vrtačka

Moderátor: Living

vrtačka

Odeslatod szz v Pon 08. Říj 2007 16:53:53

Jakou byste doporučili vrtačku pro úplného začátečníka,resp.začátečnici,která zatím měla v ruce leda tak šroubovák? A která si potřebuje v novém bytě udělat tu a tam nějaký otvor a nechce pořád otravovat sousedy?Nemyslím jen konkrétní značku,ale i obecně,v jaké cenové relaci,aby to nebyl úplný šmejd,ale abych neplatila za funkce,které nevyužiju. A má cenu to,co vidím u řemeslníků,co mi dělali kuchyň nebo skříně - akumulátorová vrtačka? Nebo je to nějaký drahý špás?
szz

Re: vrtačka

Odeslatod MArty2 v Pon 08. Říj 2007 17:41:05

Akumulátorová vrtačka má výhodu, že můžete vrtat i v místě, kde není elektrická zásuvka. Myslím, že pro začátečnici (i začátečníka) nerozhoduje jak moc s vrtačkou umí (žádné uměmí to ale není), ale spíše to jak často chce vrtačku používat. Docela šikovná je regulace rychlosti a pokud hodláte tu a tam vrtat do zdi, doporučuji i příklep. V případě, že hodláte jen vrtat stačí jen s chodem na jednu stranu. V případě levnějíších při nákupu doporučuji upnout do sklíčidla celší vrták a při spuštění zkontrolovat, zda špička vrtáku nehází (mě už se to stalo). Cenové relace snadno naleznete na webu.
MArty2

Odeslatod spu v Pon 08. Říj 2007 17:44:51

záleží co tu a tam ráčíte zmastit. jestli vrtat desítky díry do panelu nebo trojkou vrtáčkem pěkně do smrkového dřívka. v prvním případě se hodí eletrická tak za pět proutků v tom druhým si vystačíte s nebozízkem nebo s onou akumulátorovou za pár stovek
spu

Odeslatod mike1980 v Pon 08. Říj 2007 19:42:52

Presne jak pise spu, zalezi hodne na tom, co chces vrtat. Ja osobne pokud to jde, pouzivam aku. Je lehci, nemusim se tahat se snurou, na drevo vetsinou staci. Pokud ale potrebuju hezke diry, chce to rychlejsi vrtani, tudiz vrtacku. Do betonu, zeleza pak jedine vrtacku.

V podstate vetsinu funkci ma dneska kazda vrtacka. Pravy/levy chod (vhodne pokud se vrtak kousne ve zdi), regulace otacek, priklep. Vetsinou se deli na hobby a profi. Pro domaci pouziti staci mensi vrtacky, velke vrtacky profiku jsou zbytecne a taky dost drahe. Asi nebudes vrtat 20 vrtakem betonovou zed skrz. Celkem dobra - ne spatna znacka - podle meho nazoru Bosch. Ale i tady se da narazit na dobrou a spatnou vrtacku.

Nestaci se ale jen rozhodovat nad vrtackou. Dost dulezite jsou taky vrtaky. Hlavne do betonu, obycejny vrtak do betonu za par korun vydrzi na tri diry a pak se utavi a je po nem. Pak je lepsi priplatit a koupit poradne a hlavne chladit.

Osobne, pokud nemas aku, doporucuju koupit nejdriv tu. Je dobra i na sroubovani, neocenitelna pri skladani nabytku, vyjde levneji. Ja koupil uplne obyc znacku, asi za 500, sice nema extra vykon, ale na obcasne vrtani do dreva uplne staci. Vyhodna je sada s nahrani baterii, kdyz pak delas delsi dobu, nemusis cekat, az se baterka dobije, ale mas nahradni. Da se poridit tak kolem 700 Kc. Zaruka je dneska 2 roky na vsechno, takze neni potreba se obavat toho, ze nevydrzi.
mike1980

Odeslatod Majka v Úte 09. Říj 2007 6:41:44

Ty vrtáky do betonu zaujaly mě. Jaké pořídit nejlepší v poměru cena/výkon?
Majka

Odeslatod MArty2 v Úte 09. Říj 2007 6:59:56

Vloni jsem si nějaké vrtáky do betonu koupil, byly dost drahé, ale vyplatilo se to. Normálně mi poradil prodavaě, evidentně ale věděl o čem mluví (na rozdíl od ostatních odborných prodavačů). Doporučuji se zeptat a asi ani nešetřit.
MArty2

Odeslatod Pepa123 v Úte 09. Říj 2007 8:32:41

Kdyz jsem se nastehoval do bytu, tak jsem si koupil vrtacku za par stovek v OBI. Pravdou je, ze priklep do panelu je spatny o proti profi, ale 4 diru s hmozdinkou to vyvrta slusne a i takovato hmozdinka me ve strope udrzela. A jak je uvedeno nahore. Nesetrit na vrtaku do betonu a pri vrtani nespechat a jde to i s takovouto vrtackou dobre.

Takze pokud to potrebujete na obcasne pouziti, tak bych za to moc penez nevyhazoval. A az si byt zaridite, tak pro spestreni tim budete cca 2 x za rok vrtat diry do kokosu :-) ratolestem a na to obyc za par stovek se snurou do zasuvky bohate staci. A i na takovouto obycejnou se vam vztahuje zaruka 2 roky.
Pepa123

Odeslatod prochdana v Úte 09. Říj 2007 16:47:09

My jsme příznivci našeho Narexu. Osvědčila se jak v stávajícím panelovém bytečku tak na stavbě nového domečku. Pro mě manžel pořídil "z druhé ruky" menší (výměna hlavy 1000,-) on má tu větší (myslím, že stojí něco kolem 5 tis.). S tou mou malou jsem vyvrtala všechny díry na hmoždiny na zateplení baráku 17x11m na výšku 6m a ani se nezahřála :D
prochdana

Další

Zpět na Bydlení a design