Obklady do malé koupelny

Moderátor: Living

Obklady do malé koupelny

Odeslatod Manu v Úte 02. Říj 2007 12:57:53

Máte někdo tip, jak alespoň opticky zvětšit malou, panelákovou koupelnu (cca 1,6x2,4m)? Způsob položení dlažby, formát obkladů, barva, použití listel, mozaiky.....
Manu

Re: Obklady do malé koupelny

Odeslatod Tálka v Úte 02. Říj 2007 14:25:59

Větší rozměr obkladu, tak 25x40 - nerozčlení tak moc ten malý prostor, zůstane celistvější, rozhodně světlé barvy, je-li možnost tak snížit strop, vyhnout se zbytečně výrazným dekorům, listelám apod. - opět by zbytečně členily ten malý prostor. My máme koupelnu 2,5 x 1,8, bylo nám to porazeno, drželi jsme se toho a jsme moc spokojeni. (fotky jsem dávala do diskuze Materia e forma) Přeji hodně zdaru :P
Tálka

Odeslatod vsamal v Úte 02. Říj 2007 15:24:16

Hluboký nesouhlas. Obklady musí být naopak drobnější a dlažba také. Nejlépe bílá nebo hodně světlá barva. Spáry v barvě obkladu nebo bílé. Listelka - jen tenká lišta, třeba i výraznější a kontrastní. Tam kde je to možné nedotahovat obklad ke stropu (mimo sprchu je to možné všude), ale končit obklad ve výši cca 160cm. Strop rozhodně nesnižovat. To považuju za největší nesmysl. Vše neobložené natřít zářivou bílou. Použít velké zrcadlo. Na střed stropu umístit větší bílé difuzní světlo. Dalšími světly nešetřit.

Václav
vsamal

Odeslatod Návštěvník v Úte 02. Říj 2007 16:24:23

Máme dvě koupelny menších rozměrů.V koupelnových studiiích nám radili buď větší(25x40) obklad či naopak hodně malý.
Nakonec jsem si do obou koupelen dali 20x25cm a v jedné to vypadá dobře a v druhé blbě.

Jsou to podobné koupelny ,jedna 165x175cm,druhá 155x 235 v první koupelně je okno a přímé denní světlo a v druhé není.
A právě to okno udělalo strašně moc....

Takže já bych se po této své zkušenosti rozhodovala podle celkové světlosti koupelny,obklad 25x20cm bych si do koupelny bez okna už nedala, s oknem klidně znova...
Návštěvník

Odeslatod Tálka v Úte 02. Říj 2007 17:19:18

Vsamal, tohle nám radili ve třech koupelnových studiích, odsouhlasil nám to náš obkladač, a hlavně všichni byli překvapení, jak ta naše koupelnička byla po vyzdění malá a jak se opticky zvětšila po obkladech...takže já jsem ve své koupelné maximálně spokojená...a radím je to, co mám odzkoušeno!!! A prošlo to všeobecným nadšením. A to navíc máme něco málo i obkladu oranžového (i když většina je bílá) a nemáme všechno vymalováno zářivou bílou - na kterou jsem docela i alergická. Obklad naší koupelny je 25x46 a dlažba 33x33 (samozřejmě kosmo položená - na doporučení). Takže nikoho nepřemlouvám jen z vlastní velmi dobré zkušenosti doporučuji!!! (tu)
Tálka

Odeslatod Tálka v Úte 02. Říj 2007 17:26:03

Jo, a o snížení stropu taky není co diskutovat. To řešila známa s manželem (on chtěl snížit strop,protože jim to taky dost lidí poradilo - musí být ale opravdu obklad do menší výšky - taky máme 165 cm, ona ne), nechala se přesvědčit a teď je moc nadšená a spokojená...takže...asi je to věc každého...I na mne ta jejich koupelnička působila mnohem příjemněji, než nějaká malá "laboratoř" s vysokám stropem. Ale jak se říká "sto lidí, sto chutí!"
Tálka

Odeslatod Manu v Úte 02. Říj 2007 18:00:44

Tálko, vaše koupelna je moc pěkná. Jinak díky za tipy, nějak si to přeberu (smile) ;). Každopádně strop snižovat nebudem, protože od stropu budou dvě řady luxferů po obvodu dvou stěn.
Manu

Odeslatod Návštěvník v Úte 02. Říj 2007 18:07:39

Máme stropy 3 m vysoko,tak jsme je chtěli v koupelně snížit na 2.60cm.Mysleli jsme si,že to malé koupelně pomůže,ale nepomohlo.
Vypadalo to divně,možná kdyby byli stejně snížené stropy i v ostatních místnostech, tak jo...
Měli jsme to snížené asi týden a pak to nechali vrátit na původní výšku.
Raději budu mít úzkou vysokou nudli,než koupelnu s výškou jak v paneláku(nic proti panelu,taky jsem v něm 6 let bydlela,ale doufám,že už mě to nikdy nepotká....)
Prostě co člověk, to názor, ale o tom to je,ne?....;)
Návštěvník

Další

Zpět na Bydlení a design