Zastřešení pergoly

Moderátor: Living

Re: Zastřešení pergoly

Odeslatod Zvedava v Čtv 18. Zář 2008 10:00:15

Jarin- dobrý odkaz, díky. :palec_up:

Ale u nás konkretně si nemyslím, že by neplechu dělaly ty komůrky, všimla jsem si, že kdekoliv kápne, je to tam, kde je spoj toho materiálu.

Děsit nikoho rozhodně nechci, nepředstavujte si to tak, že na vás prší, prostě jen občas někde kápne, ale je to nepříjemné.

Pobývat celé léto pod pergolou z polykarbonátu si neumím představit.

Proč, kvůli horku?? Nechápu - nepozoruju absolutně žádný rozdíl mezi částí se střechou a bez střechy (kromě přímého slunce, samozřejmě). Ale pergola je "volná" ze všech stran, krytí je pouze tou střechou, a to ještě jen zčásti - opravdu žádný skleníkový efekt není.

Jinak já zase obdivuju všechny, co mají další místo k sezení někde v zahradě. Kdysi jsme přemýšleli o další terase u kuchyně a jsem štěstím bez sebe, že jsme to neudělali. :mrgreen:
Nedovedu si představit uklízet a udržovat a zametat další terasu.
A už vůbec bych nechodila někam hloub do zahrady grilovat- ale já jsem lenoch, tak to tak berte. Představa, že tahám z baráku všechno to nádobí a skleničky a maso a marinádu a zapomenu na pití a zase běžím- za mnou psi, tam a zpátky, pak si někdo vzpomene, že chce na pití něco jiného. No děkuju pěkně, to by mě ani nehlo. :smilie7:

Snad bych ještě pochopila, když to má někdo udělané tak, že má v blízkosti tohoto druhého sezení nějaké další zázemí - místnost s kouskem linky, vodou , atd. Ale zase i tam je nutné doplňovat zásoby a uklízet..no nevím, co je nejlepší řešení.
Někdy si tak říkám, že NEMÍT NIC. :undecided:
Zvedava

Odeslatod renna v Čtv 18. Zář 2008 10:05:12

jo, zvědavko, přesně kvůli tomu, jsem žádné další nechtěla. a mít ještě jednu kuchyn k uklízení vůbec ne. no, uvidíme, možná to dopadne tak, že zůstane jen toto sezení a za domkem uděláme ten gril s tím, že jím budeme procházet, což by nebyla taková dálka - cca 7m.
renna

Odeslatod Ada v Čtv 18. Zář 2008 10:21:08

Zvědavko, já nemluvila o skleníkovém efektu, jen by se mi nelíbilo sedět pod polykarbonátem v poledne kvůli přílišnému světlu. A prostě se tam necítím tak pohodlně.
Jinak altán je řešený tak, že tam zametu dvakrát do roka a v pohodě, donést sklenky a nádobí bych musela i na terasu, tak jdu o pár kroků dál, to mi nevadí, ani psi motající se pod nohama :D
A to mám ještě u jezírka zastřešenou houpačku, ta je zase na jiném konci zahrady. Já si ráda vybírám místo na zahradě podle okamžité nálady. Na houpačce po obídku s knížkou, v altánu grilování / polední i večerní/a posezení s většími návštěvami a psy, ranní snídaně pod pergolou u domu. Nám to tak prostě vyhovuje a neumím si představit jinak a určitě vím, že mi to o moc víc práce nepřinese, spíš pohodlí. Jsem od přírody straaaašně líná, tak bych se ani nehnala do nějaké velké údržby. :mrgreen: Ale nikomu to přece nenutím, jen jsem napsala svůj názor.
Ada

Odeslatod Zvedava v Čtv 18. Zář 2008 10:33:32

Ada, však jo. Já to taky tak beru. Každý jsme prostě jiný- co se mě týče, jsem ochotná na zahradu nevylézt za celou sezonu- moje cesta je z terasy k ledničce a zpět :mrgreen: - a asi 6 kroků k bazénu.

Každý to máme prostě nastavené nějak jinak. Původně jsem si taky myslela, že bude v jednom rohu zahrady gril a zastřešení. Štěstí bylo v tom, že jsme dodělávali řadu jiných věcí a nebylo na to, no a než na to bylo, pochopila jsem, že pro mou náturu by to bylo zbytečné.
Dokonce jsem se zamyslela, jestli je to jen tím, že jsem tak líná..a přišla jsem na to, že hlavní důvod je jinde.

