Interiérové barvy-Vaše dobré zkušenosti-poradíte?

Moderátor: Living

Re: Interiérové barvy-Vaše dobré zkušenosti-poradíte?

Odeslatod Tornado Lou v Pát 18. Led 2008 11:18:49

skrolan:
Jak to myslíš s tou omyvatelností duluxu? To jako vezmu mokrej hadr a umeju s ním stěnu?
Mám jednu stěnu natřenou tmavě hnědým duluxem a manžel jí pohamtal při montáži nástěnné lampičky. Když jsem se to snažila trochu utřít suchým ubrouskem, tak se flek ještě víc zvýraznil.
I když je to hodně tmavý odstín, tak při malování kocoury nedělá, ale pak se na to nesmí vůbec šáhnout, například trochu zpocenou rukou, hned je tam flek, takže si nedovedu představit to "omývání". Jestli s tím má někdo praktickou zkušenost, předem dík za radu.
Tornado Lou

Odeslatod Jana2 v Pát 18. Led 2008 11:19:55

Rodiče teď malovali Duluxem a táta si pochvaloval, že dobrý.
Piotro, prosím, kde se dá koupit Flugger?
Jana2

Odeslatod @máca v Pát 18. Led 2008 11:45:13

dulux (tu) (tu)
mame i barvy z Hornbachu - ty, co tam michaji, meli jsme svetly i tmavy odstin, ten tmavy jsem musela delat asi 4x, aby byl ok (new_silly), ale tim svetlym jsem to natrela jen 1x a bylo to ok

obecne plati, ze odstin, ktery si vyberes na papirku, bude na zdi o neco tmavsi, na to pozor
@máca

Odeslatod marjanka v Pát 18. Led 2008 12:00:05

dulux:
koupila jsem si docela nedavno takovy sytejsi odstin - neco jako cervene vino. Namichali mi ho do litrove plechovky - vypadal fakt syte zarive ruzove. Dost jsem se lekla. Po ctyrech natrenich se ta barva priblizila, ale stejne je tak o odstin svetlejsi - pritom plati pravidlo ze vzornik je svetlejsi a na zdi barva az o dva odstiny ztmavne. No s tim jsem se smiříla. Světlejší barvy asi kryjou líp. Ale pán mi tvrdil, že ta litrová plechovka je na 17m...hahahaha...A o té omyvatelnosti bych taky diskutovala. Navic má jednu nevýhodu...musíe ho oškrábat nebo přetírat zas jen duluxem...je to vinyloá barva, jiné složení než barvy běžně mají.
marjanka

Odeslatod oliven v Pát 18. Led 2008 12:14:20

Na část krbu mi byla doporučena barva na bázi akrylátu, houby tomu rozumím, jen mi jde o to, aby se tutově dala omývat, aby se dal setřít usedající prach a zjednodušila se tak údržba.
oliven

Odeslatod skrolan v Pát 18. Led 2008 12:39:15

Tornado Lou - mame duluxem cely byt - dycky dva natery na sobe. Mame dve deti - takze cakancu a ruznych čmouh nepocitane.
Zatim mi to umyt dycky clo. Treba i poradnej strikanec od borufkoveho sirupu - to byla sila. Vzala jsem mokry hadr a normalne umyla - jako kdyz meju flek na dlažbe. A dobryyyy.
Neni to vubec poznat. Male oderku vemu stetcem - pretru - taky neni poznat.
Jen bacha na dulux polsky - kterym treba nahradily stavajici dulux v OBI - pry to je poradnej rozdil. Tak nevim. Ten jsem neskousela. A ani nebudu.
Dalsi vyhoda - malba vytvari pouze tenky film - takze pri opetovnych castych malovanich se pokoj "nezmensuje".
Na tuto barvu proste nedam dopustit. Natrela jsem s ni treba i keramicke neglazovane kvetinace - kdyz jsem chtela mit v pokoji stejny odstin. Super.
Jeste bacha na veskere cervene odstiny - to jsou mrchy. Nikdy nebudou jako na vzorku.
skrolan

Odeslatod Eva_13 v Pát 18. Led 2008 12:54:03

Skrolan, vím, že to sem moc nepatří, ale nemohla bys mi napsat čísla barev, které mají děti v pokojíku? Díky moc
Eva_13

Odeslatod Piotra v Pát 18. Led 2008 12:59:40

Jani2, tady máš stránky, je tam seznam míst, kde se barva dá koupit:
http://www.flugger.cz/
Jinak, malovala jsem sytě červenou, opravdu červenou, to už byla snad nějaká fasádní a dva nátěry mi udělaly kompaktní, omyvatelnou vrstvu, která mi ale po půl roce začala děsně lézt na nervy. Nicméně červená jako taková to byla opravdu výstavní a vypadala přesně jako na vzorníku!
Piotra

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design