PRAČKA BOSCH, SERVIS, REKLAMACE...VAŠE ZKUŠENOSTI

Moderátor: Living

PRAČKA BOSCH, SERVIS, REKLAMACE...VAŠE ZKUŠENOSTI

Odeslatod marjanka v Úte 25. Bře 2008 11:30:13

V neděli jsem si koupila (po dlouhém výběru) pračku BOSCH WLF 20260 BY.
Dnes je úterý a po cca 4 praních, která proběhla ok, jsem nucena volat servis. Od začátku mi přišlo divné, jaký zvuk vydává při plnění vodou (takový "pištivý" je to normální?), nicméně jsem si říkala, že je to asi normální. Dneska chytrá pračka zahlásila chybu E5 (údajně odešel ventil - trochu brzo...) a už ani nepípla. Voda nikde, ach jo. Asi mám pech. Teď otázky:
1.Jaké máte zkušenosti s pračkami Bosch (konkrétně i touhle)? Myslela jsem, že je to ok...
2. Jaké máte zkušenosti stran servisu a reklamace praček vůbec?
3. Je nějaká možnost, že namísto opravy dostanu nový kus?
4. Prostě každá rada dobrá...
Děkuji.
marjanka

Re: PRAČKA BOSCH, SERVIS, REKLAMACE...VAŠE ZKUŠENOSTI

Odeslatod Monča v Úte 25. Bře 2008 13:02:03

Nemám sice Bosch, ale nedávno jsem koupila pračku Siemens přes internet. Po 3 praních + jedno praní počáteční bez prádla se mi uprostřed praní pračka zasekla a odmítla dál prát. Resetovala jsem praní a pokusila se nastavit další praní od začátku. Hlásila se mi chyba - v překladu porucha motoru. Bohužel se to vše podělalo v pátek v 5 hodin večer, kdy jak inetový obchod tak servis jede jen do 5 hodin. V pondělí jsem vytelefonovala, že pračku vrátit nemohu, bo jsem v ní už prala a stejně bych jí musela na vlastní náklady přivézt ho horoucích pekel. V servisu mi řekli, že to porucha motoru nebude, že to je porucha elektroniky a že to musí objednat a až přijde náhradní díl, tak se ozvou. Po 14 dnech mi pračku zase spravili (je to přesně týden) a zatím pere. Program, na kterém se to zaseklo radši nenastavuji - zatím nemám tu odvahu. Tak jen doufám, že mi pračka chvíli prát vydrží. Dosud mám ještě zásoby nevypraného prádla.
Monča

Odeslatod Popelka21 v Úte 25. Bře 2008 13:48:08

Holky to mě neděste, myslela sem si, že Bosh a Siemens jsou kvalitní, taky sem si je chtěla pořídit :(
Popelka21

Odeslatod kozakm v Úte 25. Bře 2008 16:19:37

Taky mám vyhlídnutou Bosch 20460. U přítelkyně doma mají Bosch už několik let a zatím bez nejmenších problémů...
kozakm

Odeslatod NZuza v Úte 25. Bře 2008 16:25:54

Ahoj, já mám taky pračku BOSH, už 4 roky, nevím přesně, co je to za typ...porouchala se mi asi po roce, ale spíš mojí vinou, nejspíš jsem ji přetěžovala (mám jen na 4 kg prádla, potřebovali jsme užší) a rupnul řemen...ale servis v pohodě, pán přijel, prohlídnul, vyměnil a ještě to napsal jako záruční opravu, tak nás to nestálo nic. Od té doby žádný problém, pračka pere dobře, několikrát týdně a jsem s ní spokojená.
NZuza

Odeslatod marjanka v Úte 25. Bře 2008 19:02:40

dík za příspěvky ;) jen pro informaci - bosch a siemens jsou jedno a to samé - u spotřebičů naprosto totožné, vyrábí se na stejných linkách atd...liší se jen venkovním designem, vnitřnosti stejné...
marjanka

Odeslatod Lenis v Úte 25. Bře 2008 19:31:04

Mám Bosch týden, s předním plněním, prala jsem 3x, zatím jsem spokojená....
Lenis

Odeslatod jajo v Úte 25. Bře 2008 20:29:06

Marjanka, nemáme síce Bosch, ale Whirlpol, a tiež mám takúto skúsenosť - síce po dlhšom používaní, ale predsa, začala mi voda, presne ako píšeš, pišťať pri napúšťaní, až sa po niekoľkých praniach voda zastavila a na displeji mi taktiež vyhadzovalo poruchu ventilu. Ja ako prirodzený technický antitalent som hneď chcela volať opravára, moja drahá polovička však jednoducho odmontovala hadicu na prívod vody, tam je hneď na začiatku taký ventil a v ňom máme sítko, aby sa do práčky nedostali nečistoty - to sítko vraj bolo zanesené takými drobnými nečistotami ako piesok - jednoducho sme ho vyčistili, nasadili a hadicu znovu namontovali na prívod vody - a práčka išla.

Vôbec neviem, či ti to pomôže, len ma to automaticky napadlo pri čítaní tvojho problému.
jajo

Další

Zpět na Bydlení a design