Terasa u domu je hodně krytá před očima sousedů- a je na druhé straně domu, mimo ulici. Cítím se na ní prostě dobře tím, že jsem schovaná. Takže je to hlavně mou fobií z lidí- vylezu na zahradu - a jsem nucena pozdravit souseda vlevo, případně kývnout někomu z ulice...
Kdybych bydlela "na samotě u lesa", tak to by byla jiná. :palec_up:
Zvedava

Odeslatod Esa v Čtv 18. Zář 2008 10:34:33

Zvedava napsal:J
zapomenu na pití a zase běžím- za mnou psi, tam a zpátky, pak si někdo vzpomene, že chce na pití něco jiného. No děkuju pěkně, to by mě ani nehlo. :smilie7:

:smiley14:
Zvedavá, tu pergolu jsem také myslela těsně k domu. Manžel chce nad dveře do zahrady nechat udělat stříšku podobnou, co máme nad hl.vchodem. Tak jsem myslela, že místo ní by se dala udělat ta pergola se střechou. Asi by to chtělo se poradit s nějakým architektem.

Reno, sedačka byla na 100% do včerejšího dne jasná - Gaja. :x-winking: Ale včera jsem si na ní ve spektru sedla a myslím, že má příliš hluboký sed, tak to jedu znovu odzkoušet. Měla jsem sebou muže a sedl si tam na židli a nervozně čekal, takže to bylo třeba urychlené rozhodnutí. Jedu.
Esa

Odeslatod Ada v Čtv 18. Zář 2008 10:42:43

Zvědavko, no a já právě bydlím u toho lesa :D . A máš pravdu , že je lepší napřed odzkoušet, zda člověku vůbec bude něco chybět, a když jo, pořídit si to. My ale byli zvyklí z minulého domu, tak jsme věděli co potřebujeme.
Ještě pro zasmání - všichni i návštěvy chodí čůrat do lesa raději, než by šli do domu, tak i to je vyřešeno :D Jsou to totiž asi 4 kroky a chlapům je to holt pohodlnější. Tak se mi nikdo necourá po baráku :D Jo altán má i své obrovské výhody...
Ada

Odeslatod Pauliska v Čtv 18. Zář 2008 11:03:36

teda, tak tos mi Zvedava nabourala veskere moje predstavy o pergole ;) Prave ji kreslime. Planuji z objemnejsich hranolu nez klasickych 10x10. A planuji ji po obvodu zapadniho rohu naseho domu. Dum je jinak velmi strohy, jednoduchy a to drevo i masivni konstrukce pergoly mu urcite pomuze. Nahoru po obvodu "lem" opet ze dreva a jen na cast pergoly polykarbonat (o WT uz jsem taky slysela), aby se pod nej schoval stul a 6 zidli. Sklon strechy minimalni. Pergola spise technicistni.Grilovani planujeme na terasy pred okny - to je nejaky problem? Taky si neumim predstavit prenaset nadobi nekam dal.

Muzu se zeptat, jakou rohoz pro zastineni jste do kolejnicek pouzili?
Nebo mate nekdo jeste jiny druh zastineni pod polykarbonat (slysela jsem o textiliich sitych na miru)?
A jake je to sedet pod polykarbonatem za prudkeho slunce v parnych dnech bez zastineni?
A je lepsi ten kourovy ci ciry odstin?

Predem diky. Prikladam obrazek pergoly, ktera se mi designem velmi libi.
PERGOLA.jpg
PERGOLA.jpg (14.04 KB) Zobrazeno 3678 krát
Pauliska

Odeslatod Zvedava v Čtv 18. Zář 2008 11:09:23

Pauliska,

všechno má svá pro a proti. Nevím, kdybych měla pergolu z kovu, jestli si nebudu stěžovat na něco jiného, tak to tak ber.

Ke strohému domu může přinést perg. ze dřeva docela příjemné oživení, proč ne?:-)

Jinak- já neshledávám opravdu pod tím polyk. žádné úmorné horko. Problém byl se sluníčkem (ale to nemá návaznost na ten polyk.) - terasa je na jiho-východ a od rána na ni pere slunko. Mně je to fuk, ale neotrlý zbytek rodu trpěl. Navíc máme světlou dlažbu na terase- a žlutou fasádu, tahle kombinace ve slunečném dni příšerně "táhla" oči.

Co se týká té rohože- chtěli jsme tam dát prostě něco přírodního, tak jsme koupili úplně obyč. rohož- to co se prodává v obchoďákách - je to bambus či co. Vypadá to přirozeně a hlavně- zespodu pak nevidíš tu umělotinu polykarbonátu a příjemně to stíní.
Zvedava

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design