Postel/ložnice z masivu

Moderátor: Living

Re: Postel/ložnice z masivu

Odeslatod Honza_pl v Pát 22. Srp 2008 6:37:43

Zacinam se klonit k verzi s pelesti v nohou, takze z toho omezeneho vyberu se mi zda docela prijatelna MELO od Enozzi.Obrázek
Honza_pl

Odeslatod Honza_pl v Pát 22. Srp 2008 7:33:09

Jeste rozsirim diskuzi o otazku matrace - zatim vaham, jestli tastickovou (tj. s pruzinama) nebo z nejake studene peny (pripadne bio peny) a nebo klasickou latexovou sendvicovou (s jadrem z kokosu nebo gumozine pro zpevneni).

Nedokazu presne rict proc, ale zatim se klonim k latexu - mel by byt odolny proti prolezeni (momentalne mam dost kvalitni pruzinovou matraci, ale po cca 9 letech uz je docela citit ze se prolezela). Ty ruzne studene a teplem deformovatelne peny sice mozna funguji dobre, ale nemam rad umele hmoty, takze k nim mam trochu averzi.
I kdyz i ten latex je vlastne to same, jak jsem se nakonec docetl, prirodniho latexu je v tech matracich obvykle dost malo ..
Honza_pl

Odeslatod nora v Pát 22. Srp 2008 8:02:05

hezke kvalitni loznice nabizi firma Brik http://www.brik.sk/katalog/spalne.php
nora

Odeslatod taurus. v Pát 22. Srp 2008 9:11:25

Vybrali jsme : Enozzi Mania, jen postel, bude vyrábět náš dvorní truhlář, do budoucna šufle a noční stolky. Rošt AHORN Trioflex, matrace D.P.V Ideál Visco.
Postel bez "nožní" pelesti, nebo jak se to má jmenovat - hodně po posteli cestujeme a nespím na polštáři, ale pod ním, takže potřebuji místo na nohy :D a pelest by mi vadila :smiley14: To, že přes něj mohu přehodit peřiny, pro mne není argument :smiley25: Ale každý máme jiné nároky a podle toho byste si měl postel vybrat - budete v ní dělat tolik příjemných věcí a strávíte v ní tolik času :lol: Ještě jeden pohled - prý se o tu pelest dá dobře zapřít :oops: :oops: :oops: což by mohl být argument pro vás - pokud jste muž, pochybuji, že budete stlát vy :x-winking:
taurus.

Odeslatod prochdana v Úte 11. Říj 2011 9:27:43

posouvám tuhle diskuzi trochu dopředu, jaké jste nakonec všichni pořídili ty postele...taky teď vybírám nějakou masív, chlap 190 cm..takže prodloužení by se i hodilo...obcházím a masív tloušťky nějakých 2,5 až 3 cm hned zavrhuji...Mareal jsou hezké postele a vypadají trochu masivněji, ale jen asi těmi zaoblenými hranami na tenčích bočnicích :smilie11: manžel si při svých 120 kg lehl na jednu postel a ta se pod ním teda pěkně zhoupla...uvažuji taky oslovit své "dvorní" dva stolaře, jestli by něco z masívu nevyrobili, aale asi mě pošlou do háje

moochero, nebyla by fotečka? :smilie11: nebo z čeho vyráběl? normálně se koupí bukové fošny?
prochdana

Odeslatod sabina.st v Úte 11. Říj 2011 12:02:28

Máme postel 180x200cm a dvoumetrovému člověku stejně nohy přečuhují. Nějaký dobrý tip na postel z masivu, třeba i na zakázku, ráda uvítám.
Konferenční stolky a komody z masivu jsou stylové.
sabina.st

Odeslatod prochdana v Sob 22. Říj 2011 13:04:55

Takže my jsme si včera udělali výlet do Přerova do firmy Dřevočál...hlavně kvůli tomu, že tam měli v ložnicovém studiu vystavené dvě postele od Jitony...manžel upustil od masívu a líbila se mu postel od Jitony v dýze, ale vypadala masivně....ozkoušeli jsme zároveň jejich matrace, polštářky z líné pěny...nakonec jsme ale vybrali postel Manon od Domestavu, jenom rám a nechám si podle svých představ u mého stolaře udělat čelo, protože se mi líbí takové dlouhé čelo dřevo i za noční stolky, které by visely ve"vzduchu" a udělat dva čalouněné podhlavníky...na Manon byla 20% sleva...vypadá opravdu masivně, ale ta cena :roll: každý jsme si vybrali svoji matraci pouze v úpletu, na celou postel pak chránič matrace v liocellu proti pocení, každý svůj polštářek v jiném potahu, rošty relax, pevné...protože polohovací jsou docela naprd, když jsme se oba povozili na motorvých roštech, ale cenově už jsme byli přes míru, takže možná někdy vyměníme....manžel při svých 190 cm měl nohy nadoraz, tak jsme si udělali kalkulaci a vše navýšenné na délu 210 cm (matrace, rošty, chránič a postel)dělalo ve výsledné ceně 3000,- tak jsme do toho šli... za 8 týdnů se můžem těšit...na výrobky Dřevočálu jsme dostali 7% dolů a dopravu zdarma... :smile-05:
prochdana

Odeslatod jabraka v Sob 22. Říj 2011 14:50:24

Včera jsem hledal na Webu,co je v sortimentu masivního dřeva k dispozici a narazil jsem na tuto stránku:
http://www.jelinek.eu/produkty-loznice-loznice-pavla
[urlhttp://www.jelinek.eu/produkty-loznice-loznice-pavla][/url]
JABRAKA
jabraka

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design