Záclony v obýváku jaké máte?

Moderátor: Living

Záclony v obýváku jaké máte?

Odeslatod Eli73 v Úte 07. Srp 2007 11:07:44

Chci změnit záclony, v obýváku máme 2 okna větší + jednu klasickou větračku, tj. okno přes celou stěnu (panelákový byt), loni nám dávali nová okna, máme i širší parapety, přemýšlím, že změním záclony (za kratší?), dám na parapetu i květiny, prosím, jestli máte fotky vašich obýváků, tak je sem dejte. Jak jsem už napsala, spíše mě zajímají záclony v panelovém bytě. Děkuji za inspiraci :ugeek:.
Eli73

Re: Záclony v obýváku jaké máte?

Odeslatod Mr.Scully v Úte 07. Srp 2007 13:02:13

Ja jsem po rekonstrukci rekl, ze do bytu zadne zaclony nepujdou a hned se mi to zda takove modernejsi a vzdusnejsi :) Zaluzie vyhovuji minimalne stejne dobre a v "nesklopenem" stavu propusti stejne svetla jako zaclony.

Jinak bych asi volil "standard" - kratke zaclony tesne nad parapet.
Mr.Scully

Odeslatod Slunko v Úte 07. Srp 2007 13:06:28

Také jsem notorický antizáclonář, mám pouze žaluzie, ale pokud bych šla do záclon, tak do dlouhých voálů. Záclony k parapetu mi přapadají divné, dlouhé voály jsou elegantní dle mého názoru.
Slunko

Odeslatod Eva_13 v Úte 07. Srp 2007 15:35:02

Tak já záclony v prvním bytě neměla vůbec. Jenže to byly střešní okna a nikdo tam neviděl. Teď jsme sice ve 3. patře, ale vidět nám sem je.
Takže to mám vyřešeno tak, že v ložnici, kde není zapotřebí tolik světla mám voál až na zem. V pokojíku je krátká záclona jen na zakrytí vršku starých oken a po výměně nebude záclona vůbec. V kuchyni a obýváku je teď provizorium, ale po nových oknech budou záclony nějaké jednoduché bez vzoru asi 40 cm nad parapet, aby se vešly kytky a soukromí bylo učiněno za dost.
Eva_13

Odeslatod Borra v Úte 07. Srp 2007 17:10:42

Dotaz k voálům-jak se to udržuje?Perete to normálně jako záclony a věšíte mokré nebo je to háklivější na údržbu?Mě se moc líbí,ale nikdy jsme to doma neměli,tak proto se ptám..Nemáte někdo fotku ,kde je máte použité na okně?
Borra

Odeslatod renna v Úte 07. Srp 2007 17:46:55

To bude i můj problém. Nejdříve jsem měla záclony až na zem. Bylo to elegantní, ale v zimě mi vadilo, že je zkrytý radiátor, tak jsem to vyměnila za kratší nad topení - to mi nevadí, i když jsem původně chtěla parapety a na ně kytky - za tou záclonou by to bylo o ničem a krátké -třeba do půl okna mi připadají jak ustřelené kecky, to raději nic nebo římskou roletku. V domečku sice radiátory nebudou,ale zase budu mít vedle sebe obývákové okno, kam bych dala dlouhou a kuchyské za linkou, kam dlouhá přijít nemůže, tak nevím, jak to nakonec dopadne.
renna

Odeslatod Mr.Scully v Úte 07. Srp 2007 18:27:02

Do pulky okna je to opravdu divne, ale stejne spatne reseni jsou zaclony az na zem (nemoderni + tezke, blokuji teplo z radiatoru apod.). Tak nevim, tesne pod parapet mozna?
Mr.Scully

Odeslatod Eva_13 v Úte 07. Srp 2007 18:33:08

Délka záclony je od zvyku a vkusu. Přijde mi přinejmenším hloupé si říct, že dlouhá záclona není moderní, tak si ji prostě nedám i kdyby se mi stokrát líbila.
U záclony mi jde o to, aby splnila svůj účel (tedy zútulnění a jakás takáš intimita) a taky aby byla praktická. Proto si nebudu dávat záclonu s délkou k parapetu, když na parapetu budou kytky. Taky si nebudu dávat záclonu až na zem, pokud mám topení které to kryje, ...
Eva_13

Další

Zpět na Bydlení a design