Jaký mrazák koupit - hospodyňky poraďte

Moderátor: Living

Jaký mrazák koupit - hospodyňky poraďte

Odeslatod bambik v Pát 30. Kvě 2008 6:28:16

Chci si pořídit mrazák, nedokážu ale odhadnout, kolik potřebuju objem.

Trochu zahradničím, mamka víc, a chci si do něj dávat nějakou drobnou zeleninu (hrášek, špenát, brokolici, květák apod.)
dost sbíráme lesní ovoce (zásadně nekupuju), takže nějaké jahody, maliny, ostružiny a borůvky.
Rodiče mají ovce, takže na podzim bývá jehněčí maso najednou, někdy má mamka kuřata, sice je zabíjí postupně, ale mají dycky kolem 15kg, takže se část musí dát do mrazáku.
Pak samozřejmě nějaká ta zmrzlina a zmražené věci z obchodů (jako občas ryba, maso pro kočku, zelenina) - jenom dočasné věci.

Nemám představu, jaký objem by měl mrazák mít.
Jsme zatím dva, stěhujeme se do novostavby, plánujeme brzo rodinu.
Mrazák bude ve sklepě, mám na něj naplánováno místo.
Lednice je v kuchyni, ale BEZ mrazákové části.

dívala jsem se na e-shopy, ty malé 50l mrazáčky jsem vyřadila, to je asi fakt dost málo.
Pak jsou kolem 100litrů a pak zase až kolem 160l.

Pultový asi ne, spíš šuplíkový, nebo policový.

Zkušené hospodyně mě jistě poradí, jaké máte zkušenosti a poznatky?
bambik

Re: Jaký mrazák koupit - hospodyňky poraďte

Odeslatod lusy81 v Pát 30. Kvě 2008 6:40:15

bambik: Já mám tento http://www.elektromedia.cz/lednice-ardo-fr-20-sh.html.
Měla jsem podobné požadavky jako ty. Jsem s ním celkem spokojená. Objemově mi vyhovuje. Vadí mi u něj ale jedna věc, šuplíky jsou z takového průhledného plastu a pokud jsou plné, tak se mi často stává při špatném zasunutí, že se propadnou a u jednoho už se mi jeden šuplík nalomil. Proto si důkladně prohlédní systém, v kterém jsou šuplíky uloženy. Některé police jsou totiž vypodloženy drátěnou policí, která vlastně mrazí, ale některé police mají z boku jen takové lištičky, u kterých se mi právě stává, že mi plný šuplík jakoby na jedné straně ujede a propadne se dolů. Takže musím šuplík asi 5x zasouvat, než se trefím a šuplík drží ve správné poloze.
lusy81

Odeslatod Monča v Pát 30. Kvě 2008 7:52:19

Já má mrazák spolu s lednicí a má objem 70 l. Jak to tak popisuješ tak bych Ti doporučovala ten 160 l. 100 l by podle mne bylo pro Vás málo.
Nezapomeň, že platí pravidlo, že je jedno jak máš velký mrazák (platí i na lednici, spíž atd.), pořád je v něm málo místa. Také platí, že pokud potřebuješ vyndat z mrazáku jednu věc a musíš přitom vyndat ještě něco jiného (potřebná věc se zpravidla vespod), tak nazpátek i když tam rovnáš o jednu věc méně, se to dovnitř zpátky všechno (bez té jedné věci) nevejde.
Monča

Odeslatod bambik v Pát 30. Kvě 2008 8:20:22

Děkuji za postřehy...

LUSY
aha, tak na ty police si dám pozor... to budu muset obhlídnout někde v obchodě, než to objednám na netu :oops:

MONČA
jojo, Murphyho zákony fungují i na mrazáky, nepochybuju o tom! :D

hm, ale z toho jsem měla obavu, že budu muset vzít ten velký...
ale asi by bylo blbe koupit si menší a za pár let druhý (tak to má mamka, protože ovce a skleník má teprve pár let)
Jak jsem to tak obhlížela, ta spotřeba elektriky se u 100l a 160l moc neliší (v A+), ale mít dva zvlášť by byl dvojnásobek.

Ještě někdo se podělte - kdo jste z vesnice a máte něco ze zahrady i z chléva... Jaké máte mrazáky doma? je to dobré nebo byste to s odstupem doby řešili jinak?
bambik

Odeslatod MS v Pát 30. Kvě 2008 8:39:48

Já jsem bez chléva, ale rozhodně vem 160 l, zvlášť, když mají stejnou spotřebu. Já mám 70 l a je to málo. Hlavně v sezoně, když se sklízí a dělají kynuté meruňkové knedlíky do mrazáku. Přes leto bych ho potřebovala nafouknout. Jako chybu ještě vidím, že jste si pořídili lednici bez mražáku. Přece jenom pro všechno běhat až do sklepa by se mě nechtělo. I kdyby byl malý, ale je dobré ho mít při ruce. Např.nanuky, led....Jo a hlavně si neberte pultový. Tam sice dáš 1/2 prasete vcelku, ale je to neskutečně nepřehledné. Tak šťastný výběr ;)
MS

Odeslatod Tornado Lou v Pát 30. Kvě 2008 9:50:04

Podle popisu co všechno chceš mrazit určitě vezmi ten největší možný mrazák. My hodně mrazíme houby, zeleninu a ovoce a to mi zabere skoro 3 šuplíky, když k tomu přidáš maso, tak potřebuješ opravdu hodně, podle mě třeba půlka jehněte jeden šuplík zabere, ty kuřata taky. Do budoucna plánuju mít jeden samostatný asi pětišuplíkový mrazák na zásoby a k tomu kombinovanou ledničku asi tak se 2 šuplíky mrazáku, kde budou věci, které se často používají (zelenina do polívky apod.).
Tornado Lou

Odeslatod miro333 v Pát 30. Kvě 2008 10:07:10

No, my máme truhlicový mraziak Electrolux 160 l. Oproti šuflíkovým má lepšie využitie objemu, jasné, že sa v ňom o dačo horšie hľadá, treba poprehadzovať, ale keď si to dobre poukladáš, nie je problém. Sú v ňom dva koše navrch, dávajú sa aj tri či štyri, podľa objemu. Výhoda truhlicových je aj to, že po otvorení ti studený vzduch nikde neunikne, kedže ostáva dole, na rozdiel od šuflíkového mraziaku, kde po otvorení okamžite uniká von, samozrejme, čím je mraziak plnší, tým ho menej unikne. Daj si pozor na spotrebu, pretože beží neustále a samozrejme aj na výdzž po výpadku elektriky, ten náš vydrží 48 h. Ak tam chceš uschovávať okrem zeleniny aj hromadu mäsa, ber radšej väčší, tým skôr, že iný už nemáš. Aj keď taký "pohotovostný" do kuchyne nie je zlá vec, na zmrzliny, ľad do vody/pitia, nejaké to ovocie a podobne... Nechcem ťa prehovárať na truhlicový, máme aj šuflíkový mraziak pod chladničkou, no s ním sa horšie manipuluje, blbo sa vyťahujú šuflíky, hlavne poukladať veci naspäť do plného šuflíka je niekedy poriadny rébus, furt sa niečo vzprieči...Takže asi tak.
miro333

Odeslatod Jajak11 v Sob 26. Lis 2016 23:30:35

Kupoval jste někdo v poslední době mrazák? Jaký je teď nejlepší pořídit? Potřebujeme alespoň 160 l, energetickou třídu min. A
Jajak11

Další

Zpět na Bydlení a design