Předokenní rolety Velux

Moderátor: Living

Re: Předokenní rolety Velux

Odeslatod Jardaah v Stř 12. Črc 2006 16:32:32

Jinak v otázce, jestli jsou lepší žaluzie nebo rolety, záleží na tom, kterou vlastnost preferujete. Jako stínící prvek jsou jednoznačně lepší žaluzie. Rolety lze ale zase využít i jako bezpečnostní prvek, v tomto ohledu žaluzie neuspějí (zloděj přestřihne vodící žebříček a žaluzie spadnou na zem), pokud tedy neinvestujete do opravdu špičkových žaluzií GM200 - ty totiž nemají žádné přístupné vodící prvky, všechno je integrované uvnitř vodících lišt, takže z pohledu zloděje stejná situace jako u rolet. Tyto žaluzie jsou ale o cca 40 procent dražší než žaluzie "Z".

Dalším parametrem je velikost a tvar schránky. Žaluzie vyžadují sice menší šířku schránky, ale mnohem větší výšku, což může být při dodatečné montáži problém. V případě nové stavby je na to možné připravit projekt a pak to problém samozřejmě není.
Jardaah

Odeslatod Perky v Pát 14. Črc 2006 20:05:52

Jardaah prosím Tě můžeš mi poradit, které žaluzie jsou lepší s profilem C nebo Z? Byla jsem dnes v jednom obchodě kde prodávají stínící techniku, když jsem se prodavačky ptala jaký je mezi tím rozdíl řekla, že žádný. Mě se to ale nezdá, protože proč by to potom vyráběli? Byla taková neochotná a i když jsem měla snahu se něco dopídit tak jsem moc neuspěla. Možná jsem dávala moc laické otázky protože nejsem technický typ a mám špatnou představivost u technických věcí a ji jsem vlasně otravovala i když od toho tam ona je. Přešla mě chuť tam popřípadě tyto žaluzie objednat.
Vypadá to, že tomu rozumíš a tak tě prosím o radu. Děkuji.
Perky

Odeslatod Perky v Pon 17. Črc 2006 9:13:56

Jardaah prosím Tě odpovíš mě? Je to poslední dotaz víc stím otravovat nebudu. Díky Perky.
Perky

Odeslatod Jardaah v Pon 17. Črc 2006 12:42:12

Podle některých informací zetka umožňují těsnější zavření než céčka, ale v praxi jsem si v tomto směru žádného rozdílu nevšiml, takže tento rozdíl nebude velký. Zetka mají také o trochu lepší tvar pro účinnější odraz slunečního záření, ale opět se nejedná o nějaký dramaticky významný rozdíl. Další drobný rozdíl je, že zetka mají o trošku vyšší výsledný paket vytažených žaluzií (při stejné šířce lamel), ale to je také spíš drobnost. Myslím, že pokud jsou oba typy lamel vybavené těsnícím proužkem, je opravdu rozdíl spíš vzhledový než funkční. Já myslím, že důvod pro pořízení o maličko dražších zetek (ani cenový rozdíl není velký) je u většiny lidí hlavně vzhledový - zetka prostě vypadají líp.
Jardaah

Odeslatod ejitule v Stř 25. Črc 2018 9:18:15

Jestli je účelem ochrana před přehřátím místnosti, tak je rozhodně lepší si připlatit za venkovní stínění. My máme vnější žaluzie od mm-zaluzie a když jsme třeba u známých, kteří mají vnitřní stínění, tak je rozdíl snadno poznat
ejitule

Odeslatod richardsonec v Čtv 09. Srp 2018 8:15:36

Nemám zkušenost. Koukněte na Facebook jejich nebo jestli jsou na heuréce. Recenze od lidí co si od nich něco pořídili.
richardsonec

Odeslatod turojan v Pon 17. Zář 2018 15:37:37

Osobně mohu venkovní žaluzie jen doporučit. Bez potíží odolávají rozmarům počasí a navíc vypadají skvěle. Můžu prozradit, že je máme od https://www.louver.cz/exteriery/venkovni-zaluzie/
turojan

Předchozí

Zpět na Bydlení a design