na látku. Ty se chystá stavět kdy?
revol

Předchozí

Zpět na Bydlení a design