moli a podobna havet

Moderátor: Living

Re: moli a podobna havet

Odeslatod quest v Úte 13. Čer 2006 7:30:39

Jinak na moly vynikajícím způsobem působí jakýkoli spray- super je Old spice nebo Gilette, v kombinaci se zapalovačem :-) Takový mol ani neví co se děje... Takhle se skvěle likvidují hejna komárů, octomilek atd. Udělá to- PAF! a je čisto :-D
quest

Odeslatod Test v Úte 13. Čer 2006 7:37:35

ČIKO:

Naopak - moli šatní jsou malí bílí, moli "potravinoví" (mol paprikový, moučný, datlový nebo skladištní) jsou větší v různém barevném provedení.
Test

Odeslatod honza.pvu v Úte 13. Čer 2006 7:47:39

Vazne???
Tak ted v tom zacinam mit zmatek. Ty co nam litaji doma jsou tak oriskove hnedi a cirka 10 az 15mm velci....

Kvuli takovym smejdum snad jeste budu muset studovat biologii.

Ale jeste jedno povzbuzeni na zaver - neklesejme na mysli, vazeni. Co jsou takovi moli proti svabum. Na jihu USA (a nepochybne i na jinych mistech) staci nechat pres noc par neuklizenych drobku na lince a za par dni mate doma hotovou pohromu!
honza.pvu

Odeslatod Jita v Úte 13. Čer 2006 8:11:37

Honza:
Mol moučný se právě v této době líhne a vylétává z úkrytů. Já minulý měsíc předělávala kuchyň v paneláku, v kuchyni nebylo vůbec nic k jídlu, vše bylo v obýváku. V kuchyni jsme malovali vč. špajzu, a co myslíte, kde ty moly lítali ? V kuchyni :D V obýváku ani jeden. Jak bylo stále otevřené okno tak buď přilítli oknem, ale spíš si myslím, že jsou ve stoupačce, protože jsem celý měsíc měla otevřený otvor do jádra.
Mě se jako nejúčinější odpuzovací prostředek osvědčil bobkový list, dávám ho do sklenic se sušenými houbami, do rýže .... do košíčku s koření. Bohužel v paneláku o 12 patrech není možné se tomuto problému vyhnout ;)
Jita

Odeslatod honza.pvu v Úte 13. Čer 2006 8:29:53

kruci tak to ja jeste jednou proberu celou spajzu, ale jsem si temer jisty, ze od nas to neni....
jste si vazne jisti, ze ten velky tmavy je potravinovy mol???
Taky mam pocit, ze k nam litaji oknem, ale co by venku delali??? Nemuzou se treba ukryvat mezi taskama nekde v izolaci???
honza.pvu

Odeslatod reinne v Úte 13. Čer 2006 8:38:39

Opravdu potvrzuji - šatní mol je malý cca do 5mm, potravinový je velký a tmavý. Pořád se jich nemůžu zbavit. V zimě jsme se nastěhovali do nového bytu a teď ty potvory vylízají. Mám tam i ten trojúhelník od Catch, ale ani jeden se nechytil. Vždycky je zabiju mimo:( Musí to lítat někde od sousedů, protože ve špajzce moc věcí zatím nemáme. Jednou už jsem sice objevila "ložisko" - houby letěly hned do koše, ale teď nikde hnízdo nevidím..., houby taky nemám... Zkusím ten bobkový list. CO se týče těch šatních, tak to mám pocit, že musí lítat taky z venku. Občas nějakého objevím. Věcí moc nemáme, takže u nás snad nehnízdí:-) A jinak bordel taky ne! Přítel o mě tvrdí, že máme sterilní domácnost (new_rotfl)
reinne

Odeslatod ČIKO v Úte 13. Čer 2006 8:43:24

Honzo,
nejsem odborník na havěť a je možné, že jsem to přehodila jak píše Test, ale ten potravinový je pravděpodobnější, protože toho fakt zatáhneš s nákupem a nebo lítá těmi stoupačkami.
Zkus ještě jak píše Jita ten bobkový list, nebo hřebíček dát do plátěného sáčku a pověsit do stoupaček, nebo v drogerii si kup takové lepicí pásky na potravinové moly.
To je v podstatě diagnostika a prevence - ono je to nastříkané nějakým jejich feromonem, takže ty bestie, pokud už ho domů zatáhneš to přitahuje, ony na to nalítnou a přilepí se, takže namají šanci se dál množit, ale to už je taková ta prevence, pokud máš čisto, na jednoho dva motýlky - taky bys podle toho měl zjistit jestli je to ten hadrák nebo potravinář, protože ti hadráci na to myslím nepůjdou.
Já mám ty pásky nahoře ve špajzu a přes všechna bezpečnostní opatření (koření, ořechy, čaje nemrazím ani nepeču) jednou za čas se tam 2-3 motýlci objeví, ale nepřibývají houfně.
Ty pásky jsem kupovala v Plzni v drogerii na rohu náměstí a Smetanky.
Jana
ČIKO

Odeslatod Jita v Úte 13. Čer 2006 8:51:43

Honza:
jejich skrýš je jakákoliv skulinka, kde se dá něco nahryzat, zakuklit, zahřát a rozmnožit - polistyrén, izolace, mont. pěna. Takže krytická místa - police ve špajzu, utěsnění síťky, balící papír, lišty, jádro, atd. Je to hnus, ale faraoni jsou horší (rolleyes)
Jita

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design