Ze starého nové?

Moderátor: Living

Re: Ze starého nové?

Odeslatod vesla v Pon 26. Bře 2012 17:03:07

Scrabble napsal:Taky jsem se dočkala křesel
IMG_7250.jpg
IMG_7250.jpg

Moc pěkný, mně se líbí, že jsou každý jiný.......sjednocený barvou :palec_up: :palec_up: :palec_up: :palec_up:
vesla

Odeslatod evaka1 v Pon 26. Bře 2012 17:21:02

Anonko, díky, dopadnu asi taky tak: přeberu, vyházím.. :) Ale docela mě to štve, až na tu dneska už úděsnou povrchovou úpravu to byl hodně šikovný sektor, ale málo platný, svoje si už odsloužil :cry: Tak díky za zprávu !
evaka1

Odeslatod Jiťulka v Stř 28. Bře 2012 11:26:34

Ahoj, taky plánuju natřít starý univerzál a zatím také nevím čím.
Asi před dvěma lety jsem natírala balakrylem na bílo starý dřevěný obklad, což je asi totéž. Není to špatné, ale člověk na to musí být opatrný. Kde se něčím ťukne, tam to oprýskne. Budu to řešit tak, že to občas přetřu - co už nadělám :roll:
Ale kdybyste někdo věděli o lepším nátěru, napište, budu velmi vděčná :smile-03:
Jiťulka

Odeslatod evaka1 v Stř 28. Bře 2012 18:24:35

Na natírání Univerzálu by se měl vyhlásit nějaký celostátní výzkumný projekt, ne ? :lol: Kdekdo by chtěl.. a nikdo neví jak.. Toho odprejskávání se právě taky bojím :(
evaka1

Odeslatod Jiťulka v Stř 28. Bře 2012 23:59:43

Evaka1: výzkumný projekt - to je ono :P

Moochera: s tou fólií si nejsem tak jista. Zvažuji sice nátěr na bílo a horní plochy potáhnout fólií "dřeva", ale na polep celého nábytku bych si netroufla - bála bych se detailů. A nechtěj vědět, kolik by to stálo :smile-42:

Cvičně jsem natřela jednu sólo skříňku (1 balakryl + 1 tónovačka + kousek DCfixky + kousek přilnavé fólie = 370 Kč). Malé děti již nemám, tak by to snad mohlo chvíli vydržet neotlučené :smiley14:
Dekorace teprve přijdou na řadu a sorry, kvalitnější foto nemám, foťák dosloužil a nový prý dostanu k narozkám :smiley25:
Přílohy
Obraz1239.jpg
DSCN5694zm.JPG
Jiťulka

Odeslatod anonka v Čtv 29. Bře 2012 7:15:18

Jiťulka napsal:Evaka1: výzkumný projekt - to je ono :P

Moochera: s tou fólií si nejsem tak jista. Zvažuji sice nátěr na bílo a horní plochy potáhnout fólií "dřeva", ale na polep celého nábytku bych si netroufla - bála bych se detailů. A nechtěj vědět, kolik by to stálo :smile-42:

Cvičně jsem natřela jednu sólo skříňku (1 balakryl + 1 tónovačka + kousek DCfixky + kousek přilnavé fólie = 370 Kč). Malé děti již nemám, tak by to snad mohlo chvíli vydržet neotlučené :smiley14:
Dekorace teprve přijdou na řadu a sorry, kvalitnější foto nemám, foťák dosloužil a nový prý dostanu k narozkám :smiley25:

Jiťulko máš to krásné :palec_up: to ale není Univerzál, že ne? Jde o to, že povrchy různých nábytků se chovají pod různými barvami různě..........O folii uvažuji na velkou polici pod stropem koupelny, ta role stojí 700,- :smilie10: :sick: , barvy jsou zatím opravdu levnější....
No letím, dělám ze staré koupelny novou a protože nejsou lidi tak vlastní rukou, předevčírem jsem spárovala, dnes jdu penetrovat sádroše. Pokud neupadnu do kómatu, není mi zrovna moc dobře.

Co je ten stastadv za šílence?? :smilie10:
Život není to co chceme, ale to co máme.
Vím, že nic nevím.................
anonka

Odeslatod LoremIpsum v Čtv 29. Bře 2012 7:44:53

evaka1 napsal:Na natírání Univerzálu by se měl vyhlásit nějaký celostátní výzkumný projekt, ne ? :lol: Kdekdo by chtěl.. a nikdo neví jak.. Toho odprejskávání se právě taky bojím :(

:-D celostátní projekt

To olupování může být způsobeno i nedokonalým odmaštěním.
Já teď natírala Balakrylem s cca 2 roky prošlou expirací (bylo mi ;) líto ho vyhodit) surové desky a na nich nátěr drží jak přibitý. Ty desky slouží jako police v předsíni a každý den po nich šoupám kabelkama, kabelama, hromadami papíru vydolovanými z poštovní schránky... a po cca tříměsíčním provozu jsou bez újmy.
Na starou skříňku ze sektoru Princip (mladší a trošku exkluzívnější bratr Universalu, anžto má dýhovaný dubem i korpus) jsem pro zichr použila vodouředitelý Genius Pro, mám s ním ve srovnání s Balakrylem lepší zkušenost z dřívějška, navíc má v bílé ČTYŘI odstíny, teda počítám-li světlou slonovou kost za bílou. No a ten Princip prosakoval hnědě (asi příliš ;-) kvalitní leštěnka) i do druhého nového nátěru, a to i přes důkladné vydrhnutí původního povrchu kartáčem, saponátem a švédskou utěrkou a přetření hadrem napuštěným benzínem. Prozatím ale slouží bez újmy a vzhledem k tomu, že bych ho jinak vyhodila a koupila nějakou novou bílou skříňku, rozměrově stejnou - šlo mi hlavně o barvu, tak počítám, že už to navěky bude OK. Uschovaný zbytek barvy to jistí :D
P.S.: A když zbytek vyschne, koupím novou pikslu barvy.
Pozn.: Tento příspěvek zcela určitě neměl vyznít negativně.
LoremIpsum

Odeslatod evaka2 v Čtv 29. Bře 2012 14:35:40

A nemá ten Princip nějakou jinou, lepší povrchovou úpravu ? Mě totiž připadá, že na Univerzálu není dýha ani na těch dvířkách, o bočnicích nemluvě. Tam je jakési hladké natištěné lamino či co a že je na dvířkách opravdu dýha bych taky pochybovala, ty mi připadají taky nějak podivně umělý. Taky jsem se podĺe toho k nim po celou dobu chovala, občas jsem je vydrbala nějakým saponátem, myslím, že jednou i cifem a snad jen jednou za celá ta desetiletí jsem na to vzala nějakou leštěnku. Vzhledem k tomu, že mi nepřipadalo, že by to byl nějaký rozdíl, až na to, že to trochu ztmavlo, jsem to už nikdy neopakovala.
evaka2

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design