Předokenní rolety Velux

Moderátor: Living

Předokenní rolety Velux

Odeslatod Lasie v Úte 11. Črc 2006 14:07:11

Dobrý den,

máme teď v podkroví stašné vedro a uvažujeme o koupi zastínění. Velux nabízí buď drahé předokenní rolety nebo vnitřní zastínění. Nemáte s tím někdo zkušennosti? Nechce se nám investovat a pak zjistit, že nedošlo ke zlepšení.

Díky za Vaše názory

Lasie
Lasie

Re: Předokenní rolety Velux

Odeslatod barbucha v Úte 11. Črc 2006 14:22:21

Velux ještě také nabízí i předokenní markýzu, která není tak drahá.
Ovšem zkušenost s ní nemám, ale uvažuji o ní. Třeba se najde někdo, kdo ji má???
barbucha

Odeslatod danate v Úte 11. Črc 2006 15:08:15

má zcela zatemňující roletu Siesta od Veluxu a musím říct, že jsem s ní velmi spokojená, ale pohlcuje nejen teplo, ale i světlo. jelikož mám i normální okna v místnosti, tak mi to nevadí. Mám v horním patře, které je otevřené (žádné příčky), tři střešní okna Velux, kde na dvou mám tuto zcela zastiňující roletu a na třetím mám síť proti hmyzu, s tímto oknem dnem i nocí větrám.
danate

Odeslatod Jardaah v Úte 11. Črc 2006 16:55:55

Lasie:
Jednoznačně volte vnější (předokenní) zastínění, a to i za cenu vyšší ceny. Účinnost vnitřního stínění je nízká, naopak účinnost vnějšího je vysoká.
Jardaah

Odeslatod Perky v Stř 12. Črc 2006 8:37:39

Souhlasím s Jardaah. Jak jsem zjistila nejúčinější zastínění je předokenní. Je několik firem i různé typy žaluzií (rolet) a tak jsem zatím ve stadiu sbírání informací. Bohužel znám pouze jednoho známého, který má ve firmě venkovní žaluzie fy Climax
(doufám že je to správně), ale ještě jsem se tam na ně nebyla podívat ani přeptat jak je spokojený. Všichni ostatní mají vnitřní žaluzie (já také) a tak sama nevím zda se do toho pustit.
Perky

Odeslatod Jardaah v Stř 12. Črc 2006 10:52:57

Pokud se bavíme o střešních oknech, pak bych volil venkovní roletu nebo markýzu.
Pokud se bavíme o normálních oknech (patrně příspěvek Perky), pak lepší než rolety jsou žaluzie (samozřejmě opět venkovní). Zde je ale nutné dbát na hlučnost při větru, takže je dobré volit žaluzie profilované ("C", "Z" apod.) a vedené v bočních vodících lištách. Je to samozřejmě o dost nákladnější záležitost než žaluzie interiérové, ale ochrana před teplem je nesrovnatelná. Interiérové žaluzie zabrání oslnění, chrání před pohledy zvenčí a umožňují zatemnění, ale nechrání interiér před přehříváním ani nezlepšují izolační vlastnosti okna.
Jardaah

Odeslatod Perky v Stř 12. Črc 2006 14:12:42

Jardaah díky za radu, že lepší jsou žaluzie. Už jsem si i poznačila na co se se mám ptát(profilování C-Z nevím co tím myslíš, ale snad v prodejně mě s tím seznámí dále upozornění na hlučnost při větru). Chtěla jsem při výměně oken dát nejdřív v celém bytě vnitřní žaluzie a později postupně dát venkovní. Ale teď mě došlo, že bude stačit když dám vlastně jen venkovní, že ty vnitřní by byly zcela zbytečné. Jen doufám, že až zjistím cenu tak nedostanu infarkt.
Perky

Odeslatod Jardaah v Stř 12. Črc 2006 16:20:36

Perky:
Profilováním myslím to, aby byla ta hliníková lamela tvarovaná (zvyčuje se tím její tuhost). Zpravidla se používá tvarování, které v řezu připomíná písmeno C ( http://www.climax.cz/cze/prehledvyrobku/venkovnizaluzie/c80.php ) nebo Z ( http://www.climax.cz/cze/prehledvyrobku/venkovnizaluzie/z90.php ). Na uvedených odkazech si můžete i spočítat orientační cenu.
Jardaah

Další

Zpět na Bydlení a design