ABradio - poslouchej online!

Úchyty na záclonu/závěsy

Moderátor: Living

Re: Úchyty na záclonu/závěsy

Odeslatod Amanita v Sob 01. Zář 2007 11:20:14

Marty2: to by mne teda zajimalo jak mate tu garnyz sroubovanou, taky bych brala tyc, ale mezi oknem a stropem mam 10 CM vedle okna na jedne strane je jakasi hmota do ktere nemuzu pridelat vubec nic neb "PRY" neni nosna... dali nam to tam pri vymene oken a je to plech plneny polystyrenem... takze fakt nevim kam tu granyz supnout.... fotka by nebyla?
DIK
Amanita

Odeslatod MArty2 v Sob 01. Zář 2007 16:05:31

Bohužel foto nemám, (je to u rodičů a běžně si garnýže nefotím) ale pokusím se to popsat. Těsně pod stropem je dřevěná lišta, pak je mezera a další, stejně vysoká lišta na kraji okna. na ty dvě lišty jsem přišrouboval plechy a do prostřední díry jsem (samozřejmě nejdříve) přišrouboval ty "příruby" držáků garnyže.
Pokud je u Vás těch 10 cm nad oknem - tak místo tam je - ale co je to za materiál? Pokud je to panel, tak se to dá navrtat, pokud něco jiného - co??? Určitě bych nedával držáky vedle okna - podle mě to vypadá "divně", ale to je věc vkusu. Zkuste napsat co to je, určitě něco vymyslíme.
Pokud by nevadila záclona od kraje do kraje jdou přišroubovat příruby na boční stěny - má to svoje výhody - záclona se dá stáhnout až mimo okno, tak nevadí při jeho otevírání.
Velcí experimentátoři by to přidělali do stropu (new_rotfl)
MArty2

Odeslatod Amanita v Ned 02. Zář 2007 18:41:38

Takze prikladam fotky pro ilustraci.... na prave strane od okna je panel na leve strane od okna je deska tvorena ze slabouckeho plechu vyplneneho polystyrenem....skvela vec kterou nam soupli v ramci vymeny oken... vyrobce rika nic na to nesroubujte nic to neunese...
Ja osobne bych tam rada soupla nejakou lehkou nerusivou garnyz, ale obavam se ze mezera mezi plastovym oknem a stropem je moc mala a hlavne nejista... kdo vi kolik tam je montazni peny a kolik panelu... haha
Přílohy
100_6317.jpg
image/jpeg
100_6317.jpg (16.97 KB) Zobrazeno 387 krát
100_6318.jpg
image/jpeg
100_6318.jpg (28.9 KB) Zobrazeno 385 krát
Amanita

Odeslatod MArty2 v Pát 07. Zář 2007 12:01:12

10 cm mezi oknem a stropem opravdu není mnoho ale spíš z estetických důvodů - garnyž by byla "přilepená" moc na stropě. Problém ale je, že se ale nedá dát ani dolů - kroužky (úchyty záclon musí končit alespoň několik cm (možná stačí 2 cm) nad horním okrajem okna, aby toto šlo otevírat.
Já osobně bych volil bílé garnyže třeba takovéhoto typu http://www.everlast.cz/zaclonove-garnyze.php. Připadá mi, že jsou docela nízké = nevadily by otevírání okna a zdají se mi docela malé = neupoutávaly by příliš pozornost.
Dpobný problém vzniká díky rourám od topení - nebylo by myslím špatné, kdyby záclony (závěsy) zakryly i ony roury => větší vzdálenost garnyže od zdi s oknem.
Přidělání garnyží by nemělo dělat problémy - šroubují se do stropu.
MArty2

Odeslatod Můra v Pát 07. Zář 2007 12:07:02

Ty dřevěné tyčky jsou taky použitelné do stěny i do stropu, všechny.
Můra

Odeslatod Monča v Pát 07. Zář 2007 22:12:27

Jak spolehlivě fungují kolejničky. Přemýšlím zda dřevěnou tyč nebo kolejničky, ale hlavně aby to fungovalo a nikde se nezasekávalo a celkem rozumně vypadalo. Nemáte někdo fotku kolejniček v praxi i se záclonou? Jsou na kolejničkách klasické žabky, nebo se záclona přichytává jinak?

Není nějak omezena délka kolejničky nebo tyče. Aby mi to vyšlo přes celý pokoj.
Monča

Odeslatod MArty2 v Čtv 20. Zář 2007 7:20:12

Ze zkušenosti doporučuji spíše dřevěnou tyč, koupili jsem garnyž co jako tyč vypadá a je v ní kolejnička a špagát co posunuje záclonu. Bylo to dost drahé (Itálie tuším - máme to dlouho asi 7 let) a na jedné straně už to nejezdí. Dřevěná tyč se maximálně odře ale nikdy nezasekne.
MArty2

Předchozí

Zpět na Bydlení a design