ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

Re: Selsky dvorecek...
28.08.2016 20:01
Re: Receptář selskéh...
28.08.2016 12:40
Re: 20 X 20 OR 15 X ...
26.08.2016 00:48
Re: Samolepky na zeď...
25.08.2016 19:51
Re: ZFP akademie zku...
28.08.2016 23:18
Re: Jaký kávovar na ...
28.08.2016 10:56
Re: Levandule...
24.08.2016 13:45
...
19.08.2016 10:51
Re: Hliníková okna...
28.08.2016 15:15
Re: obklady...
28.08.2016 10:48

FENG SHUI

Moderátor: Living

FENG SHUI

Odeslatod norea v Ned 15. Črc 2007 14:35:40

Ahojki, celkom by ma zaujímalo či neriešite vo svojich príbytkoch princípy feng shui a všetko čo s tým súvisí. Zaujímajú ma hlavne Vaše realizácie, informácie, rady a tipy ...

Pripájam úryvok článku:

KUCHYŇA A MIESTO OHŇA
Vo Feng Shui kuchyňa reprezentuje teplo a bohatstvo.

V kuchyni sa nachádzajú dva protistojné elementy: sporák reprezentuje Oheň, dres, umývačka riadu a chladnička reprezentuje Vodu. Tieto elementy sú v konflikte a musíte medzi nimi nájsť rovnováhu. Zmiernenie deštrukcie dosiahneme pomocou učenia o piatich živloch. Z tohto základného problému vyplýva, že kuchyňu neumiestňujeme do severného sektoru.

Až po celkovej hĺbkovej analýze celého projektu Vášho domova sa dá navrhnúť správne miesto na kuchyňu. Neumiestňujte kuchyňu do sektorov, kde by spôsobili deštrukciu živlov. Ak máte kuchyňu na severe, západe, alebo severozápade, potrebujete odborné ošetrenie. V tomto prípade radšej vyhľadajte poradcu.

Nie každý má možnosť si kuchyňu naprojektovať od základov. Väčšina z nás býva v panelákoch, kde už miesto kuchyne bolo vopred určené. Ako si teda ošetriť túto dôležitú miestnosť?

Ponúkam pár všeobecných rád pri najčastejších chybách:

Medzi sporák a dres (chladničku a umývačku) umiestnite neutrálny modul kuchynskej linky. Odporúča sa minimum 60 cm. Ak medzi nimi nemáte až toľko miesta, umiestnite medzi ne aspoň predmet z dreva (denko) alebo rastlinku.
Rastliny sú v kuchyni prospešné, patria k živlu drevo a tak dodávajú potrebnú energiu ohnivému elementu pri varení. Zároveň harmonizujú vzťahy medzi ohňom a vodou.
Kuchyna má mať dostatočne silné osvetlenie a prísun čerstvého vzduchu. Kuchyňa má mať pravidelný tvar, najlepšie ak je pôdorys štvorcový.
Najdôležitejším prvkom v kuchyni je sporák. Pre sporák,rúru (ohnivé ústa) máme tiež pár rád, ktoré si môžete preskúmať vo Vašom príbytku:

Sporák nesmie byť nasmerovaný na hlavné dvere. Ak máte tlačítka sporáku namierené na hlavné dvere zrejme nebudete vedieť ušetriť.
Sporák nesmie byť otočený na toaletu, energia vášho jedla odpláva preč.
Je veľmi nepriaznivé, ak je sporák na stene susediacej, kde je posteľ a máte tam hlavu. Ten istý zlý vplyv môže mať spiaci na posteli nad kuchynským sporákom.
Za sporákom musí byť pevná stena, nesmie byť za ním okno, alebo zrkadlo. Oprite o okno tácku, ktorá zabráni úniku energie.
Sporák nemá byť umiestnený tak, aby chrbát osoby, ktorá varí bol vystavený dverám. Tu vzniká pocit ohrozenia a kuchár prenáša do jedla tento nevedomý strach. Je to najhoršia poloha pre kuchára, kuchár by mal vidieť, kto do dverí vchádza.
Jedálenský stôl v kuchyni nesmie chýbať. Na stole má byť naaranžovaný dekoračný predmet, vyjadrujúci osobný živel matky rodiny a najbezpečnejšie miesto pri stole patrí živiteľovi rodiny. Obrazy v blízkosti jedálenského stola majú vyjadrovať hojnosť v podobe plných ovocných mís, na ktorých nesmú chýbať pomaranče. Pomaranč je symbolom jangovej energie zlatého slnka. Na jedálenský stôl dekorujte obrus, ktorý má v strede kruh. Kruh symbolizuje plnosť a súdržnosť. Tento symbol súdržnosti je veľmi vhodný, pretože práve tu sa odohráva stretnutie celej rodiny pri jedle, ktoré symbolizuje hojnosť. Stôl má vyjadrovať hojnosť a preto by Vám na stole nemala chýbať misa s ovocím, prevažne modrým hroznom, ananásom a pomarančami. Ak nemáte obrus s kruhom, použite na ovocie okrúhlu veľkú misu.

