Ze starého nové?

Moderátor: Living

Re: Ze starého nové?

Odeslatod evaka2 v Pon 02. Dub 2012 1:44:50

Máš recht, blbě čtu :oops: Teď už jsem pochopila, děkuju za obrázek a najdu-li pracovní elán a i odvahu dám vědět výsledek (pokud nekoupím aspoň na velké skříně úplně nové dveře ;) ) a nebudu natírat jenom šuplíky od nočních stolků a ty hladké laminátové boky
evaka2

Odeslatod Jiťulka v Pon 02. Dub 2012 10:41:29

Já jsem to původně četla dobře, ale pak jsem to nějak zmotala :mrgreen:
Prvně dodělám pracovnu a pak se pustím do toho univerzálu. Koupila jsem si bílý jídelní stůl a už se to vedle sebe děsně tluče :confused:
Jiťulka

Odeslatod vesla v Sob 07. Dub 2012 14:40:00

LoremIpsum napsal:
evaka2 napsal:Moochero, to ne-e...
LoremIpsum, to by šlo.. Jak to bylo s tou předúpravou ? Nějak drasticky očištěné ? A drží to ? Já bych pro svou spokojenost asi potřebovala nátěry tři, ale jinak dobrý! :lol: Popřemýšlím o tom, díky za ukázky, čumim, co si někdo taky dokumentuje a jak je to užitečný !

Holky, nepořádně čtete.

Tím Balakrylem jsou natřené surové desky, takže tam bylo potřeba jen přetmelit díry a lehce přešmirglovat pak natřít, přešmirglovat... Nátěr drží jak přibitý. Ale asi je to tím, že je to holt první nátěr na ideálním podkladu.

Sektor Princip jsem potřebovala natřít krycím nátěrem, jak vypadá výsledek přikládám, ale je to bílé, jen to má plastickou kresbu dřeva, a to stejně vidět na fotce není. Tam jsem použila asi nátěry čtyři, možná i pět, protože ( ;) jak už jsem psala dříve) ještě i do druhého nátěru prosakovala hnědá z původního podkladu (mořidlo nebo leštěnka???). Prozatím nátěr drží, před natíráním jsem skříňku důkladně vydrhla a snad i odmastila ( ;) jak už jsem psala dříve). Nepředpokládám u něj žádné velké zatížení, takže nátěr vydrží, bo musí a nebude se loupat, bo nesmí.
Jinak - před natíráním jsem odšroubovala sokl i čela zásuvek a všechno natírala sólo, bo nemám ráda, když se ve spojích stéká barva, vypadá to pak tak umolousaně.

Jako bonus přikládám foto mé nejnovější renovace, je to stoleček, který stál cca 10 let na balkóně a předtím snad víc než 50 let sloužil v dědečkově dílně. Přidala jsem mu polici, takže bude sloužit jako regál, police i horní deska jsou nové. Ale zbytek včetně kování na šuplíčcích je původní. Nejtěžším úkolem bylo sehnat hřebíčky v adekvátní velikosti a barvě ke kování.

Stálo to za to! :smiley14:
vesla

Odeslatod KatkaKK v Úte 20. Lis 2012 16:57:58

Hezký den, ráda bych vás poprosila o radu. Možná že už jste to tu probíraly, ale bohužel nemám čas to všechno číst, tak se nezlobte. Mám komodu tzv. holandský nábytek tmavohnědý dub z bazaru a chci jí zesvětlit. Můžu jí zbrousit šmirglem a následně nalakovat bezbarvým lakem nebo navoskovat? Bojím se trochu abych to neudělala flekaté a nezničila ji.Zbrousit jsem ro zkusila na kousku bokem a vypadá to dobře. Jen to bude makačka a ta spotřeba šmirglů... Nemáte nějaké fígle? Moc děkuju za všechny rady. :) :) :)
KatkaKK

Odeslatod gryllus v Ned 02. Pro 2012 18:58:31

Radši bych voskovala, než lakovala - pokud lak, tak nějakou vodou ředitelnou polomatnou bezbarvou disperzi. Na rovné plochy je nejlepší ruční pásová bruska - manžel takhle renovoval jídelní stůl (deska z masivního dubu dělaná na zakázku, lakovaná tvrdým lakem, ale po 10 letech lak popraskal a dost zhnusněl, jak se pod něj dostala voda). Na ten tvrdý lak byla děsná spotřeba brusného pásu, ale dopadlo to moc dobře, desku jsme pak napustili olejem na kuchyňské pracovní desky.

lustr2.jpg

Ještě mi to u tématu "ze starého nové" nedá, abych se nepochlubila. Dnes jsme zavěsili lustr, který se minimálně od r. 1945 válel na půdě rodičovského domu. Tedy - to, co jsem z té půdy snesla, byla jedna rozbitá mosazná korunka bez elektrických střev a bedýnka od jablek plná značně nekompletních ověsků ze dvou lustrů.Ale, jak vidíte, mám šikovného muže, který spravil kovové části a elektriku, a zimní večery jsou dlouhé tak akorát na navlékání korálků :-)
Přílohy
lustr1.jpg
gryllus

Odeslatod Jiťulka v Ned 02. Pro 2012 23:03:23

No to je paráda :smiley15: škoda, že naši nemají takovou půdu :mrgreen:
Ale také se pochlubím svým asi 14 dnů starým repasem:
Přílohy
07.JPG
stará plastová provizorka z kauflandu
07 (5).JPG
a ejhle - designový kousek :o)
Jiťulka

Odeslatod Abi v Úte 30. Dub 2013 11:59:54

Omlouvám se, jestli se budu opakovat s něčím, co už tu bylo, pokud mě odkážete, že se to už probíralo, tak se pokusím diskuzi dočíst.

Potřebuji natřít starší obyvákovou stěnu. Povrh je dřevěná dýha. Tím, že je dřevěná jsem si jistá. není to lakováno, má to takový ten matný vzhled. Z tohot nábytku potřebuji udělat nábytek do dětského pokoje. Chci ho natřít barevně.

Nábytek byl léta ošetřován leštěnkou Diavou - takovou tou červervenou (je tmavě hnědý).

Má někdo radu jak dostat nános leštěnky dolů? Tedy jinak než osmirkováním? Nevadilo by mi, kdyby povrch dýhy zmatněl, nebo tak něco, vzhledem k tomu, že se to bude natírat komplet. Chtěla bych se, pokud to půjde, vyhnout smirkování.

Děkuji
Abi

Odeslatod dokecik v Čtv 09. Kvě 2013 16:12:22

super ,paráda :))) podobné tipy naleznete i tu : http://bydleni21.cz/
dokecik

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design