Novostavba s předzahrádkou

Moderátor: Living

Novostavba s předzahrádkou

Odeslatod kuzba v Pon 26. Úno 2007 10:08:02

Pěkný den,
kupujeme si byt v v přízemí pětipatrové novostavby, součástí je i cca 50m2 předzahrádka. Bydlíte někdo také v přízemku s předzahrádkou_ jaké mážte zkušenosti, například s chováním sousedů nad vámi, jaký je pocit bezpečí atp? Díky za každý postřeh.

kuzba

Re: Novostavba s předzahrádkou

Odeslatod fufák v Pon 26. Úno 2007 10:44:56

Tak to jsme na tom stejně,taky kupujeme byt s předzahrádkou,je tedy větší /270m2/.Máme tam mít ve standardu předokení žaluzie,tak ty nám snad k pocitu bezpečí pomohou.Jak to řeší lidé v RD?
fufák

Odeslatod Betty v Pon 26. Úno 2007 11:00:19

Ahojky, nas byt ma predzahradku malickou - 30 m2(je v prizemi do dvora), do ulice 1. nadzemni patro. Nad nami je uz jen jeden byt, ale kolmo kousek vedle nas (sousedni predzahradka) 5patrovy blok.

Pro zvyseni pocitu bezpeci mame predokenni rolety (mam pocit, ze jsem odizolovana od pripadneho nocniho uchylaka, ktery by se ke mne chtel dostat z predzahradky:-)), až budou peníze, tak půjdeme ještě do

My mame sousedy relativne ok, z kolmeho balkonu sice hazeli nedopalky a plivali chrchle, ale s temi si to vyridili sousedi, co jsou primo pod nimi, takze to ustalo. Ale vim, ze jina sousedka z toho vysokeho bloku, ma strasny problem se sousedy, je tam hodne bytu pronajatych. Ona ma zrovna chudak hodne velkou a pestenou predzahradku, narvala do ni skoro 100tis. Porad tam nachazi nejaky odpadky, cigaretovy spalky, strepy od lahvi..

Jeste bych chtela rict, ze pokud ma predzahradka nejak vypadat, tak to je financne celkem narocne. My ji osazujeme postupne, nechali jsme si tam navest novou zeminu, rostliny v truhlicich ve vetsim mnozstvi jsou taky dost palka!

Betty

Odeslatod Betty v Pon 26. Úno 2007 11:01:22

Vypadl kus věty:
..až budou peníze, tak půjdeme ještě do bezpečnostních folii...
Betty

Odeslatod Betty v Pon 26. Úno 2007 11:03:43

A ještě jedna věc: v podobnem byte jsem bydlela v pronajmu a vykradli nas pres balkonove dvere! Byli jsme napojeni na bezpecnostni agenturu, takze se nic neztratilo, ale nebylo to prijemne.

Presto mi tento typ bydleni tak vyhovuje, ze me neodradilo ani to vykradeni.

Ovsem POZOR: pokud se tesite na vecerni letni posezeni na predzahradce, tak to vetsinou neni v bytovem komplexu mozne. Silene se tu nese zvuk a brzy by Vam vsichni nadavali, ze narusujete nocni klid.
Betty

Odeslatod Káča007 v Pon 26. Úno 2007 11:09:51

"my" jsme to vyřešili tak,že byt s předzahrádkou si koupili naši známí a my byt nad nimi - odpadky jim tam určitě házet nebudememe a nad námi už žádný byt není 8-)
Káča007

Odeslatod fufák v Pon 26. Úno 2007 11:26:37

tak to je skvělé řešení (tu).Ono stejně dokud tam člověk nebude bydlet,tak nemůže soudit,je to asi o štěstí,buď budou sousedi slušní nebo (new_pig)
fufák

Odeslatod Betty v Pon 26. Úno 2007 12:10:00

Ano, je to o stesti.

Dovolim si zkopirovat z jine diskuze (autori Ales a Irca):
"Prosím sousedy nevyhazovat z balkónů a střech žádné předměty na zahradu !!! O čůrání jsem psal už minule.

Dnes jsem se nestačil na zahrádce divit confused smiley confused smiley confused smiley dřevotříska zabořená pod dopadu hluboko v zemině, stihla za letu rozříznout vyplétaný plotový dílec, v tu chvíli tam šlo o život
new_silly Rozhodně se nejednalo o nehodu, kdy by "něco " upadlo. Leželo to až u gabionu.
Kromě toho jsem našel kus podlahové lišty buk B, takže kdo pokládal zrovna bukovou podlahu, nechť laskavě dá do pořádku i místo zásahu. "

Přílohy
img_0898.jpg
image/jpeg
img_0898.jpg (45.06 KB) Zobrazeno 503 krát
Betty

Další

Zpět na Bydlení a design