norea

Re: FENG SHUI

Odeslatod evados v Ned 15. Črc 2007 15:28:10

Ahoj, rekonstruuju cely byt a nez udelam nevratny krok, konzultuju se znamou na Feng Shui, jestli je to ok. Samozrejme neudelam nic, co bych nechtela, jen pro to, ze mi to poradi, ale zatim mi poradila vzdycky dobre nebo jsme hledaly kompromis. Nechci davat bez jejiho souhlasu cislo a zitra jedu pryc, ale koncem tydne to muzem dotahnout, pokud bude zajem z obou stran. Jinak nejsem zadny fanatik, ale par dulezitych veci mi pomoci Feng Shui zafungovalo tak, ze nezbyva mnoho prostoru pro pochyby. Predevsim se ale vzdycky ridim svym vlastnim instinktem, at si jakakoliv nauka rika, co chce. Beru to jako inspiraci. Precetla jsem o Feng Shui kde co, ale stejne jsem nebyla schopna se rozhodnout, tech pouceni je mnoho, proto uz na teorii trosku kaslu a radsi se ptam cloveka, ktery se tim zabyva. Vse dobre, eva :)
evados

Odeslatod evados v Ned 15. Črc 2007 15:29:51

jo, a je to Slovenka ;)
evados

Odeslatod norea v Ned 15. Črc 2007 15:37:33

Evados,

budes moja krvna skupina. Rovnkao nejdem bezhlavo "za ucenim" :-)))), par veci sa mi potvrdilo a pritahuje ma predstava zakomponovat FS do noveho byvania, preto by ma zaujimalo, ak si neskor najdes cas aspon par tipov z praxe. Uz teraz sa tesim, ak ides na dovolenku - prajem krasny cas, pohodu, papa, norea
norea

Odeslatod rybička v Ned 15. Črc 2007 16:22:53

Feng shui beru, ale ne doslova.

Treba "Ak máte tlačítka sporáku namierené na hlavné dvere zrejme nebudete vedieť ušetriť."

Myslim, ze knofliky se mnou po obchodech nechodi :-D a navic bude senzorove ovladani, smerujici nahoru...

V rade veci ma ale FS pravdu, ale ne proto, ze se bijou zivly Ohen a voda (sporak tesne vedle drezu), ale proto, ze je to jednoduse neprakticke a pro neprakticke lidi se lepe zapamatuje povesit do toho mista zvonkohru, nez si pamatovat, proc je to neprakticke. Zvonkohra to vyresi u techto lidi samozrejme jen vnitrne, srovnaji se s tim, pac s tim uz nic lepsiho v panelaku nejde udelat. Vscihni ostatni se s tim srovnaji taky, protoze jim nic jineho nezbyva, leda setritna novou kuchyn s novym usporadanim.

Obvykle takove berlicky nepotrebuju, to ze kuchar otoceny u sporaku zady ke dverim.. " Tu vzniká pocit ohrozenia a kuchár prenáša do jedla tento nevedomý strach. Je to najhoršia poloha pre kuchára, kuchár by mal vidieť, kto do dverí vchádza. "
se dá se vsim vsudy aplikovat na jakekoli pracoviste, ne kazda kuchyn muze mit kazdou cast pracovni plochy nasmerovanou tak, abychom videli na dvere. Mozna proto se rozsirily v kcuhyni ostruvky, ale stejne si je lidi skladaji jak je napadle a klidne u nich stoji zady ke dverim... Takze to taky nic neresi.
Uplne stejne pravidlo plati pro pracovni stul v pracovne - vsechny detske pokojiky maji stul tupe pod oknem. Jenze to si nemusim cist zadne FengShui, abych citila, ze kdyz pracuju a nekdo se mi cara za zady, ze je to neprijemne. Stul staci otocit kolmo k oknu, videt na dvere a ani mne nebude zajimat, co tomu rika FS, jestli je ve spravynch svetovych stranach, protoze zakladni problem jakehokoli pracoviste je vyresen. Tak proc se ucit poucky zvlast pro kuchyn, zvlast pracovnu, loznici atd, kdyz vsude jde jen o to, abychom se v prostoru citili dobre.
To jen male odboceni k tem pouckam...
rybička

Odeslatod norea v Ned 15. Črc 2007 17:08:47

rybicka,

isteze sa nejdeme ucit poucky, ale zmenou zauzivanych zvyklosti, mozme prist na to, ze veci mozu polahky fungovat lepsie - a to pomocou teorie FS a triezveho zvazenia.

Inak napriklad ja osobne, nemam dobry pocit z okruhlych stolov a ci to bude alebo nebude FS negovat, u mna je to proste tak.

Zase na druhej strane som stale (ja a teda cela moja rodina, manzel + 2 male deti) spavala bez zatiahnutych zaluzii, lebo som mala utkvelu predstavu, ze ked niektore dietatko v noci zaplace, lahsie sa zorientujem v nocnom sere poulicnych lamp. Napriek tomu som skusila zatiahnut zaluzie uplne (rada z FS) a spim ovela lepsie.

O tomto som chcela hovorit .. nie kopirovat veticky z netu, ale vypocut si par skusenosti. Ten uvodny prispevok bol skopirovany aj pre tych, ktori o FS nemali zdania. Mozno ich to zaujem a pridaju sa. Budem sa len tesit ...
norea

Odeslatod asalvo v Ned 15. Črc 2007 17:16:19

Evados, není to Zuzka M.?
asalvo

Odeslatod norea v Ned 15. Črc 2007 17:22:54

asalvo, podelis sa so skusenostami s FS poradcom? Odporucis? prosim, toto je pre mna este nove ...
norea

Další

Zpět na Bydlení a design