Zkušenosti se sušičkou prádla?

Moderátor: Living

Zkušenosti se sušičkou prádla?

Odeslatod Evina3 v Pon 18. Zář 2006 18:50:39

Začínám uvažovat o koupi sušičky na prádlo. Mohli by jste mě prosím napsat, jaké máte se sušičkou zkušenosti, zda by jste si ji znovu koupili, podle čeho vybírat atd.? Koukala jsem, že sučičky jsou kondenzační a odvětrávací, jaký je mezi tím rozdíl? A dáváte do toho veškeré prádlo nebo jen některé? Neničí se tím prádlo? Je hodně zmačkané nebo naopak ubyde žehlení?
Taky me zarazila spotřeba energie. I u dražších sušiček to bylo tak C, někdy i D :shock:
Zvedl se vám o hodně odběr elektřiny? Ale moc mě láká ta možnost míi prádlo od hození do pračky za dvě hodiny zase čisté ve skříni.
Neznám nikoho v okolí, kdo by sušičku měl, proto budu vděčná za každý ohlas.
Evina3

Re: Zkušenosti se sušičkou prádla?

Odeslatod ivetac v Pon 18. Zář 2006 18:54:36

uz zase!!!! Ved si skuste ludkovia dat do vyhladavania slovo susicka a mate dorana co citat!!!!!!!!!!!!!!!
ivetac

Odeslatod renna v Pon 18. Zář 2006 19:17:21

Já jsem ještě neodpovídala, tak odpovím. Sušičku mám 1 rok. Prádlo se ničí více, ale stojí to za to. V létě suším venku.Žehlení mám méně než polovinu, když suším v sušičce. Povleční bavlněné se žehlit musí, taky taková ta obyčejná levná bavlněná trička. Většina prádla když se hned poskládá, tak se žehlit nemusí. Problém je, že většina prádla má stále na etiketě zákaz sušení v sušičce. Ničí se hlavně pogumované obrázky a elastické prádlo. Spotřeba el.je větší, měli jsme spočítáno, že nás vyjde jedno sušení asi na 12 Kč.
Některá trička se po prvním sušení trochu srazila, tak s tím počítám a kupuji malinko větší.Když se bojím tak to tam nedám, ale dávám většinu prádla. Nádherné jsou ručníky, měkké, jak nové. Ty jediné tam dávám i v létě. Nemám balkón, už si nedokážu představit bez sušičky. Bude i v baráku, až zrekonstruujeme.
renna

Odeslatod EvaBl v Pon 18. Zář 2006 19:22:10

Iveta má pravdu :X
Kondenzační - páry se kondenzuji do nádobky,kterou pak vyleješ ( nebo voda může stejně jako odpad rovnou být vyvedena do zdi). Odvětrávací - zásadní podmínka - místnost, kde se suší, musí být dostatečně odvětrávána oknem, protože se páry v podstatě vypouští do vzduchu.
2v1 - tj. pračka se zabudovanou suškou, nelze najednou prát a sušit, zvyšuje se spotřeba vody, protože se suška chladí vodou, nevejde se náplň pračky najednou do sušky.
Mám levnou, v setu s pračkou, nejjednodušší - nastavit čas a jestli chceš vzduch více nebo méně horký.
Míra žehlení je individuální a záleží taky na zkušenostech - u jednoduchý sušek vytáhnout prádlo v pravou chvíli.
V zimě suším víc než v létě, ale i v létě suším třeba froté ručníky, ložní, džíny apod. Na cedulky s přeškrtnutým symbolem sušky kašlu.
Koupila bych ji znovu.
EvaBl

Odeslatod Helass v Pon 18. Zář 2006 21:15:59

Ano, diskusí na toto téma tu bylo již několik. Pro mě je k nezaplacení, když mi v pátek večer přijedou domů 2 studentky VŠ, každá s balíkem prádla a v neděli odjíždějí. A venku leje nebo mrzne. Taky nepřeháním štítky na prádle, ale pokud si nejsem jista, dám radši menší teplotu a podle výsledku se řídím při dalším praní. Prádla k žehlení výrazně ubylo, ručníky super. Ta spotřeba elektřiny za to stojí. :)
Helass

Odeslatod Zaza v Úte 19. Zář 2006 8:02:51

Mám pračku se sušičkou už dvanáct let (chudinka pračka, u nás dostává co proto), podle četnosti závad v poslední době bych řekla, že se blíží její konec.
Sušičku používám jen občas,pokud je potřeba něco rychle dosušit,hlavně v zimě.
Vzhledem k tomu, že nejde nechat celá várka vypraného prádla na sušení, věším už rovnou všechno. A je taky pravda, že spotřeba energie je u nás i tak gigantická.
Další pračka bude bez sušičky, volila bych ji jen v případě, že budu bydlet v garsonieře bez možnosti jiného sušení.
(totéž kamarádka,se kterou jsme se minulý týden na toto téma bavily) :)
Zaza

Odeslatod ed v Úte 19. Zář 2006 8:41:41

Helass: ubylo prádla k žehlení sušením v sušičce? Já ji používala chvilku, byla v bytě, který jsme měla pronajatý, ale přišlo mi, že je žehlení naopak víc, ale asi jsem s ní neuměla dobře zacházet :S Pro míň žehlení udělám cokoliv (new_rotfl)
ed

Odeslatod coronela v Úte 19. Zář 2006 10:14:29

Mám ji od zimy, kdy jsem se naštvala na počasí a všechno kolem zašla jsem do elektra a koupila ji v setu i s pračkou. Mám ji na 6 kg prádla a jelikož jsem líná jako veš, už nesuším ani v létě na sluníčku, kašlu na nějaké voňavé prádlo navoněné zahradou. Ve skutečnosti mi sušička posbírá veškeré zbylé nečistoty z prádla, tzn vlasy, smítka, atd takže mám pocit, že mám to prádlo daleko čistější než ze zahrady. A suché je rozhodně dříve než na sebeteplejším sluníčku. A co se týče spotřeby, hold každý si to musí nějak zdůvodnit, já třeba nekouřím, takže to mám vyřešené. :D A na etikety na prádle se taky nedívám a zatím dobrý. Mimochodem sušičku si oblíbil i manžel :D
coronela

Další

Zpět na Bydlení a design