moli a podobna havet

Moderátor: Living

Re: moli a podobna havet

Odeslatod honza.pvu v Stř 14. Čer 2006 6:21:36

Jeste se vratim ke stojankum catch. Mam jeden ve spiži asi 14 dni a nic se nechytlo. V satne mame 2 strisky a asi po tydnu se nam chytl prvni kousek. Nevim, jestli je to normalni nebo mam pocitat, ze se jim z jejich ukrytu nechce a nereaguji na to? Zvlastni je, ze skoro denne jednoho chytnu, kdyz leti po byte. Ze by jen tak prolitavali a nas byt si vybrali k "mezipristani"???
honza.pvu

Odeslatod Laďka1 v Stř 14. Čer 2006 6:50:31

Já si taky myslim, že v paneláku se jich prostě nezbavíme. Kolegyně, která v paneláku nebydlí, si ale také myslí, že jsem čuně, když je tam pořád mám. Myslím, že mám potravinové, i když už jsem taky našla ty šatní v polštáři. Ty šatní jsou přesně ve věcech, které jsou někde zavřené a nehýbe se s nimi, takže větrat peřiny. :-) Jo a taky dávam do skříně levanduli.

Na potravinové jsem lepila v kuchyni ty pásky, ale pár se jich chytí a problém to nevyřeší. Jednou za čas dělám generální úklid potravinových zásob a vždycky je stejně najdu někde, kde bych je vůbec nečekala. Třeba ve strouhance je vůbec nemám. Ale našla jsem je jednou i v kakau. Jednou jsem vysypala zavřenou sklenici s ovesnými vločkami. Fuj, úplně se hýbala. Jednou jsem si je přinesla v celozrné mouce rovnou z obchodu a jednou v rýži. Podotýkám, že prokoušou i igelitové sáčky a prolezou i tam, kde byste si mysleli, že máte věci neprodyšně uzavřené.
Laďka1

Odeslatod rybička v Pát 16. Čer 2006 22:53:47

Honzo, nemate doma nejake zvire? My mame papouska a dovlekli jsme potravinove moly v zrni pro nej. Koupili jsme dva sacky. Nez jsme jeden spotrebovali, z toho druheho pekne vylezli, takze jsem to neodhalila. Larvy si umi pekne sacek prokousnout, delaji dokonalou kruhovou direcku, podle direk na sacku kontroluji treba koreni. Nastrizenym otvorem do pytliku rozhodne nevlezou a podivat se tamtudy nekdy neznamena videt je tam, kdyz jsou schovani na dne. No a protoze jsme byli bezradni jako vy, nekolikrat jsme udelali generalni uklid spize, vcetne kontroly policovych desek ze vsech stran (casto se zakukli na nepristupnych a neviditelnych mistech). Jenze jsme netusili, ze
1) jsme to privlekli se zrnim a nez jsme zacali kupovat zrni jinde, tak se to i zopakovalo,
2) ze vlezli do krabice s vanocnimi ozdobami, kde si nasli ozdobu se susenymi pomeranci, ktery jim ohromne chutnal (od te doby musi vse "skorojedle" z ozdob nemilosrdne po Vanocich do kose,
3) ze mezitim, co jsme prisli na zdroj a sekundarni zdroj (ozdoby), zalezli nam do ruznych skvir...

Likvidace probihala postupne, v urcitych intervalech se vylihnou a vyletavaji. Doporucuju instalovat pasticky, ale nespolehat na ne a svedomite vsechny chytat. (v nejhorsim obdobi jsme chytali tak 4 denne) Kdyz je nebudete chytat svedomite, tak se stejne vsichni nechyti a zase nekam nakladou ty sve larvy, ktere zase nekam zalezou a furt dokola. No proste pokud nebudete chytat svedomite, budete je chytat po nekolik generaci tohoto hmyzu. Cim pecliveji budete chytat, tim driv je vyhubite. A hlavne prohlednete na zacatku vsechno, vcetne vanocnich ozdob :( , sisek donesenych detma, kastanovych panacku, koreni - zejmena paliva paprika jim chutna. Cim palivejsi koreni tim chutnejsi zda se :-) Drzim palce!

Od te doby se objevi sporadicky tak 1 mesicne a to uz pripisuju preletnuti stupackami.
rybička

Odeslatod Evas v Pát 16. Čer 2006 23:06:48

Rybičko, moc hezky jsi to napsala! Já chytám svědomitě, mám to po mamce. Jak se objevil v bytě mol, tak zařvala a vyrazila do útoku ! My jsme se museli přidat a honit, končilo se až smrtí mola. :D
Evas

Odeslatod rybička v Sob 17. Čer 2006 6:35:19

Evas, diky za uznani, jak se cloveku podari je jednou vyhubit, pak jsou dalsi utoky uz rychleji odstraneny, clovek uz vi na co se zamerit, tak snad to nekomu pomohlo. Bohuzel vizualni kontrola prinesenych potravin nestaci, leda prohnat vse mrazakem nebo troubou, to nedelam. Ztrata casu. Zas tak casto je domu nedovlecem. Jistejsi je zmenit obchody, kde nakupujete.
rybička

Odeslatod coronela v Úte 20. Čer 2006 8:46:42

Dej tam obyčejnou mucholapku, letí na ni jako diví. Nevypadá sice moc lákavě, ale zabírá. My jsme je měli na staré hůře v seně, nemáš ještě nějakou místnůstku nedodělanou? :D
coronela

Odeslatod turojan v Čtv 28. Úno 2019 19:14:52

U mě docela dobře fungoval pepř, ale třeba na něj zrovna ti u nás byli citliví :D Víc tipů jsem si našla na https://www.ikano.cz/jak-se-ucinne-zbavit-satnich-a-jidelnich-molu/ a jistota je podle mě lapač molů.
turojan

Předchozí

Zpět na Bydlení a design