RENOVACE PARKET

Moderátor: Living

Re: RENOVACE PARKET

Odeslatod terka v Úte 25. Bře 2008 11:22:45

no tak se do toh asi dáme sami.... přítel už brousil dřevěnou podlahu u rodičů, tak snad už má nějaký zkušenosti :x-winking:
terka

Odeslatod Jiťulka v Úte 25. Bře 2008 11:32:43

Já jsem to jen kdysi jako děcko viděla - tak nevím - zvládnu to sama? :2_hot:
Jiťulka

Odeslatod carnae v Úte 25. Bře 2008 11:33:34

ty masiny jsou dost tezky, takze lepsi povolat nejakyho chlapa :)
carnae

Odeslatod Jiťulka v Úte 25. Bře 2008 11:50:35

ach jo :| no tak teda chlapa :smiley16:
Jinak jsem si už před časem našla tohle:
Renovace parket: Pokud nelze v obchodě zakoupit tmel ve stejném barevném odstínu jako parkety, je možné koupit tmel transparentní (prodají vám jej ve většině půjčoven brusek na parkety), který bude působit jako pojivo, a smíchat ho s dřevěným prachem, ovšem obroušeným z vyspravovaných parket. Co se týče práce samotné, pokud budou spáry širší, lze tmel naplnit do tuby pro aplikaci vytlačovací pistolí, jinak bych doporučoval použít nerezové stěrky, spíše měkčí (používají je např. autolakýrníci k nanášení vysprávkových tmelů). Je třeba pamatovat na to, že tmel je třeba zapracovat co možná nejhlouběji do spáry, jinak se snadno vydrolí. Po vytmelení se podlaha přebrousí a dále přelakuje podle přání.
Menší spáry mezi parketami a prkny lze vyplnit pomocí produktu Bona Parkett & Co. Spárový tmel.
Při tmelení pomocí Parkett & Co. Spárový tmel postupujte následovně: Vysypte prachový pytel brusky na okraje a vezměte brusný prach, který zbyl po broušení papírem o zrnitosti 80. Prach smíchejte s produktem Parkett & Co. Spárový tmel, až vznikne poněkud hustá pasta.
Celou podlahu vyspárujte špachtlí z nerez oceli. Nechte zaschnout. To by mělo trvat asi 30 minut. Jsou-li na podlaze velké spáry, budete ji muset znovu přetmelit.
Jiťulka

Odeslatod Jiťulka v Stř 26. Bře 2008 15:29:57

A ještě tohle jsem našla - může se hodit:
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10060/84079/ ... ch-parkiet
Jiťulka

Odeslatod jabraka v Stř 26. Bře 2008 19:31:35

Jitulko,Kdysi jsem v bytě renovoval parkety-drátkoval jsem je ocelovou drátěnkou na nádobí.Tímto postupem si leckterá ženská docela sama parkety opravila.Drátěnka se rozbalila a natáhla na botu a po délce se s ní šoupalo prkýnko po prkýnku,až byly parkety čisté.
Pak se celá plocha nalakovala Parketolitem.Štěrbiny se dají zatmelit přiměřenou barvou tmelu je ke koupi ve specializovaných prodejnách.Laky jsou k dispozici také.Takže se do toho dejte.
Vyrábět tmel z prachu po broušení se mi zdá stupidní,protože je určitě znečištěný .
JABRAKA
jabraka

Odeslatod terka v Stř 26. Bře 2008 20:19:18

tak já vás všechny zvu k nám na dikotéku, dám vám na nohy drátěnky a bude se šoupat nohama :mrgreen: snad těch 100 metrů za víkend zvládneme :smilie6:
ten stroj na tý fotce v předchozím odkazu vypadá, že by to zvládla teda i ženská, ale nechci vědět kolik by chtěli za půjčení, ale takovéto profi nářadí snad ani nepůjčují :lol:
terka

Odeslatod Woodoo v Stř 26. Bře 2008 21:12:22

Takove stroje se pujcuji, jenom musis dat pomerne vysokou zalohu, kterou ti pak vrati. Brousila jsem s tim 1 mistnost (ostatni delal bratr) a slo to jako po masle. Potom jsem 3x lakovala (doporucuju to nejlepsi, co sezenes - nesetri) a mezi kazdym lakovanim jemne preletla rucne nejjemejsim smirkovym pairem. Odstani se jemne chloupky a podlaha je pak uplne hladka.
Urcite to zvladnes. Neni to zadne umeni.
Woodoo

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design