Jak změnit koupelnu?

Moderátor: Living

Jak změnit koupelnu?

Odeslatod Kája F. v Úte 02. Led 2007 16:13:14

Prosím poraďte. Máme koupelnu sice rekonstruovanou před 9 lety, ale podle vkusu tchyně a to dost úděsně. Je celá v barvě bahama, takže dost tmavá, navíc má strop ve výšce 210cm, což je sakra málo a osvětlená je jen 3 zapuštěnýma bodovkama. Kachlíky jsou od shora až dolů, kolem dokola. Vana je taky bahama, jediné, co jsme už přeměnili je umyvadlo a skříňka pod a zrcadlo nad ním. A o co mi vlastně jde. Dá se něco udělat s obkladačkama? Existuje třeba nějaká barva, kterou by se daly přemalovat? A v lepším případě i vana? Nebo je jediné řešení vzít do ruky kladivo, všechno vymlátit a začít znova (z toho bych tedy moc na větvi nebyla...)?
Za rady díky.
Kája F.

Re: Jak změnit koupelnu?

Odeslatod asalvo v Úte 02. Led 2007 16:20:31

Barva na obkladačky existuje, bylo to v Marianne bydlení.
asalvo

Odeslatod uška v Úte 02. Led 2007 17:22:20

V bydlení je hra ukazovali barvu na obkládačky, ale to byly takévé malé skleničky pouze na opravu nějakých direk po vrtání. Dá se nalepit další vrstva dlaždiček na tu původní. Trochu se zmenší prostor. Nedá se to vyřešit doplňkama? Chtělo by to foto.
uška

Odeslatod Macula v Úte 02. Led 2007 17:35:47

Řešila jsem nedávno něco podobného.Také 9 let stará koupelna, která se mi teď zdála "vyblitá".Vše svétlé.Na barvu jsem se ptala,ale bez úspěchu.V barvách o ní nic nevěděli.Natřít by kachlíky sice něčím šly, ale vždy by se musel zdrsnit povrch a tím nezvratně poškodit.Tak jsem zakoupila samolepící tapety a koupelnu oživila barvami.Koupelna vypadá krásně, je barevná podle momentálního rozpoložení a může se kdykoli zase změnit.
Přílohy
wc_2.jpg
image/jpeg
wc_2.jpg (24.12 KB) Zobrazeno 6900 krát
wc.jpg
image/jpeg
wc.jpg (51.71 KB) Zobrazeno 6912 krát
koupelna.jpg
image/jpeg
koupelna.jpg (45.38 KB) Zobrazeno 6898 krát
Macula

Odeslatod zuzankafi v Úte 02. Led 2007 17:40:41

Pokud můžu radit, tak barvu na kachličky prodává firma Dulux, kterou seženete např. v Obi. Toto téma nás zajímalo asi před rokem, kdy jsme bydleli ještě ve starém bytě a kachličky tam byly šílené. Mají ji v několika odstínech, základní bílá stojí asi kolem 600Kč. Barevné varianty jsou o něco dražší. U nás to Obi mělo na objednávku. Bohužel jsme to nakonec vzdali, protože jsme se rozhodli přestěhovat, takže nemám vlastní zkušenost. Ale viděla jsem to touto barvou natřené i v časopise Bydlení a vypadalo to fakt dobře.
zuzankafi

Odeslatod klara.hei v Úte 02. Led 2007 17:50:33

to Macula: použila jsi nějakou speciální tapetu? lepila jsi to po jednotlivých obkládačkách zvlášť? ještě jsi to dál povrchově upravila? jak dlouho už to drží?
klara.hei

Odeslatod Macula v Úte 02. Led 2007 18:10:42

Jedná se o tapety d-c-fix.Jsou umělohmotné,tenké a velmi dobře drží.Koupelnu mám sice teprve od prosince,ale na chalupě máme otapetovanou kuchyňskou linku a drží to už 10 let.A to při vaření je pára, protože tam není digestoř.Akorát jsem kachlíky umyla a vytřela do sucha.Raději jsem to nedávala na kachlíky na zdi nad vanou, kam přímo proudí voda ze sprchy.Na fotce je to vidět.Tapeta se dá krásně mýt vlhkým hadrem.Ty oranžové a zelené obdélníky jsem rozměřila podle kachlíků.S mozajkou to nešlo,protože kostičky nelícovaly s kachlíkama,tak jsem to polepila celé.
Macula

Odeslatod gimulka v Stř 03. Led 2007 5:49:09

Ahoj zrovna řešíme něco podobného, koupili jsme si úplně nový byt a jediné co mi tam vadí jsou světlé obklady v koupelně, taky jsme se to rozhodli řešit stejně jako Macula, ale zatím nemám odvahu, ale po tom co jsem si přečetla toto téma a viděla fotky tak se do toho pustíme a pár čtverečků na kachličky dáme. Chceme mít koupelnu bílo červenou, takže zatím mám nakoupený pouze červený kelímek na kartáčky a ručníky. Jinak tam nemáme zatím ani nábytek, ten bychom rádi chtěli v odstínu červené, ale jenom nějaké části nábytku... :)
gimulka

Další

Zpět na Bydlení a design