Postel/ložnice z masivu

Moderátor: Living

Postel/ložnice z masivu

Odeslatod Honza_pl v Čtv 21. Srp 2008 10:46:32

Už několik dní hledám pěknou postel z masivu, nejlíp dub, ale pokud by byla hezká tak i buk nebo olše apod. (smrk ani borovici nechci), ale je to docela problém.

První otázka je zda chtít zvýšenou pelest v nohou ? Průzkum mezi kolegy a kamarády ukázal, že většina lidí má postel bez zvýšených nohou, ale na druhou stranu i argumenty zastánců jsou docela rozumné a postel působí nějak útulněji když je zavřenejší.
Ale výběr je hodně omezený, v podstatě jsem našel přijatelně vypadající pouze dvě - Enozzi Persico a nebo Domestav Verona M1. Ani z jedné ale nejsem nějak nadšený ..

V postelích bez pelesti nohou je výběr lepší, navíc je možné objednat delší postel, takže by se snad tím vyřešil případný problém "táhnutí na nohy" ?

V nějakých článcích na internetu jsem četl dobré rady - masiv bez kovu pro zdrave spani, vysoké čelo pro opreni a aby netáhlo na hlavu (vedle fotka postele která má čelo ze "spriclíku" :smilie11: ), nozicky skryte pod posteli, aby si clovek neukopl palec - vyborna rada, ale takovou postel jsem v masivu neobjevil ...

Jeste horsi je to s designem - bud lacine postele z tenkych prkynek, nebo neco jako pseudorustikal (napr. Domestav) a nebo hranate "moderny" (Enozzi) ... Neco nadcasovejsiho se tezko hleda (s pelesti jsem nenasel nic).

Poradite mi ?

Jo a pro doplneni - podlahu mam plovouci, prirodni olejovany dub. Okna euro nalakovana do naoranzovele hnedeho odstinu podobneho asi tresni (aspon parapety jsou v odstinu tresen).
Honza_pl

Re: Postel/ložnice z masivu

Odeslatod jakr v Čtv 21. Srp 2008 11:47:22

já osobně jsem si vybrala postel Carola a nějaké věci k tomu od firmy Mireal. Přišlo mi, že ty jejich postele jsou většinou takové nadčasové. Nyní jsem vlastníkem téměř dva roky a vše je v pořádku. Jen upozorňuju, že je potřeba to vidět v reálu, na netu je to vše takové podobné, v reálu pak člověk mnohem lépe vidí rozdíly.
jakr

Odeslatod Honza_pl v Čtv 21. Srp 2008 13:10:57

Dekuju za typ. Myslim, ze presne tuhle jsem uz v realu videl - vypadala na pohled pekne, ale kdyz jsem se podival bliz na zpracovani detailu, na vnitrek skrini a na zadni strany nocnich stolku, tak mne to dost odradilo ...
Honza_pl

Odeslatod bambik v Čtv 21. Srp 2008 14:44:22

Chtěla jsem ti doporučit tu, co máme my a jsme s ní moc spokojení - ale koukám že to je asi ta Domestav Verona, takže už ji máš stejně trochu obhlídnutou.
My jsme totiž při výběru měli základní podmínku - pelesti na obou stranách - za hlavou kvůli opření a taky v nohách.
V nohách kvůli tomu, že nemám ráda moc spolubydlících v posteli, takže každé ráno zásadně nesteleme, ale peřinu přehodíme dycky právě přes tu pelest. O víkendu ji navíc větráme venku.
Myslím že ta verona vypadá hezky jednoduše, není to nic masívního a není to ani extrémně módní záležitost. máme ji asi dva roky. provedení smrk - ale byla jsem trochu zklamaná, protože ten smrk nemá prakticky žádné suky (možná 3 na celé posteli), což jsem teda nechtěla. Chtěla jsem obyč sukatý smrk - takhle je to dost hladké.
Doufám že to její klasické (ani moderní, ani staromodní) provedení se nám za 10 let neokouká. Plánujeme to jako postel na celý život - máme v ní matrace od JMP.
Takže jestli jsi po ní už pokukoval - já můžu všema deseti doporučit. V dubu bude určitě krásná.
bambik

Odeslatod Honza_pl v Čtv 21. Srp 2008 17:37:41

dekuju za kladnou zkusenost - ten argument, ze se pres pelest da prehodit deka vypada jako dost prakticky postreh :)
Honza_pl

Odeslatod Lolinka1 v Čtv 21. Srp 2008 20:17:49

Bohužel nemohu doporučit postel, ale jednu radu přece jen mám, a to co se týče spodních pelestí. My zase sháníme postel bez nich, a to z důvodu,že můj muž má dva metry a nikdy neleží nalepený u horního čela postele, takže by se mu nevešly natažené nohy do postele a musel by spát celou noc se skrčenými. To jen můj postřeh pro ty, kteří se také rozhodují a nejsou to žádní prckové. :-)
Obrázek
Lolinka1

Odeslatod Honza_pl v Pát 22. Srp 2008 6:24:24

No ja mam jen centak pres metr osmdesat, ale i tak uvazuju o prodlouzene delce na 210cm. Takze se divim, ze dvoumetrovy clovek si neporidi postel prodlouzenou alespon na 220cm ?!
Honza_pl

Odeslatod moochera v Pát 22. Srp 2008 6:32:04

Taky jsme si nemohli vybrat, tak jsme si nechali udělat podle vlastního návrhu :mrgreen: a délku máme 2,35 (matrace je 2,20)
moochera

Další

Zpět na Bydlení a design