Bidet nebo bidetová sprška

Moderátor: Living

Re: Bidet nebo bidetová sprška

Odeslatod KM2V v Čtv 01. Bře 2007 17:47:02

Máme v plánu to co TROSKA, :D ovšem za jinou cenu.
KM2V

Odeslatod Monča v Ned 18. Bře 2007 15:06:27

Začala jsem také uvažovat nad bidetovou sprškou a potřebuji zjistit pár věcí.
Dá se bidetovou sprškou naplnit 2l plastová lahev - používám na zalévání balkonových kytek kanistr a potřebuji ho někde naplnit (už nebudeme mít vanu a ve sprchovém koutu to nejde).
Jak se suší zadek po použití bidetové spršky? Toaleťákem, ručníkem nebo nějak jinak?
Monča

Odeslatod Ladena v Ned 18. Bře 2007 16:32:42

Bidetovou sprškou naplníš cokoliv. Je to skvělá věc když například potřebuješ něco vypláchnout /ideální v případě ležícího pacienta,kdy je potřeba vypláchnout nádobu/, nebo umýt zablácené boty,atd. My jsme osušování vyřešili tak, že máme na stěně na stěně připevněný zásobník na papírové ručníky a samozřejmě malý odpadový koš.
Ladena

Odeslatod intheair v Pon 19. Bře 2007 9:37:37

Muze me nekdo popsat jak se vlastne bidet ci sprska pouzivaji ? V pripade muzu i zen ? V diskuzich zde se neustale pise jak je to vyhodne a perfektni ale nejak me unika asi ta super vyhoda oproti toaletaku. Navic si nedovedu predstavit jak si nad zachodem mydlim predek ci zadek a po te utiram aniz by me voda nasledne pri utirani tekla po nohach dolu. Ptam se seriozne tak doufam, ze budou i seriozni odpovedi. Dekuji.
intheair

Odeslatod Ladena v Pon 19. Bře 2007 11:15:30

Existence spršky rozhodně neznamená, že není potřeba používat toaletní papír. A rozhodně chvíli trvá, než se s ní člověk naučí zacházet. Beze studu - je to tak, že když se chceš po použití toalety ošetřit vodou ze spršky /mluvím za ženy/, musíš pořádně rozkročit nohy /kalhotky buď nemít, nebo je mít až u země/ a směrem zepředu dozadu směrovat proud vody. Ostatně sprška se dá podle otevření kohoutku použít buď silněji nebo slaběji. No a pak použiji papírový ručník, který pak lze odhodit do koše,protože je jen mokrý /ne vždy/.
Abych ti poskytla informace v celé šíři, zeptala jsem se manžela, jak spršku používá on - takže pravou rukou použíje vzadu spršku shora dolů, přiloží ji tak, aby proud vody nepostříkal všechno kolem . Stačí ?
Ladena

Odeslatod intheair v Pon 19. Bře 2007 12:45:32

to Ladena: Dekuji. U zenskych si to dovedu predstavit ale u chlapu si dost dobre nedokazu predstavit jak to udelat. Kdyz si sednu na normalni WC tak jsem tam akorat zepredu i zezadu a to jsem strizlik. A po te aniz by me zavazel predek nebo jim vymetal misu si nedokazu predstavit jak si umyt zadek aniz bych se nadzvedl a voda me nestekala po nohach do bot :o))))
intheair

Odeslatod Akcina v Pon 19. Bře 2007 14:20:19

Ta sprška je docela malá, takže se s ní snadno manipuluje. toaleťák každopádněě používáme taky, a někdy po něm spršku. Utíráme se do malého ručníčku určeného na tyto partie. Chce to jen trochu cviku.
Akcina

Odeslatod lotr mexický v Sob 15. Pro 2018 4:21:58

Monča napsal:Začala jsem také uvažovat nad bidetovou sprškou a potřebuji zjistit pár věcí.
Dá se bidetovou sprškou naplnit 2l plastová lahev - používám na zalévání balkonových kytek kanistr a potřebuji ho někde naplnit (už nebudeme mít vanu a ve sprchovém koutu to nejde).
Jak se suší zadek po použití bidetové spršky? Toaleťákem, ručníkem nebo nějak jinak?

Tak asi takhle. Pokud máte dostatek místa, tak klidně samostatný bidet + sprška, abys mohla napouštět ty nádoby. My to máme úplně přesně stejný případ, po rekonstrukci koupelny před několika léty jsme přišli o vanu. Už bych to nikdy neudělal a nikomu to také nedoporučuju! Jelikož my máme místa málo, tak jsem koupil bidetové sedátko a pouze na studenou vodu. Ta teplá je zbytečná, protože to používáš jen krátce a ta voda není přece ledová. Vždyť trubky vedou ve zdech vnitřkem bytu, tak musí voda mít pokojovou teplotu. Vážně to je jen o zvyk při prvním použití, je to takové spartánské ...? Navíc, kdo má hemeroidy, má se omývat studenou vodou, aby se to stahovalo. Alespoň takové mám informace od zdravotníků. Já na to také trpím a už bych si to bez bidetu nedokázal představit. Utírání řeším ručníkem, který mám pověšený na háčku nalepeném na obkladu. Ono to trochu opláchne i pytlík, tak si vezmu do ruky ručník, mírně se nadzvednu nad mísu a nejdřív osuším předek a postupně přejdu k zadku. Je to tak jednoduché a logické. Stanese, že sem tam ukápne nějaká kapka na prkýnko, tak to otřu toaleťákem. Používám to sám, protože baby to odmítají používat, jsou líné se otočit dozadu a rozcapit nad wc mísou. Vymlouvají se na to, že se ženská meje odpředu do zadu, ale to právě takto splňuje. Já sedím pořád stejně, čelem dopředu a jen otočím knoflíkem, kterým se pouští voda. Výrobce to má přesně nasměrováno, takže to stříká tři jemné pramínky vody na správné místo. Nechá se nastavit různý tlak, takže to umí i onu partii namasírovat. Ale pozor, nepouštět to moc silně, protože velký tlak by mohl na jemném masíčku způsobit i defekty. Dokáže to zabolet, jako když si tam vrazíte něco špičatého. A pokud začnou hemeroidy zlobit, tak to studená voda příjemně zchladí a zklidní = tlumí to zánět. A na závěr ještě reakce na dotazy, kam s případnými papírovými ubrousky, kdyby se někomu nelíbili ručníky na záchodě. Vždyť je to přece stejný papír, jaký se používá na toaleťák. Tak pokud toho tam nehodíte najednou kilo, tak to normálně spláchnete. Stejně tak i kuchyňské utěrky. Já je použité nosím z kuchyně na záchod a tam je splachuju. Přece to nebudu rvát do popelnice a platit za to. Co jde spláchnout, to tam pošlu. Samozřejmě, že pouze ekologické věci. Nejsem prase, abych tam lil barvy, nebo ředidla, či pohonné hmoty a jiné sračky.
Doufám, že to někomu pomůže, snažil jsem se to vylíčit co nejpodrobněji. Vřele to každému doporučuji.
lotr mexický

Předchozí

Zpět na Bydlení a design