Elektroinstalace před montáží kuchyně - prosba o radu

Moderátor: Living

Elektroinstalace před montáží kuchyně - prosba o radu

Odeslatod crazymary v Úte 07. Srp 2007 21:39:48

Zdravím,

určitě je vás tady spousta, co si nechala dělat novou kuchyni, ale před tím se musí vybudovat rozvody elektřiny po kuchyni podle plánku od studia - podle spotřebičů.

Prosím - kolik jste za tuto instalaci platili? Nám totiž dnes jeden elektrikář byl obhlídnout kuchyň, domluvili jsme si termín, dala jsem mu plány od k. studia a když jsem se zeptala na cenu, řekl, že to vyjde kolem 7 - 8 tisíc. Zdá se mi to trochu moc - jaké jsou vaše zkušenosti? Nebo jsem já naivní a opravdu to tu cenu má? Nebo mám zkusit poptat i konkurenci?

(elektroinstalaci myslím opravdu to rozmístění zásuvek podle toho, kde budou spotřebiče)

Děkuji všem za rady!!!!
crazymary

Re: Elektroinstalace před montáží kuchyně - prosba o radu

Odeslatod omegaxxl v Úte 07. Srp 2007 21:54:29

Je otázka, co všechno a kolik toho v kuchyni chceš. Podívej se do nějakého obchodu kolik stojí zásuvky a vypínače, svítidlo, které máš vybrané atd. Za metr kabelu můžeš počítat cca 22,-Kč a z tohoho Ti vyjde cena za materiál, no a zbytek je práce. On to sice koupí o něco levněji, ale pro hrubou představu by to mělo stačit.
omegaxxl

Odeslatod luci v Úte 07. Srp 2007 21:59:03

crazy:
nemuzes nechat manzela sekat cely vikend??
asi bych se uvolila uvarit vetsi obed pro chlapa nez dat tolik penez elektrikari ...
za to muzes mit drez ... nebo pulku drezu :-)
luci

Odeslatod rybička v Úte 07. Srp 2007 22:55:10

nebo drez i s baterii :-D

a v tech zdech jeste nic neni? nebo jaka je situace? bude vramci toho pridavat nejake jistice? bude tahat draty od rozvadece do kuchyne (kolik je to metru po zdech?), nebo se jedna opravdu jen o "posoupnuti" zasuvky tu, jine tam a hentam aby byly dve namisto jedne...
Ja to puvodne pochopila jako ukol na skatulata hejbejte se, ale jestli bude delat neco s rozvadecem a mas tam tech zasuvek moc a budou muset byt na vice okruzich a jeste k tomu same specie, jako privod k indukcni desce a trouba na druhe strane kuchyne (nejnarocnejsi spotrebice), pak to zase za hubicku nebude.

A stejne se mi zda 7-8 tis. moc.
rybička

Odeslatod crazymary v Stř 08. Srp 2007 10:08:20

No prááávě :) Elektrina (zasuvky a rozvadec) tam je, bude jen šoupat. Pravda - bude šoupat po celé kuchyni a rozvádět kabely na všechny strany, tudíž i kopat do zdi, ale zase ne tak moc... kuchyň je malinka..
Vytvoří jen nějaké zásuvky navíc pro ty spotřebiče (ano speciální - indukce a trouba - každá na jiné straně), pro lendici, digestoř, myčku a pak se jedná o čtyři zásuvky na plochu pro potřeby přípravy jídla..

Jak říkám - bych chápala do pěti tisíc ještě.. ale 7 - 8 litrů je podle mě zlodějina :(
crazymary

Odeslatod NINKAH v Stř 08. Srp 2007 17:56:56

Neviem ako v ČR ale ja mám aktuálnu správu z SR. Kvôli sklokeramike som potrebocala 380V a ťahali sa nové medené káble(5) do nového jadra, vysekával manžel, otvory na krabice navŕtal manžel, vymenila sa poistková skriňa, nové ističe, prúdový chránič + revízna správa a stálo ma to 12300,-SKK - bez zásuviek a vypínačov. Za zásuvky a vypínače ABB sme mali cenové ponuky od 4000,-SKK - 5000,-SKK - nakoniec sme zobrali Legrand za 2500,-SKK.

NINKAH

Odeslatod Šlojmo v Stř 08. Srp 2007 18:19:14

Dnes jsme byli v kuchyňském studiu Hanák a vyskytl se problém ohledně elektroinstalací, jako že to není připravené a rozvedené ve zdi, takže to bude třeba zasekat do omítky a udělat vývody podle plánku. Kuchyň budeme mít opravdu maličkou a cenu odhadl na asi 7-8 tisíc se vším všudy, s tím, že mají smluvní firmu, která je trochu dražší, ale zase je prý spolehlivá a mají s ní dobrou zkušenost. Ale pokud nejste z Prahy, tak by to mohlo být možná levnější. Ne že by 7 tisíc bylo málo, ale v ceně kuchyně už se to skoro ztratí.
Šlojmo

Odeslatod rybička v Stř 08. Srp 2007 18:34:26

crazymary - no pravě, ta indukce, ta se nektera sice da pripojit na 230V ale nektera na dve faze a to neni totez co posunout zasuvku. Ona ta obycejna sklokeramika je na energii jeste narocnejsi, takze jak pise NINKA, museli opravdu ve starem panelaku tahat nove rozvody, ty stare by to proste spolehlive neutahly. Navic ty velke spotrebice vazne nemohou byt na jednom okruhu zasuvek, zapnes mikrovlnku a skoncis na celem okruhu, nesmi byt pretizen.
Nechci se elektrikare zastavat, ale asi to nebude jen soupani zasuvek. Presto mi prijde 7-8 tis moc a jestli na to mas nervy, pak bych zkusila poptat jeste nekoho jineho. Treba se ukaze jen o 500 min nebo vic a bude jasno, ze cena neni prestrelena.

V jine diskusi pises, ze pripojeni jednoho spotrebice te bude stat 1000.- za kus. A to mi teda opravdu mnoho prijde. Ja budu mit radove jeden psotrebic za 200-400 + doprava (servisni technik, zadny clovek ze studia) spotrebicu, ktere sami nezapojime celkem 3-4. A to uz je rozdil 4 tis nebo 1600, ne?
rybička

Další

Zpět na Bydlení a design